Antalya Bilişim Haberleri

ATSO Bilişim Meslek Komitesi 2022 Kasım Kararları

ATSO Bilişim Meslek Komitesi 2022 Kasım Ayı Olağan Toplantı Kararları

ATSO Bilişim Meslek Komitesi 2022 Kasım Ayı Olağan Toplantı Kararları

1) Komite üyeleri, görev aldıkları faaliyet dönemi içerisinde 22. Grup Meslek komitesine (Bilişim) mensup farklı alt dallardaki tüm üyelerin (yazılım, donanım, dijital dönüşüm, bilgisayar programlama vb.)  sektörle ilgili ihtiyaçlarını, problemlerini ve çözüm önerilerini dinlemek istediklerini ifade ederek; yıl içerisinde gerek butik gerekse geniş katılımlı “ATSO Bilişim Buluşmaları” adı altında bilgilendirme toplantıları, etkinlik, panel, seminer vb. organizasyonlar düzenlemek istediklerini ifade etmişlerdir.  Bu bağlamda; “ATSO Bilişim Buluşmaları”nın ilk faaliyeti olarak, son dönemde gittikçe popüler konu başlıklarından biri olan Metaverse hakkında bir seminer düzenlenmesi önerilmiştir. Bahse konu seminerin 29.11.2022 tarihinde 10.00-16.00 saatleri arasında, tüm üyelerimizin katılımıyla, Odamız Konferans Salonu’nda yapılması; oda arşivinde veri oluşturması bakımından seminer çıktılarının raporlanarak operasyon sürecinin Odamız Araştırma ve Ticaret Geliştirme Müdürlüğünce  takip edilmesi, konuşmacı olarak, SODİMER ve Türkiye Metaverse Platformu Başkanı Prof. Dr. Levent Eraslan, SODİMER Genel Koordinatörü Doç. Dr. Pınar Göktaş, DOF Robotics Kurucusu Mustafa Mertcan, Metavision Kurucusu Furkan Yılmaz, SODİMER – Türkiye Metaverse Platformu Kurucu Üyesi Bünyamin Emeç’lerin davet edilmesi yanı sıra; detayları komitemizce belirlenecek organizasyona ilişkin konuşmacı transferi, ulaşım, konaklama vb ikram giderlerinin Odamız bütçesinden karşılanması  hususlarının Yönetim Kuruluna sunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

2) Oda Muamelat Yönetmeliğine göre meslek komitelerinin görev ve yetkileri hakkında komite üyelerine bilgi aktarılmıştır.

3) Yurtiçi Fuarlara Yönelik Katılım Organizasyonu Esasları doğrultusunda meslek grubu üyelerimizin yurtiçi fuar ziyaretlerinin Odamızca desteklendiği hatırlatılarak, “2022 Yılı Meslek Grubu Üyelerinin Yurtiçi Fuar Ziyareti Planlama Çizelgesi”nin oluşturulabilmesi için meslek komitesinin önerileri talep edilmiştir. Bu çerçevede, 14-17 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan “Isaf  Cyber Security – 12.Uluslararası Siber Güvenlik, Bilgi ve Ağ Güvenliği Fuarı”, 14-17 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan “Isaf Smart Life – 12.Uluslararası Akıllı Yaşam ve Akıllı Binalar Fuarı”, 17-19 Ekim 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan “5. Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi ve Sergisi” ve 06-08 Aralık 2023 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek olan “Avrasya Veri Merkezi Fuarı”nın ziyaret edilmesinin uygun olacağı yönünde görüş bildirilmiştir.

4) TOBB’dan gelen 21.10.2022 tarih, E-34221550-045.01-10957 sayı ve “Esnaf Destek Kredisi” konulu yazı hakkında komite üyelerine bilgi verilmiştir.

Detaylar ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.