İş İlanları Yayınları Hakkında Önemli Bilgilendirme!

Bilişim Profesyonelleri web sitesinde (bilisimprofesyonelleri.com/ilanlar) sayfasında yayınlanan “İş İlanları” ile ilgili olarak, iş ilanı verenlerden ve iş ilanlarına başvuran kişilerden hiç bir şekilde, nakit, bağış, yardım vs gibi herhangi bir destek veya ücret talep edilmemektedir ve alınmamaktadır. Bilişim Profesyonelleri adına bunu yapan başka bir kişi veya kurumda bulunmamaktadır.

Bilgilerinize sunar, tüm kamuya beyan ederiz.
Bilişim Profesyonelleri – Genel Yayın Yönetmeni Osman SELÇOK


İşKur resmi web sitesinde yayınladığı (https://www.iskur.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/ozel-istihdam-burolari/) sayfasında konuya değinmiş olup, aşağıdaki bilgileri yayınlamıştır.

Hangi durumlarda özel istihdam bürosu izni alınmasına gerek bulunmamaktadır?
“9/6/2004 tarihli ve 5187 sayılı Basın Kanununda yazılı araçlarla “sarı sayfa ilanları” şeklinde gerçekleştirilecek duyurular için Kurumdan izin belgesi alınmasına gerek bulunmamaktadır.”

“İş arama motoru veya seri ilan şeklinde olup; başvur butonu, üyelik sistemi ya da herhangi bir kayıt işlemi olmaksızın bireylerin açık işlerle ilgili iletişim bilgilerine serbestçe erişimine olanak veren internet sitelerinin Kurumdan izin belgesi almasına gerek bulunmamaktadır.”