Antalya Bilişim HaberleriHaber Duyuru EtkinlikManşet Yanı

TBD Antalya Şubesi Komitelerini Oluşturuyor

Yeni Dönemde Üyelerin Katılımı ile Komiteler Oluşturuluyor

Şubat ayında gerçekleştirilmiş olan Türkiye Bilişim Derneği Antalya Şubesi Olağan genel kurulu tamamlanmış, Ersen Gençaslan başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerden güvenoyu alarak görevine başlamıştır.

TBD Antalya Şubesi Dernek Yönetimi, Yeni dönemde, “Birlikte Yönetelim” politikasıyla, seçim döneminde paylaşmış olduğu sunumlardaki komite oluşumlarını tamamladı. 6 Ana başlıkta belirlenen komite oluşumlarında üyelerin katılımları, derneği daha iyiye taşıyabilmek adına önemlidir.

Komite Başkanı ve üyelerinden oluşan guruplarımızda alınacak olan kararlar, YK tarafından gündeme alınıp uygulamaya geçirilecek ve destekler sağlanacaktır. Ayrıca üyelerimizin rahat bir ortamda toplantı yapabilmeleri amacıyla merkezi noktada toplantı salonları hazırlanmış ve kullanımlarına sunulmuştur.

Komitelerde Yer Almak için formu doldurmanız yeterlidir: https://forms.office.com/r/S4tnZf5m6b

Komiteler

BİLİŞİM İNSAN KAYNAKLARI VE KARİYER

TBD Antalya ile etkileşimde bulunan kişilerin mesleklerinin kaydının tutulması, tanınması, meslek veya meslek grubunun ihtiyaçlarına yönelik destekleyici adımların atılması, gerekli motivasyonun oluşturulması için çalışır.

EĞİTİM KOMİTESİ

TBD Antalya ile etkileşimde olan kişilerin istek, talep ve gelişimlerini baz alarak eğitim planlaması oluşturur, organize eder ve gerçekleştirir. Kişilerin bilişim dünyasına yönelik güncel bilgiye ulaşmasını, bilgilendirilmesini sağlar. Komite bünyesinde düzenlenen eğitimlerin verimliliğini ölçer.

YUVARLAK MASA

Yuvarlak Masa Nedir? Tüm üyelerin katılım sağlayabileceği, mevcut fikirlerini / projelerini geliştirebileceği, yeni fikirler/ projeler üretebileceği bir platformdur. Yuvarlak masada ortaya çıkan projeler / fikirler YK tarafından gündeme alınır ve projenin hayata geçirilebilmesi, yönelik fonlanabilmesi için gerekli çalışmalar yapılır.

Komite, yuvarlak masa platformunun süreç yönetimini verimli hale getirmeyi amaçlar. Yuvarlak masa günlerinin planlamasını, platform yönetimini, fikirlere/projelere yönelik çıktıların oluşturulmasını sağlar, katılımcıları yönlendirir.

YAZILIM TOPLULUĞU

Yazılım ve yazılım kavramını güçlendiren konulara yönelik çalışmalarda bulunan ve yönetimini gerçekleştiren komitedir. Burada faaliyet göstermek isteyen komite üyelerimiz TBD çatısı altında toplantı ve faaliyetlerini gerçekleştirebilecektir.

DİJİTAL OLGUNLUK ve DÖNÜŞÜM KOMİTESİ

Firmalara fayda sağlayacak; doğru yazılım ve teknoloji kaynaklarının belirlenmesi ve teknolojik iş yapısının geliştirilmesi üzerine çalışmalar yapar. Gerçekleştirilen çalışmaları, paydaş kurum ve derneklerle paylaşır.

ETKİNLİK KOMİTESİ

TBD Antalya bünyesinde yer alan üyelere (iç etkinlik) ve TBD Antalya’dan bağımsız tüm kişi veya kuruluşlara (birleştirici etkinlik) yönelik etkiyi artıracak etkinlik ve organizasyon fikirlerini oluşturan, planlayan ve gerçekleşmesini sağlayan komitedir. Gelenekselleşen ve yerelden ulusala sloganıyla çalışmalarını ulusal düzeye taşıyan Turizm Teknoloji Günü gibi sürdürülebilir etkinliklerin takipçisidir

Komitelerde Yer Almak için formu doldurmanız yeterlidir: https://forms.office.com/r/S4tnZf5m6b

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.