Haber Duyuru EtkinlikManşet

Açık Kaynak Kodlu Yazılım Ekosistemi Oluşturulmalı

“Açık Kaynak Kodlu Yazılım Ekosistemi Oluşturulmalı” diyerek çalışmalara devam eden TOBB Türkiye Yazılım Meclisi Başkanı Ertan Barut;
Türkiye Açık Kaynak Kodlu Yazılım Ekosistemi‘nin oluşturulması Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan genelge sonrasında daha fazla önem arz etmektedir. Bildiğiniz üzere Türkiye’de ki Yerli Yazılımların gelişmesi ve kullanım oranının büyümesi için bir çok şehirde yüzyüze yapılan konferans, zirve ve toplantılara katılıp, birçok online platformda sözlü ve yazılı açıklamalarda bulunuyoruz, sizleride bu çalışmalara katılmaya davet ediyoruz.” diyerek ilgili firmalar için aşağıdaki açıklamalarda bulunmuştur.

Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar geliştiren, üreten, hizmet sunan, projesi olan tüm sektör firmalarımızı aşağıda yer alan çağrımız çerçevesinde AKKY Bilgi Formunu doldurmaya davet ediyoruz.

Değerli Sektör Temsilcisi,

Cumhurbaşkanlığı tarafından 29.07.2023 tarihinde yayınlanan Kamuda Açık Kaynak Kodlu Yazılım Kullanımı Genelgesi öncesi ve sonrası sürece TOBB Türkiye Yazılım Meclisi olarak katkı vermeye devam ediyoruz.

Bu genelge ile Türkiye’de Kamuda Açık Kaynak Kodlu Yazılımlara geçiş süreci başlamıştır.

Bu sürecin sağlıklı yürümesi ve başarılı sonuçlar elde edilmesini Ülkemiz, Yazılım Endüstrimiz ve Geleceğimiz açısından önemsiyoruz ve Açık Kaynak Kodlu Yazılım Üreten, Hizmet Sağlayan Firmalarımızın bu sürece katılım ve katkılarını sağlamayı hedefliyoruz.

Bundan hareketle T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı ile iletişim ve işbirliklerimiz çerçevesinde, Türkiye ‘de Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar üzerine faaliyetlerde bulunan firmalarımızdan istenen bilgileri sağlamak üzere 6 bölümden oluşan bir bilgi formu hazırladık.

Türkiye Açık Kaynak Yazılım Ekosistemi için firmanızın da bilgilerini bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.