Haber Duyuru EtkinlikManşet

Siber Güvenlik Haftası

Siber Güvenlik Haftası, ülkemizde siber güvenlik konusunda farkındalığı ve iş birliklerini artırmak, kamu, özel sektör ve akademi temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla gerçekleştiriliyor.

Bu yıl 22-26 Kasım’da düzenlenecek olan “Siber Güvenlik Haftası“, ülkemizdeki yerli siber güvenlik ekosistemini geliştirmek amacıyla kurulan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından organize edilmektedir.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi 2017 yılında ilgili tüm kamu kurum/kuruluşlar, özel sektör ve akademi temsilcilerinin katılımlarıyla ortaya çıkan, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı tarafından desteklenen ve SSTEK A.Ş. tarafından yürütülen bir projedir.

Hafta boyunca Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi üyesi yerli firmalar ve ürünleri ön plana çıkarılacak.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve T.C. Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde düzenlenen  Siber Güvenlik Haftası, 22-24 Kasım 2021 tarihlerinde Congresium/Ankara’da gerçekleştirilecek Millî Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı ile başlayacak.

Siber Güvenlik Haftası 1 hafta boyunca Küme üyesi firmalarımız tarafından gerçekleştirilecek Konferanslar, Webinarlar, Eğitimler ve Yarışmalara da ev sahipliği yapacaktır.

Siber Güvenlik Haftası hakkında detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz.


Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Hakkında

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, 2017 yılında ilgili tüm kamu kurum/kuruluşlar, özel sektör ve akademi temsilcilerinin katılımlarıyla ortaya çıkan, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı tarafından desteklenen ve SSTEK A.Ş. tarafından yürütülen bir projedir.

Kümenin uzun vadeli hedeflerinin belirlenmesi ve yönetilmesi Savunma Sanayii Başkanı Başkanlığında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı ve Savunma Sanayi Başkanlığı üst düzey temsilcilerinin katılımıyla oluşturulmuş Danışma Kurulu vasıtasıyla yapılır. Kümelenmenin günlük operasyonları SSTEK A.Ş. bünyesinde kurulan Koordinasyon Ofisi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kümelenmeye Türkiye’de yerleşik ve Siber Güvenlik alanında ürün/hizmet geliştiren firmalar üye olabilir.1 Şubat 2021 tarihinde T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi arasında Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Platformu faaliyetlerinin birlikte yürütülmesine ilişkin protokol imzalanmıştır. Küme planlama ve koordinasyonunda SSB ve DDO temsilcilerinden oluşan Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Yürütme Kurulu faaliyet göstermektedir.


Millî Siber Güvenlik Zirvesi ve Fuarı‘na Kayıt için:

Millî Siber Güvenlik Zirvesi‘nde ki konuşmacılar için:

Firmaların etkinliklerine Kayıt olmak ve Katılım sağlamak için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.