Bilişim ProfesyonelleriHaber Duyuru Etkinlik

QuSecure, endüstrinin ilk örneği olan ‘Kuantum güvenliği hizmeti’ni piyasaya sürüyor!

QuSecure, endüstrinin ilk örneği olan ‘Kuantum güvenliği hizmeti’ni piyasaya sürüyor!

QuSecure, endüstrinin ilk örneği olan ‘Kuantum güvenliği hizmeti’ni piyasaya sürüyor!

QuSecure, endüstrinin ilk örneği olan ‘Kuantum güvenliği hizmeti’ni piyasaya sürüyor! QuSecure, post-kuantum şifreleme (PQC) uzmanı olarak, endüstriye yönelik bir ilk olarak kabul edilen eksiksiz bir kuantum dayanıklı düzenleme platformu olan “QuProtect” adlı yeni platformunu tanıttı.

Bu yeni platform, PQC algoritmalarını kuantum güvenli bir kanalla eşleştirerek şifreli iletişim ve veriler için sağlam güvenlik sunuyor. Günün her saati herhangi bir cihazda çalışacak şekilde tasarlanan bu siber çözüm, özellikle kurumlar ve hükümet kurumları için hedeflenmiştir.

“Quantum security as a service (QSaaS)” adı altında hizmet olarak sunulan bu platform, QuSecure’e göre günümüz siber saldırılarına karşı koruma sağlarken aynı zamanda gelecekteki kuantum bilgisayar tehditlerine karşı da güvenlik sunuyor.

QuSecure CEO’su Dave Krauthamer, “QuSecure’in misyonu, kurumlara ve hükümet kuruluşlarına, bugünkü klasik tehditlerle başa çıkan ve gelecekteki kuantum tehditlerine karşı kapsamlı bir şifreleme düzenleme platformu sunmaktır” dedi.

“QuProtect çözümümüz, mevcut altyapı üzerinden mevcut cihazlara yazılım yoluyla bulut tabanlı olarak sunulan sıfır güven, sonraki nesil standartlaştırılmış şifreleme, aktif izleme ve saldırı giderme kullanarak ağları güvence altına alıyor.”

“Benzersiz ve kapsamlı bir siber güvenlik yaklaşımı kullanarak son derece güvenli bir gelecek yaratıyoruz ve organizasyonlara siber saldırılara dayanıklı pratik bir şifreleme çözümü sunuyoruz. Erken müşterilerimiz, QSaaS tabanlı bir uçtan uca PQC yaklaşımının, kritik ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun olduğunu söylüyorlar. QuProtect, bu önemli PQC yükseltmesi için ‘kolay düğme’ görevi görüyor” şeklinde konuştu.

QuSecure, çalışmalarını desteklemek için kuantum şifreleme konusunda lider uzmanlardan oluşan bir danışma ekibi oluşturmuştur. Bu ekip, ARM CEO’su Rene Haas, Paul Touw (ABD Dışişleri Bakanlığı Eski Baş Stratejisti ve Ariba Networks Kurucusu), Dr. Sarah McCarthy (Waterloo Üniversitesi’nde doktora sonrası araştırmacı ve post-kuantum şifreleme uzmanı) ve Louie Gasparini (Eski CTO & VP of Product Management at RSA) gibi isimleri içermektedir.

Makalenin orjinal kaynağını bu linkten okuyabilirsiniz.

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.