Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru EtkinlikYazılım Geliştirme

Java 11 ve Java 17 Kursları ile Java Öğrenin

Java 11 ve Java 17 Kursları ile Java Öğrenin! Aşağıda sizler için Java 11 ve Java 17 hakkında detaylı bilgi veriyoruz.

Java 11 ve Java 17 Kursları ile Java Öğrenin

Java 11 ve Java 17 Kursları ile Java Öğrenin! Java 11 ve Java 17 kursları, Java programlama diliyle ilgili güncel sürümler hakkında eğitim ve bilgi sağlayan kurslardır. Her bir sürüm, Java dilinin belirli bir versiyonu ile birlikte gelen yeni özellikler, iyileştirmeler ve değişiklikler içerir.

Java 11 ve Java 17’nin genel olarak ne işe yaradığına bakalım:

  1. Java 11: Java 11, 2018 yılında yayınlanmış olan bir LTS (Uzun Süreli Destek) sürümüdür. Bu sürümde pek çok yeni özellik ve geliştirme yer almaktadır. Bazı önemli özellikler şunlardır:
  • HTTP Client API: Yeni ve gelişmiş bir HTTP Client API eklenmiştir, bu sayede HTTP istemcisi oluşturmak ve yönetmek kolaylaşmıştır.
  • Local-Variable Syntax for Lambda Parameters: Lambda ifadelerinde var anahtar kelimesi kullanılarak değişken tanımlamaları yapılabilmektedir, bu sayede kodun okunabilirliği artmıştır.
  • Launch Single-File Source-Code Programs: Artık tek dosya içeren Java kaynak kodlarını doğrudan çalıştırabilirsiniz, ayrıca java komutunu kullanarak .java uzantılı dosyaları çalıştırmak mümkündür.
  • Deprecating Java EE Modules: Bazı Java EE modülleri ve API’leri bu sürümde kaldırılmış ya da işaretleme yapılarak kullanımdan kaldırılmıştır.
  1. Java 17: Java 17, 2021 yılında yayınlanan son LTS sürümüdür ve en güncel sürümlerden biridir. Bu sürümde de pek çok yeni özellik ve geliştirme yer almaktadır. Bazı önemli özellikler şunlardır:
  • Sealed Classes: Sızdırmaz sınıflar (sealed classes) ile sınıf kalıtım hiyerarşisine daha sıkı kontroller getirilir ve sınıfların hangi diğer sınıflardan türeyebileceği sınırlandırılır.
  • Pattern Matching for switch: switch ifadesi, yeni desen eşleştirme özelliğiyle güçlendirilmiştir ve kodun okunabilirliği ve yazımı kolaylaştırılmıştır.
  • Foreign Function & Memory API (Incubator): Bu API, Java ile C ve C++ dilindeki fonksiyonları ve belleği etkileşimli olarak kullanmayı mümkün kılar.
  • Strongly Encapsulate JDK Internals: JDK iç bileşenleri daha güçlü bir şekilde kapsüllenmiştir, bu sayede güvenliği artırır ve gelecekteki sürümlerde değişikliklerden etkilenmeyi azaltır.

Bu kurslar, Java dilindeki yeni özellikleri ve güncellemeleri öğrenmek ve uygulamak isteyen geliştiriciler için faydalı olacaktır. Güncel sürümleri kullanmak, performansı artırmak, yeni özelliklerden yararlanmak ve güvenlik güncellemelerini almak açısından önemlidir. Ayrıca, Java 11 ve Java 17 LTS sürümleri, uzun süreli destek aldığı için işletmeler ve büyük projeler için özellikle tercih edilir.

Kursa katılmak için bu linki kullanabilirsiniz.

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.