Antalya Bilişim HaberleriHaber Duyuru EtkinlikTurizm TeknolojileriYerli Yazılımlar

SanFlight Yazılımı ile Online Uçak Bileti Çözümleri Fark Yaratıyor

San Bilgisayar AŞ‘nin yazılım ve ürün çözümlerinden biri olan SanFlight, Online Uçak Bileti Çözümleri ve Küresel Entegrasyon Ağıyla Seyahat Deneyiminde Fark Yaratıyor.

SAN TSG’den Turizm seyahat endüstrisine özel yazılım çözümleri

Müşterilerine seyahat endüstrisine özel yazılım çözümleri sunan San Bilgisayar AŞ (SAN TSG), Türkiye’nin en geniş havayolu entegrasyon ağına sahip SanFlight markası ile yurt içi ve yurt dışındaki birçok IATA ve NonIATA seyahat acentesine online uçak bileti yazılım desteği sağlıyor.

SanFlight’dan küresel havayolu bilet satış endüstrisine yönelik lider teknoloji çözümleri

SanFlight, küresel havayolu bilet satış endüstrisine yönelik lider teknoloji çözümlerini sunarken, gelişmiş altyapısı ve etkili yeni dağıtım yetenekleriyle öne çıkıyor.

SanFlight uçak bileti satışı yapan acentelerin dijital dönüşümlerini hızlandıracak eksiksiz ve yenilikçi dağıtım çözümleri yanında koltuk seçimi, yemek, uçak içi hizmetler gibi ek servislerin satışı, iptal, iade değişiklik gibi satış sonrası hizmetlerin de dahil olduğu yeni nesil, uçtan uca çözümler sunuyor.

SanFlight ekosisteminde direkt NDC havayolu bağlantıları

SanFlight ekosisteminde Amadeus, Travelport ve Sabre GDS’leri, LowCost tedarikçiler, direkt NDC havayolu bağlantıları ve 100’den fazla tur operatörünün charter uçuşlarının varlığı sektörde önemli bir fark yaratıyor. SanFlight, Amadeus ve Travelport’un yetkili teknoloji partneri olup aynı zamanda Singapur Havayolları’nın “Türkiye Merkezli İlk ve Tek (Aggregator) NDC Teknoloji Ortağıdır.”

SanFlight acentelere özel online uçak bileti çözümleri sunmasının yanında, kendi yazılım ekibi olan seyahat acentelerinin de her GDS ve havayolu entegrasyonunu tek tek entegre etmelerine ve güncel tutmalarına harcayacakları zaman ve kaynak maliyetlerini de ortadan kaldırıyor. Acente yazılım ekipleri SanFlight’ın tek bir api entegrasyonu ile SanFlight ekosistemindeki tüm uçak bileti tedarikçilerine kendi acente anlaşmaları ve web servis hesapları ile ulaşabiliyor. NDC entegrasyonları
sayesinde havayollarının NDC’ye tanımladıkları özel fiyatlar ile acenteler müşterilerine daha uygun bilet satışı yaparak karlılıklarını arttırıyor.

Türkiye’deki en kapsamlı NDC ve Direkt Web Servis entegrasyonları sağlayan SanFlight, dünyadaki birçok teknoloji partneri, global tedarikçi ve charter tedarikçileri ile entegredir.

SanFlight Genel Müdürü Serkan Selen’den Açıklamalar

SanFlight Genel Müdürü Serkan Selen şunları söyledi: “SanFlight’ın yenilikçi çözümleri ve gelişmiş alt yapısı sayesinde birçok seyahat acentesine çözüm sunuyoruz. Dünya çapındaki acenteler için geliri, marka bağlılığını artıran ve maliyetlerini azaltan entegre çözümlere odaklıyız. SanFlight, gerçekleştirdiği ve alt yapısında bulunduğu projeler ile küresel ayak izini ve yeteneklerini büyütmeye devam ediyor. Birçok havayolunun yetkili teknoloji partneri olarak seyahat acentelerine kesintisiz hizmet vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. 2023 yılında sistemlerimiz üzerinden geçen trafik bilgilerine baktığımızda 220 milyonun üzerinde sorguya yanıt vermişiz. Bu yıl bu rakamların çok daha üzerine çıkacağımıza eminiz.”

Serkan Selen açıklamasının devamında: “Pandemi sonrası yaşanan toparlanma ve seyahat özgürlüğünün artması ile seyahat acentelerinin geleceği için sektörümüzde yaratıcılığa, hızlı inovasyona ve yeni teknoloji seçimlerine ciddi bir ihtiyaç oldu. Sektör genelinde gelişmiş uçak bileti satış alt yapımız büyük bir ilgi ve destek gördü. GDS’ler ve Havayolları ile NDC ve direkt entegrasyonlar sayesinde acentelerin kendi içlerinde yazılım geliştirme ve yenilikleri takip etme, güncel kalma konusunda kaynak harcamalarına gerek olmadan gelirlerini artırıcı yenilikleri sunarak mevcut ve gelecekteki müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu çözümleri sunma vizyonumuzun acentelere değer kattığını görüyoruz.” dedi.

2023 yılında Türkiye Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) verileri

Türkiye’deki hava trafiği, 2023 yılında Türkiye Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) verilerine göre oldukça yoğun bir seyir izledi. Toplamda 1.681.795 uçuş gerçekleşirken, iç hat uçuşları 868.467 ve dış hat uçuşları 813.328 olarak kaydedildi. Bu süre zarfında Türkiye genelindeki havaalanlarından toplam 214.005.980 yolcu seyahat etti. İç hatlarda 91.055.014, dış hatlarda ise 122.950.966 yolcu kaydedildi.

SanFlight sistemleri üzerinden alınan 2023 yılı trafik verilerine göre;

SanFlight sistemlerinden geçen Toplam sorgu sayısı 220 milyonun üzerinde gerçekleşti. İç hat sorgu oranı %6.4, dış hat sorgu oranı ise %94.6 olarak belirlendi. Bilet satışlarında iç hatlarda %70.1‘lik bir oran görülürken, dış hatlarda ise bu oran %29.9 olarak kaydedildi.

SanFlight sistemlerinde En çok tercih edilen havayolları arasında THY, Pegasus, SunExpress, FlyDubai, Qatar olurken, uçak tipleri arasında BOEING B737-800, AIRBUS A320-200, AIRBUS A321-231, BOEING 73H, BOEING B737-900ER öne çıktı. Gerçekleşen biletlemelerde Business Sınıf tercihi %2.4, Economy Sınıf tercihi ise %97.6 olarak belirlendi. Cinsiyet bazında bakıldığında, erkek yolcuların oranı %67.4, kadın yolcuların oranı ise %32.6 olarak kaydedildi.

SanFlight sistemlerinde Kalkış saatlerine göre yapılan biletlemelerde öğleden önce kalkışları tercih edenlerin oranı %40.14 iken, öğleden sonra kalkışları tercih edenlerin oranı %59.86 oldu. Tek yönlü seyahat edenlerin oranı %62.19 iken, gidiş dönüş bileti tercih edenlerin oranı %37.80 olarak belirlendi.

SanFlight sistemlerinde 2023 yılında havayolu fiyat değişim oranlarına göre iç hatlarda ~%115.96 TRY, dış hatlarda ise ~%28.65 EUR değişimler kaydedildi.

SAN Bilgisayar AŞ (SAN TSG) ve SanFlight hakkında detaylı bilgiler için: www.santsg.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.