Haber Duyuru Etkinlik

SAN TSG Singapur Havayolları ile Teknoloji Ortağı oldu

SAN TSG, Singapur Havayolları’nın Türkiye Merkezli İlk NDC Teknoloji Ortağı (Aggregator) oldu

Logo, company name

Description automatically generated

Logo

Description automatically generated
SAN TSG Singapur Havayolları ile Teknoloji Ortağı oldu

SAN TSG, Singapur Havayolları’nın Türkiye Merkezli İlk NDC Teknoloji Ortağı (Aggregator) oldu

Müşterilerine seyahat endüstrisinde online uçak bileti ve otel rezervasyon yazılımları sunan SAN TSG, Singapur Havayolları ile Yeni Dağıtım Yeteneği (NDC Aggregator) anlaşması imzaladı ve kısa sürede Singapur Havayolları NDC ürününü entegre etmeyi tamamlayarak, havayolunun Türkiye merkezli ilk teknoloji ortağı (Aggregator) oldu.

SanFlight Genel Müdürü Serkan Selen “SAN TSG’nin yetkinliğini ispatlamış ve sürekli büyüyen gelişmiş online uçak bileti rezervasyon yazılımı SanFlight’a Singapur Havayolları’nın kapsamlı NDC envanterini de ekleyerek seyahat endüstrisine benzersiz bir müşteri deneyimi sunacağız. Dünyanın en iyi uluslararası havayollarından biri olan Singapur Havayolları’nın yetkili NDC Teknoloji Ortağı (Aggregator) olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. 

SAN TSG Antalya Teknokent AR-GE Merkezini ziyaret eden Singapur Hava Yolları’nın Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu ve Türkiye Satış Müdürü Mehtap Topçu “SAN TSG, SAN TourismSoftwareGroup, Singapore Airlines NDC ürünü ile entegrasyonunu tamamlamış ve havayolumuzun Türkiye merkezli ilk NDC teknoloji ortağı olmuştur. Yakın zamanda Antalya Teknokent’teki Ar-Ge Merkezi’nde bizleri ağırlayan SAN TSG yönetimine entegrasyon sürecinde gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür ederiz. Önümüzdeki heyecan verici ve başarılı olacağından emin olduğumuz ortaklık için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

SAN TSG, Singapur Havayolları’nın NDC yazılım ekipleri ile koordineli olarak tamamlanan entegrasyon süreci sayesinde; seyahat acentelerine benzersiz bir kullanıcı deneyimi ve seyahat endüstrisi için kusursuz bir NDC rezervasyon çözümü sunuyor. 

Bu anlaşma ile SAN TSG yazılım çözümlerini kullanan seyahat acenteleri uzun ve zor yazılım süreçlerini beklemeden ve çok kısa sürede projelerini yayına alabilmelerine imkan sağlamaktadır. 

Anlaşma kapsamında SAN TSG’nin sunduğu çözümler, doğrudan rezervasyon başına bilet fiyatlarında 14 – 25 USD’ye varan tasarruf sağlayarak, seyahat acentelerinin havayolunun özel NDC fiyatlarına erişebilmelerine ve katma değerli ek hizmetlerini kolayca müşterilerine sunmalarına olanak sağlayacak.

SAN TSG, NDC teknolojisinin avantajlarını acentelere sunmakla birlikte, acenteler de müşterilerine en kapsamlı bilet seçeneklerini sunabilecek. Acenteler aynı zamanda en avantajlı uçuş seçenekleri için arama, rezervasyon, biletleme, iptal etme ve ek hizmet satışlarını gerçekleştirebilecek. Koltuk seçimi, uçak içi yemek, eğlence, wifi gibi ek hizmetlerin satışları ile müşterilerine benzersiz bir deneyim yaşatırken ek gelirde sağlayabilecekler. Acenteler havayolunun genişletilmiş ücret içeriğine erişebilecek, müşterilerine uçak biletlerini iade edilebilirlik ve mil kazanımı veya önceden rezerve edilmiş koltuk, bagaj ve yemek gibi seçenekleri ve özellikleri bir araya getirdiği özel fiyatları (Branding Fare), indirimli fiyatlar ve bu teklifleri diğer rakiplerden önce sunabilme olanağını elde edecekler.

Bu anlaşma, SAN TSG’nin seyahat teknolojileri çözümleri konusunda her geçen gün yetkinliğini artırdığını göstermektedir.

SAN Tourism Software Group Hakkında

SAN TSG, uzman ekibi ve tecrübeli kadrosu ile online uçak bileti ve otel yazılım çözümleri sunmaktadır.

SAN TSG seyahat endüstrisinde teknoloji ve teknoloji evriminin öneminin bilinciyle 30 yıldır seyahat sektörüne özel çözümler üretmektedir.  SAN TSG sürekli değişen ve gelişen seyahat endüstrisi için offline ve online seyahat acentelerine, seyahat toptancılarına ve tur operatörlerine yeni nesil çözümler üreterek ihtiyaca özel online çözümler sunmakta olup, teknoloji ve altyapısını sektörün değişen dinamiklerine paralel olarak sürekli geliştirmektedir.

SAN TSG’nin yazılım çözümleri bugün 74 ülkede aktif bir şekilde farklı milliyetlerdeki acenteler tarafından kullanılmaktadır. Gelişmiş online uçak bileti rezervasyon yazılımı SanFlight’a ek olarak Incoming acente yazılımı olan ve halihazırda bazı üniversitelerde ders olarak eğitimi verilen “Sejour” ve tur operatörü yazılımı olan “TourVisio” lokomotif ürünleridir. Bunların yanında muhasebe yazılımı olarak “Abacus”, B2B, B2C sistemler, web servis – XML ürünleri ve otel acente rezervasyon iletişimi olarak 5.000’in üzerinde otel ve 150 acente arasında kullanılan “Hotel2Sejour”, ayrıca SAN TSG ortaklığı ile farklı bir iştiraki olan, Paximum “Global Travel Marketplace” projesi ile SAN TSG ürünlerinin güçlerini birleştirerek global pazarda artık çok daha ses getiren işlere imza atmaktadır.

Singapur Hava Yolları Hakkında 

Singapur Hava Yolları Grubunun tarihi, Malayan Airways Limited’in ilk uçuşuyla 1947’ye kadar uzanıyor. Hava yolu daha sonra Malaysia-Singapur Airlines (MSA) olarak yeniden adlandırıldı. 1972’de ise MSA, Singapur Hava Yolları (SIA) ve Malezya Hava Yolları olarak ayrıldı. Başlangıçta 18 ülkede 22 şehre 10 uçaklık mütevazı bir filo işleten Singapur Hava Yolları, o zamandan bu yana marka vaadinin üç ana unsuru olan hizmet mükemmelliği, ürün liderliği ve ağ ağlantısını sürekli geliştirmeye kendini adamış, dünya çapında bir uluslararası hava yolu grubu haline gelmiştir.

Singapur Havayolları’nın (SIA) müşterilere zenginleştirilmiş bir deneyim sunma çabalarının bir parçası olarak, 1 Nisan 2020’den itibaren seyahat ticaret ortaklarına daha geniş bir fiyat yelpazesi ve kişiselleştirilmiş içerik sağlanmaya başlandı. Bu, SIA’nın KrisConnect Programını ortak platformlar aracılığıyla gelişmiş içerik ve işlevsellik sağlamak amaçlı ve yeni dağıtım teknolojisinden yararlanarak genişletmesi ile oldu. 2018’de KrisConnect’i piyasaya sürerek SIA, bu yeni teknolojiden yararlanan ilk havayollarından biri olmuştur.

KrisConnect Programına katılan seyahat acenteleri, geliştirilmiş pazara hizmet sunma hızından, kişiselleştirilmiş içerik dahil olmak üzere en geniş fiyat ürünleri yelpazesine erişimden , paketler ve anlaşmalı ücret anlaşmaları gibi müşterilerine özelleştirilmiş ürünler sunma yeteneğinden yararlanacaktır. Bu da artan kişiselleştirme seviyeleri ve KrisFlyer statüsünün tanınması yoluyla müşteriler için rezervasyon deneyimini yükseltir.

KrisConnect Programı, endüstri tarafından geliştirilen Yeni Dağıtım Yeteneği (NDC) standartları dahil olmak üzere Uygulama Programı Arayüzü (API) teknolojisinden yararlanır.

NDC, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından tanıtılan ve endüstrinin mevcut envanter dağıtım sınırlamalarından bazılarını ele alan endüstri destekli bir standarttır. Üçüncü taraf kanallarının yeteneklerini havayolunun web sitelerininkilerle eşleşecek şekilde tamamlayarak daha çevik ve verimli bir dağıtım sistemi oluşturur ve bu tür sitelerde rezervasyon yapan müşteriler için teklifleri iyileştirir.

KrisConnect Programı, IATA’nın Yeni Dağıtım Yeteneği (NDC) programındakiler gibi Uygulama Programı Arayüzleri (API) teknolojisinin yanı sıra diğer tescilli API’leri kullanır ve bunları harici tarafların kullanımına sunar. API’ler, ortaklara uçuş rezervasyonlarının yapılması ve yönetilmesi, uçuş durumu bilgilerinin kontrol edilmesi, KrisFlyer ile ilgili bilgilerin sağlanması ve daha fazlasını içeren bir dizi işlevsellik sunar.

SAN Tourism Software Group olarak Singapur Havayolları ile yaptığımız global iş birliğini sizlere duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Saygılarımızla,

SAN Tourism Software Group

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.