Robotik Teknolojiler

Türkiye’nin Yerli Robotik Markası “AKINROBOTICS”

AKINROBOTICS Hakkında

AKINSOFT ve AKINROBOTICS Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür AKIN tarafından 12 Nisan 1995 yılında kurulan AKINSOFT olarak belirlediğimiz vizyonlarımızı tek tek yerine getirdik. 2010 yılı vizyonları içerisinde yer alan robotik teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmalarını başlatma hedefimize bir yıl önce ulaşarak 2009 yılında robotik teknolojiler üzerinde çalışmalara başladığımızı kamuoyuyla paylaştık.

AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikası olarak; Türk insanının bilime, gelişen teknolojiye ve bilimsel düşünceye ilgisini arttırmak, robotik teknolojiler alanında yapılan çalışmalarda ülkemizi ilk sıralara taşımak için üstün hizmet ve kalite anlayışını benimseyerek çalışmalarımıza başladık.

Robotik teknolojiler alanında seri üretime geçilmesi adına 2017 yılında 11.000 m² açık alan üzerine kurduğumuz ve 3250 m² kapalı alana sahip, yeni teknolojileri kullanabilen ve geliştirebilen profesyonel bir teknik ekip ile çalışan AKINROBOTICS İnsansı Robot Fabrikamızın resmi açılışını yaptık.

Gelişen robotik teknolojileri yakından izleyen ve çok yakında da küresel boyutta yüksek teknolojiye yön verecek olan AKINROBOTICS, hizmet sektöründe kullanılacak robotların seri üretimini yapmasıyla dünyada bir ilktir.

AKINROBOTICS’in Yüzde Yüz Yerli Üretim Gayesi

AKINROBOTICS çatısı altında üretilen robotlar, AKINSOFT’un kendi öz sermayesiyle, bünyesinde barındırdığı mühendislerin Ar-Ge çalışmalarıyla tasarlanmış olup %100 yerli üretim gayesiyle hazırlanır.

İnsanlığa ve bilime hizmet etmeyi amaçlayan firmamız insan ergonomisine aykırı, yaşamı tehlikeye atan işleri robotlara yükleyerek insanların sosyal yaşam kalitesini yükseltmeyi ve daha nitelikli işlerde çalışmalarına imkan tanımayı hedefler.

AKINROBOTICS’in İnsansı Robotları

Bu bağlamda; insansı robotlar, sosyal robotlar, hizmet robotları, 4 ayaklı robot, endüstriyel robotlar, tarım robotları ve Endüstri 4.0 kapsamında sunulan çözümlerimiz bulunmaktadır.

İnsansı Robotlar; 2009 yılında başlayan çalışmalarımız, biyomimetik biliminden esinlenerek devam etmektedir. Tüm dünyada devam eden insansı robot çalışmalarını eş zamanlı olarak yürütmekteyiz.

Sosyal Robotlar; 2014 yılında çalışmalarına başladığımız, üretip geliştirmeye devam ettiğimiz hizmet robotları; eğitim, ulaştırma, turizm, sağlık, gıda, eğlence vb. birçok sektörde aktif olarak kullanılmaktadır. Sosyal robot serimizin en gelişmiş ve en son üyesi ADA-7 robotumuzun lansmanı, 15 Aralık 2022’de İstanbul Robot Müzesi’nin açılışında yapılmış ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.

AKINROBOTICS’in ihtiyaçlar doğrultusunda üretmiş olduğu Robotlar

Hizmet robotları; Servis robotu, pandemi sürecinde ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda üretmiş olduğumuz UV-C sterilizasyon robotu insansız iş gücünü hayata geçirdiğimiz en önemli projelerimizdendir.

AKINROBOTICS’in Robot Kol Ar-Ge çalışmaları

Endüstriyel Robotlar; 2019 yılında çalışmalarına başladığımız Robot Kol Ar-Ge çalışmalarımız devam etmektedir. Yüksek verimlilik ve daha az hata payı ile üretim yapabilmeye olanak sağlayan Robot Kollar birçok sektörde yerini almış ve hızla almaya devam etmektedir.

Bu çalışmalarımızın yanı sıra, robotlarımız için üretmiş olduğumuz motor, devre ve geliştirme kartlarımızla, “Eğitime Destek” kapsamında tüm eğitim kurumlarına sponsorluk hizmeti vermekteyiz. Teknoloji yarışında; AKINROBOTICS adını altın harflerle tarihe yazdırırken, hayatımızın kaçınılmaz gerçeği olarak karşımıza çıkan yapay zeka ile donatılmış robotların vazgeçilmezliğini yaşatmak, en iyiyi en güzeli insanlığa sunmak için varız.


AKINROBOTICS
“Değerleri taçlandırmak varoluş nedenimiz.”

Bu makale Akın Robotics‘in katkıları ile yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.