En iyi veri kurtarma araçları 2021: Kayıp dosyalarınızı geri yükleyin

Silinen bölümler ve bozuk diskler, geri alınamaz klasörler anlamına gelmek zorunda değil.

Ünlü bir bilişimci sözünün dediği gibi, hayatta üç şey kesindir: ölüm, vergiler ve kayıp veriler. Hepimizin başına en az bir kez gelmiştir, bir dizüstü bilgisayarı çalıştırırız veya bir sabit diski takarız ve bozuk olduğunu ve içindeki verilere erişilemez olduğunu öğreniriz. Yedeklemeyi unuttuğunuz ve sonsuza kadar kaybolabilecek tüm önemli dosyaları hatırlarken anında oluşan kötü bir his vardır. Neyse ki, maliyetli erişim hizmetleri için ödeme yapmak zorunda kalmadan bir dizi veri kurtarma çözümü emrinizde. İşletim sisteminizin bulamadığı verileri geri yükleyebilecek çeşitli yazılım çözümleri var. En iyi veri kurtarma programlarından birkaçını test ettik ve eksik dosyaları geri almak için en iyi seçeneği bulduk.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı

Easeus Veri Kurtarma Sihirbazı

EaseUS, yazılımının ücretsiz bir sürümünü var, ancak son derece sınırlı. Ücretli katmanının bir tarama çalıştırmanıza ve bulunan dosyaları önizlemenize izin veren bir deneme sürümü var, fakat bunları geri yükleyemezsiniz. Kulağa hoş gelen 2GB’lık bir kapağa sahip ücretsiz bir sürüm var. Ancak, gerçek taban sınırı 500MB olduğu için bu gerçek olamayacak kadar iyidir. Kalan 1,5 GB’ı, ürünü sosyal medya hesaplarınızda tanıtarak açabilirsiniz.

Buna rağmen, fiyatı önemsemiyorsanız, bu sağlam bir veri kurtarma çözümüdür. Pek çok EaseUS ürününe benzer şekilde, bu Veri Kurtarma Sihirbazı, iyi tasarlanmış ve modern bir kullanıcı arabiriminden yararlanarak, basitlik ve işlevselliğin iyi bir karışımını bir araya getirir. Taramayı başlatmak hızlı ve zahmetsizdir ve konsol temiz ve düzenli olmasına rağmen, ihtiyacınız olursa birkaç tık ötede gelişmiş filtreleme seçeneklerini bulabilirsiniz.

Fiyat: 69.95 $ / ay veya 99.95 $ / yıl (Profesyonel) 

Lazesoft Veri Kurtarma

Lazesoft Veri Kurtarma

Lazesoft , bu listedeki gerçekten kullanışlı bir ücretsiz katman sunan birkaç veri kurtarma aracından biri olduğu için hemen etkileyicidir. Çoğu ücretsiz veri kurtarma aracı, kullanıcıyı geri yüklenebilecek belirli bir (genellikle oldukça küçük) maksimum veri miktarı ile sınırlar, Lazesoft Data Recovery Free, hemen hemen tüm özelliklerini hemen sağlar. Yalnızca Windows Server ve önyüklenebilir kurtarma medyası için destek sağlar.

Arayüz biraz eski olsa da, bazıları Windows Vista benzeri bir görünüm olarak adlandırabileceği şekilde, işlevsellik kesinlikle sağlam. Belirli veri türlerini tanımlamak ve kurtarmak için filtreleme seçeneklerini kullanırken biraz sinir bozucu olabilir ve ne yazık ki, tam sürücü taramaları bu listede bulacağınız diğerleri kadar hızlı değildir, ancak kesinlikle çok yönlü vaadini yerine getiren sistem.

Fiyat: Bedava

Minitool Güç Veri Kurtarma

Minitool Güç Veri Kurtarma

Minitool’un kullanıcı arayüzü, düzenli, net bir düzen ile sağlam bir esneklik ve teknik derinlik ile hala etkileyici olan arasında doğru dengeyi kurar. 

Kurtarılan verilerin önizlemesini yapmak için ayrıntılı dosya gezgini penceresinin büyük hayranlarıydık ve belirli dosyaların kaybolup kaybolmadığına dair göstergelerle tamamlardık.

Taramalar biraz daha uzun MiniTool ile bazı diğer yazılımlar ile daha alır, ama onlar dönmek o dosyaları son değiştirilme zaman tarih dahil bilginin derinliği kapalı ödendi. Bu listedeki diğer girişlerin aksine, Minitool, uzun vadeli bir çözüm arıyorsanız daha iyi bir değer sunabilecek aylık ve yıllık aboneliklere ek olarak kişisel kullanıcılar için bir ömür boyu plan sunar.

Fiyat: 69,00 $ / ay

Stellar Veri Kurtarma Sihirbazı

Stellar Veri Kurtarma Sihirbazı

Stellar Data Recovery Wizard, temiz, modern bir arayüze sahip bu kategorideki daha iyi görünen araçlar arasında yer alıyor, ancak aşırı basitleştirilmesinden biraz zarar görüyor. Varsayılan seçeneklerin tümü büyüktür ve açıkça etiketlenmiştir, ancak daha ayrıntılı seçenekler için biraz daha derine inmeniz gerekir; Örnek olarak, tarama işlemi, isteğe bağlı bir kaydırıcıya geçiş yapana kadar kurtarılan dosyaları önizlemenize izin vermezken, Minitool gibi sistemler bu bilgileri otomatik olarak görüntüler.

Bu listedeki diğer ücretli seçenekler gibi, Stellar, yazılımının ücretsiz bir sürümünü kullanıcılara ödeme yapmadan 1 GB veriyi kurtarmalarına izin verir , ancak uyarılırsınız – yalnızca boyutu 25 MB’ın altındaki dosyaları kurtarabilirsiniz. Ücretli bir aboneliğe yükseltmek, bu kısıtlamaları kaldırır, ancak yalnızca ‘Profesyonel’ ve üstü katmanlar kayıp bölümlerdeki dosyaları kurtarabilir.

Fiyat: 79,99 $ / yıl

UnDeleteMyFiles Pro

UnDeleteMyFiles Pro

Lazesoft Data Recovery gibi, UnDeleteMyFiles Pro, hiçbir dizesi olmayan gerçekten ücretsiz bir uygulamadır ve 2000’lerin ortasındaki estetiğine rağmen mükemmel bir dosya kurtarma aracıdır. İhtiyacınız olan tüm işlevler burada, ancak farklı görevler için ayrı adlar ve simgeler içeren düzen, daha çok menüyle çalışan rakiplere kıyasla biraz kafa karıştırıcı olabilir.

Yine de kafanızı kullanıcı arayüzünde gezdirin ve hızlı ve güvenilir kurtarma işlemleri sunan bir araç bulacaksınız. Gelişmiş filtreleme, bu listedeki diğer bazı araçlarda olduğu gibi sezgisel bir süreç değildir, ancak işi yapar ve hatta e-posta kurtarma ve adli dosya silme aracı dahil olmak üzere daha fazla niş araç içerir .

Fiyat: Bedava

Makalenin Orjinal Kaynağı: https://www.itpro.co.uk/server-storage/data-recovery/358038/best-data-recovery-tools-restore-your-lost-files

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.