Yayın Amacımız

Bilişim Profesyonelleri Hakkında

2010 tarihinde bilişimciler ismi ile Facebook üzerinde bir grup olarak başladık. 2018’den itibaren whatsapp grubu üzerinden daha aktif bir etkileşimle bilgi paylaşımı yapmaya devam ettik. Bilişim Profesyonelleri olarak, 2020’den beri www.bp.biz.tr ve www.bilisimprofesyonelleri.com domain adresleri üzerinden hazırladığımız web sitemiz ile yayın hayatına devam ediyoruz.

Web Sitemiz Bilişim Profesyonellerine hitap ediyor. Bu sektördeki haberler, makaleler, duyurular, bilgi paylaşımları, iş ilanları, bilişim firmalarının tanıtımları ve yerli yazılım ürünlerinin tanıtımı gibi farklı konularda yayınlar yapıyoruz. Ayrıca, her geçen gün yeniliklerle yayın hayatına devam ediyoruz.

Amacımız, www.bilisimprofesyonelleri.com olarak sektörümüze ve mesleğimize hizmet etmektir. Bu yoldaki hedeflerimiz;

 • Bilişim Profesyoneli olan meslektaşlarımızın mesleki bilgilere, haberlere, makalelere, duyurulara Türkçe içeriklerle ulaşmalarını ve aynı zamanda iş ilanlarına üye olmadan, ücret ödemeden ulaşmalarını sağlamak,
 • Bilişim Firmalarımızın; firma ile ilgili tanıtım yazılarını, kendilerine ait veya sektörel haberlerini, duyurularını, kampanyalarını, geliştirdikleri yazılımlarını, projelerini ve yayınlanmasını istenen bilişime dair makalelerini, bilişim profesyonelleri için iş ilanlarını üye olmadan, ücret ödemeden yayınlamalarını sağlamak,
 • Yazılım Geliştiricilerimiz ile tanışıp, ürettikleri yerli yazılımları, masaüstü, web ve mobil uygulamalarını tanıtmak, bilinirliliğini ve yaygınlaşmasını sağlamak,
 • Turizm Teknolojileri konusunda hizmet veren firmalarımızı tanıtmak. Böylece, bu önemli sektörün sürekli gelişmesine destek vermek,
 • Bilişim Teknolojileri hakkında; haberler, bültenler, makaleler, duyurular, etkinlikler ve benzeri konularda bilgilendirmeler yapmak.

Bu amaçlarla birlikte Bilişim Profesyonelleri olarak aşağıdaki düşünceler ile yayın yapmaktayız.

 • Yeni bilişim profesyonellerin yetişmesinde ve sektöre katılmalarında destek olmak,
 • Mesleki bilgi ve birikimlerin, bilişim profesyonelleri arasında paylaşımını sağlamak,
 • Bilişim mesleğinde birliktelik ve dayanışma kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak,
 • Sevgi ve saygı çerçevesinde, meslektaşlarımız arasında birlikte iş yapma kültürünü oluşturmak,
 • Sektörümüz üzerinde sosyal sorumluluk projeleri de üstlenerek ülkemiz için yüksek katma değerler oluşturmak,
 • Bilişim sektörü ile ilgili her türlü çalışma ve düzenlemenin toplumsal ve sektörel gelişmeye katkı sağlayacak bir biçimde gerçekleşmesini sağlamak.

Sizler de Makale Yayınlayabilirsiniz

Bilişim Profesyonelleri olarak; Yazılım, donanım, network, çevre birimleri, siber güvenlik ve bilişime dair konularda siz de makaleler yazabilirsiniz. Ayrıca, yazarlarımızın paylaşımları için haber sitemizi ziyaret edebilir, yayınlananları okuyabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, yayınlamak istediğiniz makalelerinizi, projelerinizi, duyurularınızı ve bilgilerinizi bize iletebilirsiniz.

Bilişim Firmalarımız;

Bilişim Firması olarak kendi ürettiğiniz her bir Yerli Yazılım Uygulamalarınızı ayrı ayrı olarak yayınlıyoruz. Ayrıca Bilişim Firmaları kategorisinde, işletmeniz ve faaliyetleriniz, kampanyalarınız, projeleriniz, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında paylaşımlar yapıyoruz. Bununla birlikte, Bilişim Profesyonelleri için iş ilanlarını üye olmadan, ücretsiz olarak yayınlıyoruz. Bilişim Profesyonelleri sitemize Bilişim Firması olarak sponsor olabilir ve bizi Destekleyen Firmalardan biri de siz olabilirsiniz. Detaylı Bilgi için bu linki inceleyebilirsiniz.

İletişim için:
BP Genel Yayın Yönetmeni – Osman SELÇOK
“ERP, Kurumsal Gelişim ve Proje Yönetmeni”
0 (532) 712 26 02 | [email protected]