ManşetTeknolojiYeni Ürünler

NVIDIA L40S GPU’lu ASUS sunucuları siparişe hazır

DİKKAT! Bu bir Reklam içerikli yayındır!

NVIDIA L40S’in hızlı eğitimi, ince ayarları ve çıkarım iş yükleriyle yapay zekâ modelleri oluşturup kurmak için güçlü performans sunan ESC8000 ve ESC4000 sunucuları piyasaya çıkıyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Daha hızlı tedarik: ESC8000-E11, ESC4000-E11, ESC8000A-E12 ve ESC4000A-E12 modelleri GPU’larla birlikte kullanıma hazır.
  • Maliyet başına daha iyi performans: NVIDIA L40S donanımlı ASUS sunucuları yapay zekâ çıkarımında daha iyi performans sergiliyor.
  • Gerçek yapay zekâ çözümleri sağlayıcısı: Seçkin bir NVIDIA OVX sistem sağlayıcısı olan ASUS, LLM alanında kendine özgü yapay zekâ yazılım becerileriyle gücünü kanıtlıyor.

ASUS, en yeni NVIDIA® L40S GPU’larla donatılan ESC8000 ve ESC4000 sunucu modellerini duyurdu. Çok daha kolay bulunabilen bu modeller, maliyet başına daha iyi performans gösteriyor. Üretici yapay zekâ ile dönüşüme girmek isteyen kurumsal şirketlerin işlem gücüne daha büyük ölçekte daha fazla kaynak ayırması gerekiyor. ASUS, sekiz GPU’lu ve dört GPU’lu NVIDIA L40S sunucuları eğitimi hızlandırıyor, incelikle ayarlanabiliyor ve çıkarım iş yüklerinin üstesinden gelebiliyor. Güçlü performansla yapay zekâ modelleri geliştirip kurabiliyorlar.

Bunlara ek olarak ASUS, dünyada çok az sayıdaki NVIDIA OVX sunucu sistemleri sağlayıcısından biri. ASUS ayrıca kapsamlı ve gerçek üretici yapay zekâ çözümleri için kendi yenilikçi AI LLM teknolojisini geliştirdi. ASUS L40S çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

L40S ile donatılan ASUS ESC8000 ve ESC4000 ihtiyaçları hızla karşılıyor

Kurumsal şirketler günümüzde veri merkezlerinde performans, ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik sunmak için bilgi işlem altyapısına ihtiyaç duyuyor. ASUS; Intel tabanlı ESC8000-E11 ve ESC4000-E11 modellerinin yanı sıra AMD tabanlı ESC8000A-E12 ve ESC4000A-E12 sunucularını piyasaya sürüyor. Sekiz adede kadar NVIDIA L40S GPU’ya destek veren bu modeller GPU’ya daha hızlı erişip yapay zekâ çıkarımı için maliyet başına daha iyi performans sergileyerek yapay zekâya geçişi hızlandırıyor. Bu L40S GPU’lu sunucular kurumsal şirketlerin kendi modern hızlandırılmış iş yüklerini güvenli ve uygun şekilde çalıştıran donanım çözümlerinden rahatça faydalanmalarını sağlıyor. Yeni modeller bağımsız GPU ve CPU hava akış tünelleriyle ve ölçeklendirmeye uygun depolama ve ağ bağlantısı için esnek modüler tasarımlarıyla öne çıkıyor.

Ada Lovelace mimarisiyle üretilen NVIDIA L40S, veri merkezleri için en güçlü evrensel GPU modeli. Bu GPU’lar büyük dil modeli (LLM) çıkarımı ve eğitimi, grafik ve video uygulamaları için birden fazla iş yükünü çığır açıcı bir şekilde hızlandırıyor.  Çok modelli üretici yapay zekâ için bir numaralı platform olan L40S GPU’lar; çıkarım, eğitim, grafik ve video iş yüklerini uçtan uca hızlandırarak yapay zekâ destekli yeni nesil ses, konuşma, 2D, video ve 3D uygulamalarına güç veriyor.

NVIDIA tarafından onaylanan L40S GPU’lu ASUS sunucuları şunlar:

  • Intel: ESC8000-E11, ESC4000-E11 ve ESC4000-E10
  • AMD: ESC8000A-E12, ESC8000A-E11, ESC4000A-E12 ve ESC4000A-E11

Yenilikçi LLM yapay zekâ teknolojisiyle ASUS, seçkin NVIDIA OVX sunucu sistemi sağlayıcılarından biri

Üretici yapay zekâ 3D görüntü işleme için çıtayı yükseltti. ASUS’a özgü AI-LLM teknolojisi gelişmiş algoritmalardan yararlanarak veriyi yineliyor ve bilgi topluyor. Bu sayede çoğunlukla insan becerisini aşan ayrıntılı 3D modeller, alanlar ve gerçekçi dokular oluşturuyor. Parametreleri belirleyen tasarımcılar yapay zekânın sayısı varyasyon oluşturmasını izleyebiliyor, zamandan tasarruf edip sanatsal vizyonlarını daha üst seviyeye taşıyabiliyorlar. Üretici yapay zekâ ayrıca profesyonel olmayan kişilerin 3D öğeleri daha kolay değiştirerek fikirlerini daha hızlı gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı oluyor.

Seçkin bir NVIDIA OVX sunucu sistemi sağlayıcısı ve hem tecrübeli hem de güvenilir bir yapay zekâ çözümleri sağlayıcısı olan ASUS, teknolojideki gelişmeleri bilgisi ve becerisiyle müşterilerine uygun çözümler halinde sunuyor.

Bu makale Art Sistemin destekleri ile yayınlanmıştır.

One thought on “NVIDIA L40S GPU’lu ASUS sunucuları siparişe hazır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.