Haber Duyuru Etkinlik

Türkiye Yazılım Envanter Projesi Çalıştayı gerçekleştirildi

TOBB Türkiye YAZILIM Meclisi Başkanı Ertan BARUT‘un gerçekleşen çalıştay hakkındaki duyurusu aşağıdaki gibidir.

Bugün TOBB Ev sahipliğinde TOBB Türkiye YAZILIM Meclisi ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı | Republic Of Turkey Ministry of Industry and Technology Milli Teknoloji Genel Müdürlüğümüzle yürütmekte olduğumuz TÜRKİYE #YAZILIMENVANTER PROJESİ (TYEP FAZ 2) VERİ ALTYAPISI TASARIM VE ÇÖZÜMLEME ÇALIŞTAYIMIZI geniş katılımla gerçekleştirdik.

2021 yılında Meclisimiz gündemine alıp başlattığımız süreçte, bu hedefe bizimle beraber inanan ve sahip çıkıp, Cumhurbaşkanlığı 2022 Yılı hükümet programına alınmasını sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Çoştu Beye, bu sürece ciddi katkılar veren İlknur İnam Hanıma ve bu heyecana ortak olup bizimle omuz omuza çalışan İrfan KESKİN Beye, Yazılım Meclisimizin faaliyetlerine ve sektörümüze tam destek veren ve her türlü ortamı bizlere sağlayan TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ‘na, TOBB Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Büyüksimitci ‘ye,

Ayrıca projeye inanan ve aylardır çalışmalara temsilci vererek katkı veren TOBB Yazılım Meclis Üyesi Firmalarımız, Kamu Kurum Temsilcilerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza,

Yazılım Envanter Çalışma Komisyonu Başkanımız Dr. Aydın Kolat ve komisyon üyelerimize, çalıştay moderatörlerimize Tolga Gören, Burak Kırımer, Birkan SARIFAKIOGLUİ. İlker Tabak, Meltem Bagdatli, Gokhan Erzurumluoglu, Ozden OZBEN ve Ziya Karakaya ‘ya,

Meclis Danışmanımız Ahmet Pekel ‘e TOBB Sektörler ve Girişimcilik Dairesi Başkanı Saygin Baban, Sektör Meclisleri Müdürü Ayşe Çelebi Doğan Çelebi Doğan ve uzman arkadaşımız Eda Bulut ‘a teşekkür ediyorum.

Şubat 2021 yılında sektörümüz adına yeni bir dönem başlattık. Üyelerimizle birlikte üstlendiğimiz sorumluğun farkında olarak daha dinamik, çözüm odaklı, kamu kurumlarımız, STKlarımız ve sektör ile daha yakın, etkin iletişim ve işbirliği içerisinde ve veri odaklı çalışacak şekilde yeniden yapılandık ve kolları sıvadık.

Her şeyin başı veri.. bizde sektör, stk’lar ve kamu kurumlarıyla elele vererek hep birlikte bir hayali gerçekleştirmek için envanter projesinin temellerini attık. Bugünde önemli bir adım daha atarak önemli bir aşamayı daha tamamladık.

Sektörümüzün geleceğini şekillendirecek, stratejiler, politikalar, teşvikler, destekler ve planlamalara yön verecek ışık tutacak, bu projenin gerçekleşmesi için TOBB yönetimlerinin tam desteği ile çalışmalarımızı Bakanlığımızla birlikte sürdürmeye ve sonuçlandırmaya kararlıyız.

Envanter Projesinde öncelikle Yazılım Sektörünü rol model olarak seçtik. Kısmetse sonra diğer #NACE Kodları üzerindeki Bilişim, Telekom Sektörlerine de uygulayacağız. İnşallah başarılı sonuçlar almamızla diğer sektörlere de örnek bir veri altyapısı sunmuş olacağız.

ÜLKEMİZ, YAZILIM ENDÜSTRİMİZ VE GELECEĞİMİZ için birlik ve beraberlik içerisinde #OrtakAkıl ve #OrtakSes ile çalışmaya, üretmeye devam.

Saygılarımla,
ERTAN BARUT
TOBB TÜRKİYE YAZILIM MECLİS BAŞKANI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.