Haber Duyuru EtkinlikManşet

Uluslararası Teknoloji ve Yazılım Zirvesi Başarıyla Tamamlandı

Uluslararası Teknoloji ve Yazılım Zirvesi 40 Ülkeden Katılımcı ile Başarıyla Tamamlandı

Değerli Bilişim Profesyonelleri, Değerli Meslektaşlarımız..

Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi olarak “Basın Medya Sponsorları” arasında yer aldığımız ve TÜYAFED Yazılımcılar Federasyonu tarafından 2 Mart 2024‘de İstanbul‘da gerçekleşen “Uluslararası Teknoloji ve Yazılım Zirvesi” hakkında hazırlanan basın bülteni aşağıdaki gibidir.

Bizlerde ekibimiz ile gerçekleşen bu başarılı zirvede konuşmacılar, sponsorlar ve katılımcılar çok keyifli sohbetlerle röportajlarımızı gerçekleştirdik.

Osman SELÇOK | Genel Yayın Yönetmeni
Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi


Tüyafed Yazılımcılar Federasyonu Zirve Sonrası Duyurusu

Değerli Sektör Birliği,

2 Mart Cumartesi günü Tüyafed Yazılımcılar Federasyonu olarak önemli bir başarıya imza attık. İlki gerçekleşen 1.Uluslararası Teknoloji ve Yazılım Zirvemiz 42 ülkeden 1200’den fazla katılımcı ile gerçekleşti.

Açılış konuşmacılarımız YASAD Gönül Kamalı, TBD Rahmi Aktepe, TOBB Ertan Barut, HİB İlhan Bağören, İTO Murat Hazıroğlu, Valimiz Davut GÜL’e çok teşekkür ederiz.
Etkinliğimize katılan Küçükçekmece Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu’na teşekkür ederiz.

Zirvemizde:

  • Farklı ülkelerden katılan firmalar ile anlaşmalar yapıldı, ihracat desteklendi,
  • Sektörün dikkat çeken profesyonelleri ile iş fırsatları ve iş birliği olanakları keşfedildi,
  • Teknoloji ve yazılım dünyasındaki trendler hakkında güncel bilgilere erişim sağlandı,
  • Uluslararası katılımcılarla iletişim kurarak potansiyel fırsatlar değerlendirildi,
  • Start-up’lar için yatırımcılara ulaşma kapısı açıldı. 40 Start-up’a ihracat süreçlerini kolaylaştırmak ve ölçeklenebilirlik adına ücretsiz stand sağlandı.

Konferans alanında değerli bilgilerini bizlerle paylaşan tüm panelistlerimize, panelleri profesyonelce yöneten moderatörlerimize, fuaye alanında katılımcıları ürün ve hizmetleriyle buluşturan firmalarımıza ve siz değerli sektör temsilcilerimize katılımları ve katkıları için çok teşekkür ederiz.

Bu etkinliği gerçekleştirme noktasında bizlere paydaş olan tüm sponsorlarımıza (Ana Sponsorumuz Akınsoft ve AkınRobotics, Altın Sponsorumuz SolidElectron, Platin Sponsor Linksan, Possafe ve ATFF, Gümüş Sponsorlarımız Mobres ve Bilgi Atölyesi, Bronz Sponsorlarımız Serverpark, Digital Bridge ve NaraXR) basın sürecini yürüten TGRT Haber ve İş Dünyası’na, Partner sponsorumuz Teknopol ve yönetimine ayrıca teşekkür etmek isteriz.

Akademi, Sanayi, STK’dan katılan tüm kurum ve kişilere ekosisteme birlikte fayda yarattığımız için çok teşekkür ederiz.

Etkinliği metaverse ortamına taşıyan ve tüm tasarımları gerçekleştiren NaraXR firması ve ekibine de teşekkür ederiz.

Zirvenin mimarları olan Tüyafed Yazılımcılar Federasyonu Yönetim Kuruluna, zirve çalışma grubuna ve komitelerimize de teşekkürlerimizi iletmek isteriz.

Federasyonumuz bu zirveyi her sene gerçekleştirerek etkisini ve faydasını artıracak ve bir klasik haline getirecektir.

Saygılarımla,
Cansın Duman
Tüyafed Genel Sekreteri


Uluslararası Teknoloji ve Yazılım Zirvesi 40 üzeri ülkeden ve binlerce katılımcı ile gerçekleştirildi.

TÜYAFED Yazılımcılar Federasyonu olarak düzenlediğimiz Uluslararası Teknoloji ve Yazılım Zirvesi 40 ülkeden teknoloji liderlerini, sektör duayenlerini, teknoloji üretenleri ve alana ilgi duyan yüzlerce bireysel katılımcıyı bir araya getirdi.

Zirvede eş zamanlı olarak konferanslar gerçekleşti, B2B görüşme yapmak isteyen firmalar bir araya getirilerek ihracata yönelik adımlar atıldı, 50’den fazla firmanın fuaye alanında ürün ve hizmetlerinin sunumu ve tanıtımı gerçekleşti.

Etkinlik fiziki katılamayan ilgililer için metaverse ortamında da gerçekleşti, firmalar bu alanda da ziyaretçilerini ağırladı.

Konferanslar 5 ayrı konu odağında ilerledi:
• Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri:
Yapay Zekanın gelişimi, sektörlere etkileri ve gelecekte yaratacağı potansiyel değişimden; robot teknolojileri ile değişen iş yapış şekilleri ve iş dünyası dinamiklerinden bahsedildi. Sevinc Gulsecen moderasyonunda Fahri YANAR & Devrim Danyal & Bekir Sami Nalbantoğlu & Ömer Çolakoğlu

• TGRT Haber / Türkiye’de İş Dünyası – İş Dünyası, Yapay Zeka & Start up Buluşması: Teknolojinin geniş kitlelere yayılması, sektörel genişleme, yapay zekanın rolü ve ekosistemde start-upların önemi üzerinde duruldu. Celal Toprak moderasyonunda Deniz Eraslan & Gokhan Akar & Mehmet Önder

• Teknolojinin Farklı Endüstrilerdeki Yansımaları: Teknolojinin sektörel etkileri ve yansımaları farklı endüstrilerden panelistlerin katılımı ile tartışıldı. Aykut SEYREK moderasyonunda Aydın Kılıç & Canan ALKIN & Emrah Kozan & Mustafa Çakmak

• Küresel Vizyon & Büyüme Dinamikleri: İhracatın önemi, uluslararasılaşma ve süreçlerin devlet destekleri boyutu ele alındı. Senol Vatansever moderasyonunda Sedat Demir & Dr. Şerafettin EKİCİ & Zafer KARADAYI (PhD)

• Dijital Stratejiler: Siber Kalkanlar ve Bilgi Kaleleri: Verinin ve siber güvenliğin öneminden bahsedildi. Prof. Dr. İnci Sökmen moderasyonunda Onur Ekren & Özkan Çokaygil & Nüket Oral DOKUZ & Ömer Ekinci

Zirvenin sağladığı fırsatlar ise:

• Farklı ülkelerden katılan firmalar ile anlaşmalar yapıldı, ihracat desteklendi,
• Sektörün dikkat çeken profesyonelleri ile iş fırsatları ve iş birliği olanakları keşfedildi,
• Teknoloji ve yazılım dünyasındaki trendler hakkında güncel bilgilere erişim sağlandı,
• Uluslararası katılımcılarla iletişim kurarak potansiyel fırsatlar değerlendirildi,
• Start-up’lar için yatırımcılara ulaşma kapısı açıldı. 40 Start-up’a ihracat süreçlerini kolaylaştırmak ve ölçeklenebilirlik adına ücretsiz stand sağlandı.

Tüm moderator ve konuşmacılarımıza ayrıca çok teşekkür ederim!

Açılış konuşmalarında Mustafa Çalış & Gönül Kamali & Rahmi Aktepe & Ilhan Bagoren & Murat Hazıroğlu & Ertan BARUT sektöre yönelik muazzam bilgiler aktardılar!

Seneye görüşmek üzere! 🙂
Cansın DUMAN
TÜYAFED Yazılımcılar Federasyonu
Genel Sekreteri

#ITS


Uluslararası Teknoloji ve Yazılım Zirvesi’nden bazı görüntüler

One thought on “Uluslararası Teknoloji ve Yazılım Zirvesi Başarıyla Tamamlandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.