Haber Duyuru EtkinlikManşet Yanı

Musk Tarih Verdi Grok 2 Geliyor!

Musk‘ın son açıklamasına göre Grok 2 Ağustos’ta, Grok 3 yıl sonundan önce çıkacak. Elon Musk, yapay zeka alanındaki çalışmalara hız katarak Grok 2 ve Grok 3 modelleri hakkında konuştu. xAI tarafından geliştirilen yapay zeka asistanı, 2024 yılında çıkacak gelecek sürümleriyle birlikte çok daha akıllı olacak.

Musk, Grok 2’nin eğitim konusunda “dev bir gelişmeyi” temsil edeceğini dile getirdi. Bu kapsamda Grok 2’nin bu yılın Ağustos ayında piyasaya sürüleceğini söyledi.

Elon Musk’ın iddialı açıklamasına karşılık olarak Grok 2’nin tam olarak ne gibi farkları olacağı bilinmiyor. Fakat eğitim verilerine yapılan vurgu, yeni sürümün doğruluk konusunda gelişmiş olabileceğini gösteriyor. ChatGPT ve diğer yapay zeka modelleri yanlış/hatalı bilgilerden dolayı eleştirilmişti.

Grok 1.5 sürümü şu anda X Premium+ aboneleri tarafından kullanılabiliyor. Mart ayında yayınlanan sürüm, gelişmiş muhakeme yetenekleriyle dikkat çekmişti. Ancak matematiksel ve görsel hesaplamada çoğu rakibinin gerisinde kaldı.

Grok 2 ve Grok 3’ün eğitim verilerinde devasa X havuzunun kullanılacağı düşünülüyor. Futboldan siyasete kadar birçok konuyu birleştiren platform, yapay zeka için oldukça önemli bir kaynak olan X, veri açısından farklı bir zenginlik sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.