Genç BP

Tercih Dönemi | Akdeniz Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sezgin Irmak

Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri öğrenci topluluğu olan AkdeMIS, üniversite sınavlarından sonra bölüm tercihleri yapacak öğrenciler için bölümlerinin daha iyi anlaşılması ve tanıtılması için Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sezgin Irmak‘ı konuk ettikleri Tercih Dönemi için özel bir yayın hazırlamış. AkdeMIS’in hazırlayıp, sunduğu yayınını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Tercih Nedenleri

YBS Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sezgin Irmak ile yapılan özel yayının konu başlıklarını ve konu başlıklarının zamanlarını aşağıdan takip edebilirsiniz.

2:34 Soru1, Son Yıllarda yönetim bilişim sistemleri bölümü popüler bir bölüm haline geldi. Sizce bunun sebebi nedir? İlerleyen yıllarda ne gibi değişiklikler olabileceğini düşünüyorsunuz?

4:20 Soru2, Objektif bir şekilde değerlendirecek olursanız Akdeniz Üniversitesinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

8:17 Soru3, Öğrenci topluluklarının aktif olması sizce nasıl bir etkendir?

11:10 Soru4, Bölümümüzün müfredatının yeni eğitim-öğretim döneminde değişeceği söyleniyor, öğrencileri nasıl bir müfredat bekliyor?

14:37 Soru5, Akdeniz üniversitesinin öğrencilere sunduğu staj imkanları nelerdir, öğrencilere bu konuda ne gibi destekler sağlanıyor?

18:48 Soru6, Sizce bölümün İngilizce olması zorunlu mu?

20:40 Soru7, Bölümümüz bünyesinde Erasmus programı mevcut mu? Erasmus programının öğrenciye katkısı hakkında ne düşünüyorsunuz?

22:43 Soru8, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunu biri hangi alanlarda çalışabilir, şu dönemde revaçta olan alanlar sizce nelerdir?

28:10 Soru9, Antalya’da bilişim sektörünün diğer şehirlere göre durumu/oranı nedir? Şehrin iş bulma olanakları hakkında ne düşünüyorsunuz?

31:51 Soru10, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü ve mezunlarının sektörde tanınırlığını artırmak için neler yapıyorsunuz?

32:48 Soru11, Bölümümüzün uygulamalı bilimler fakültesinde olmasının bir avantajı var mı?

34:04 Soru12, Bölümden mezun olan öğrencilerin yüksek lisans yapmasını tavsiye ediyor musunuz? Yüksek lisans yapmalarının iş hayatlarına katkıları olabilir mi?

36:25 Soru13, Sektörde rahatça iş bulabilmemiz için kariyerimize nasıl yön vermemiz gerekiyor, neler yapmalıyız?

38:20 Soru14, Son olarak Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencilerine ve Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü adaylarına söylemek istediğiniz bir şey var mı?

41:15 Kapanış

AkdeMIS öğrenci grubunun daha önceki yayınlarını bu linkten okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.