Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru EtkinlikTeknolojiYeni Ürünler

ASUS Fansız Çalışan PE100A Uç Bilgisayarını Duyurdu

Asus PE100A, Windows IoT Core desteği sunan ilk ARM64 tabanlı, fansız kasasıyla sessiz bir şekilde çalışan uç bilişim cihazları arasında yer alıyor.

Toplam sahip olma maliyeti odaklı bir Pico-ITX anakart üzerine kurulan PE100A, ikinci bir giriş çıkış kartıyla da ekstra işlevlere kavuşuyor. Arm Cortex-A53 mimarisine sahip 1,3 GHz hızında NXP i.MX 8M SoC işlemciden güç alan ürün, düşük güç tüketimiyle birlikte verimli performans sunuyor.

PE100A’da ayrıca 4 GB LPDDR4 dahili bellek ve 16 GB dahili eMMC bulunuyor. Ürünün ön tarafında iki adet Ethernet, üç adet USB ve bir adet de HDMI bağlantısı yer alıyor. Arka kısımda ise isteğe bağlı olarak RS232/RS485/CAN veri yoluna sahip iki adet COM bağlantısı ve bir adet dijital DI/DO bulunuyor. PE100A’nın anakartı bir adet M.2 E-key bağlantısına ve microSD kart bağlantısına destek veriyor.

Giriş çıkış kartı ise PCIe Mini/mSATA ve nano-SIM yuvası arayüzlerine yer veriyor. Zorlu koşullarda kullanıma uygun şekilde üretilen bu yeni bilgisayar, çok geniş bir sıcaklık aralığında güvenilir bir şekilde çalışabiliyor. Veri birleştirme, işleme ve iletme için uçtan buluta ağ geçidi olarak da kullanılabilecek biçimde tasarlanan ürün, toplam sahip olma maliyeti için opitimze edilmiş tek kartlı bilgisayar yapısıyla gömülü otomasyon çözümleri ve çeşitli küçük ölçekli IoT uygulamaları için de ideal.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.