Haber Duyuru Etkinlik

eBay, Gittigidiyor’u kapatarak Türkiye’deki faaliyetine son veriyor

eBay, bugün yaptığı basın bülteni duyurusuyla Türkiye iştirakı GittiGidiyor’u kapatacağını duyurdu.

Bugün platformu kullanan alıcı ve satıcılara bundan sonra olacaklarla ilgili bilgi vereceğini duyuran eBay, bugünden itibaren siteye yeni ilan konulamayacağını, 18 Temmuz’dan sonra yeni satış yapılamayacağını ve hesaplara erişimin de 5 Eylül’de sonlandırılacağını açıkladı. Alıcılar ve satıcılar “Hesabım” bölümüne 5 Eylül 2022’ye kadar ulaşabilecekler.

Şirketin internet sitesinden yapılan açıklamada “Düzenli olarak küresel operasyonlarını değerlendiren eBay, pazardaki rekabetçi dinamikler nedeniyle bu zor fakat stratejik kararı aldı” ifadeleri yer aldı. Duyuruda “GittiGidiyor’un kapatılmasının eBay’ın ikinci çeyrek veya yıl sonu görünümüne bir etkisinin olması beklenmiyor” ifadeleri yer aldı.

2011 yılında Gittigidiyor’un yüzde 93’ünü alan küresel ikinci el satış ve açık artırma platformu eBay, 2016 yılında da hisselerin tamamını almıştı.

Peki, Gittigidiyor neden kapandı?

Yüksek rekabet kapatma kararında etkili oldu

Küresel operasyonlarını düzenli olarak gözden geçirdiğini belirten eBay, bu zor ancak stratejik kararı piyasada devam eden rekabetçi dinamikler temelinde aldığını vurguladı. GittiGidiyor’un kapatılması Ebay’ın ikinci çeyrek sonuçlarına veya mali yılın tamamı için sonuçlara ciddi bir etki yapmayacak.

Gittigidiyor’un Duyurusu:

GittiGidiyor olarak 21 yıl önce ülkemizi online pazar yeri formatıyla tanıştırdık ve e-ticaretin gelişimine öncülük ettik. İş ortaklarımızla birlikte büyüyüp milyonlarca kişiye internetten güvenli alışveriş hizmeti sağladık. Sektördeki köklü geçmişimizin son 11 yılını küresel e-ticaret liderlerinden eBay’in çatısı altında geçirdik.

Ve bugün veda zamanı…

eBay’in Türkiye’de süregelen rekabet dinamikleri doğrultusunda aldığı kararla, GittiGidiyor olarak faaliyetlerimizi durdurarak platformumuzu kapatacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu zor kararın tüm süreçlerinde önceliğimiz her zaman çalışma arkadaşlarımız, satıcılarımız ve alıcılarımız için güvenilir bir süreç yönetimi gerçekleştirmek olacak.

18 Temmuz 2022 tarihine kadar alışverişe açık olacak platformumuz, bugünden (20 Haziran 2022) itibaren yeni ürün listelemeye kapatıldı. Site üzerindeki “Hesabım” bölümü, tüm alıcı ve satıcılarımızın tamamlanmamış işlemleri için 5 Eylül 2022 tarihine kadar açık kalacak. Müşteri hizmetlerimiz ise 30 Eylül 2022 tarihine kadar kullanıcılarımıza destek vermeye devam edecek.

Bu yolculukta bizimle olan tüm paydaşlarımıza, alıcı ve satıcılarımıza bağlılıkları ve GittiGidiyor’a olan katkıları için teşekkür ederiz.

Gittigidiyor’un Duyurusunu ve SSS bilgilerini bu linkten okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.