Bilişim ProfesyonelleriDijital MedyaManşetTurizm Teknolojileri

Otel Sosyal Medya Destek Hizmetleri

Sosyal Medya Yönetimi Nedir? 

Günümüzde kullanıcı sayısı milyarlarla ölçülen dijital medya platformlarındaki marka veya tüzel kişilerin; bu sayfaları nasıl kullanacağı, hedef kitleleri, nasıl büyüyeceği, imaj yönetimleri gibi birçok konuda yapılan çalışmalara Sosyal Medya Yönetimi denmektedir. Sosyal Medya Yönetimi hakkında ki daha önce hazırladığımız makalemizi okumanızı öncelikli olarak öneririz.

Günümüzde çok güçlü bir pazarlama stratejisi konumundadır. Mobil cihazların kullanımının artmasının bu konuda büyük etkisi olmuştur. Bahsedilen büyük kalabalıklar günlük olarak bu platformları kullanmakta ve direkt olarak sosyal medya hesaplarına giriş yapmaktadır. Bu yüzden tanıtımınızı ve satışınızı yapacağınız en doğru platform da sosyal medya olacaktır.

Sosyal medya yönetimi basit bir çalışma değildir. Günümüzde uzmanlık alanları da olan bir iş kolu haline gelmiştir. Bu yüzden doğru politika ile büyümeyi amaçlayan markalar veya kişiler kesinlikle profesyonellerden yardım almalıdır.

Sosyal medya yönetimi için CRM Medya gibi 360 derece reklam hizmeti veren ajanslarla çalışabilir, hesaplarınızın tasarımını, güncelliğini, iletişim stratejisini ve kalitesini emin ellere emanet edebilirsiniz.

Oteller İçin Sosyal Medya Yönetimi

Her sektör için olduğu gibi konaklama sektöründe de sosyal medya yönetimi çok önemlidir. Otelinizin sosyal medya hesaplarını etkili kullanarak müşteri kitlenizi genişletebilir, rezervasyon maliyetlerinizi düşürerek tercih edilme şansınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal medyada etkili ve aktif bir strateji izlerseniz;

• Misafirlerinizle anlık iletişim gerçekleştirebilir, olumsuz anlarda daha hızlı çözüm üretebilirsiniz.
• Oteliniz ile ilgili gelişmeleri hızlı bir şekilde duyurarak geri dönüşüm alabilirsiniz.
• Misafirlerinizle kuracağınız samimi ve şeffaf iletişim sonucunda, sadık müşteriler edinebilirsiniz.
• Sezonluk kampanyalarınızı daha hızlı duyurabilir ve tek çalışma ile geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.
• Misafirleriniz için anketler açabilir, otelinizin olumlu ve olumsuz yanlarını öğrenerek kendinizi ileri taşıyabilirsiniz.
• Sosyal medyada aktif olarak bulunmak, arama motorları sonuçlarında da olumlu etkiler yaratacaktır. Daha üst sıralarda görünerek ve pozisyonunuzu güçlendirerek daha kolay ulaşılabilir hale gelebilirsiniz.
• Sosyal medya reklamları çok önemlidir. Bu reklamlar sayesinde web sitenizdeki trafiği arttırabilir ve dönüşümü de yükselterek satışlarınızda kar elde edebilirsiniz.

Otel Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya’da Nelere Dikkat Edilmeli?

• Öncelikle seçtiğin platform için bir strateji belirleyin.

• Otelinizin fark yaratan özelliklerini öne çıkarmayı deneyebilirsiniz.

• Görsel dünyanız çok önemlidir. Bulunduğunuz bölgede tatil yapmayı düşünen gezginlerin çoğu bir araştırma çalışmasına girer. Bu araştırmayı da web siteniz ve sosyal medya hesaplarınız üzerinden gerçekleştirirler.

• Sosyal medya hesaplarınızı inceleyen tatilcilerin dikkatini çekmek için yazacağınız metinler ve kullanacağınız söylemler de çok önemlidir.

• Yorumlara dikkat etmelisiniz. Oteliniz hakkında yazılmış olan olumlu veya olumsuz tüm yorumlara cevap verin. Asla kırıcı olmayın. Şeffaf ve samimi olun. Cevap verme süreniz 2 günü aşmasın.

• Gerçekleştiremeyeceğiniz vaatlerde bulunmayın. İnsanları hayal kırıklığına uğratmak, dijital platformlarda yapılabilecek olumsuz yorumlar sebebiyle prestijinizi olumsuz etkileyecektir.

CRM Medya Sosyal Medya Ekibi sayesinde turizmde öne çıkan firmalardan birisi olmak için hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sosyal medya danışmanlığı için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.