Bilişim ProfesyonelleriMakaleManşetTurizm Teknolojileri

Otel Gelir Yönetim Sistemleri

Otel gelir yönetim sistemleri

Otel gelir yönetim sistemleri

Misafir hizmetleri kadar önemli olan tek şey bu hizmetlerin para kazandırıp kazandırmadığı.

Artık turistlerin yoğunluğunda ki bir büyümeden değilde, onların harcamalarında artışları konuşmaya başladık.

Turizm otel sektörü herşey dahil sistemlerde oda başına hesaplanan kazanç modelinden konuk değerine dayanan bir modele doğru geçtikçe, konuklar ve mülkün kontrolü dışındaki diğer etmenler –hava, etkinlikler, rakip oranları vs. hakkındaki veriler maksimum gelir yönetimi fırsatları için entegre edilmelidir.

Şimdiye kadar, iş kurallarını tespit etmek için konaklama sektörü sadece gayrimenkul yönetim sistemlerine ve de merkezi rezervasyon sistemine dayanıyordu. Yine de bu teknoloji platformları, çoğu otel pazarında artan oranda değişken talebi yönetmek için gerekli olan büyüyen sayıda veri kaynağını sonuna kadar kullanmada başarısız oldu.

Bu durumun farkına varılması bunun irdelenmesi için ilk aşama olacaktır. Şimdi büyük veriler ile, otelleri dahili ve harici verilere entegre etmeye yardımcı olarak, gelir yönetimini daha etkili kılmak için kullanılan araçları takip edecek.

Diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.