MakaleWeb Uygulamaları

Web Sitenizin Kullanıcı Deneyimini Geliştirebilecek 10 İpucu

Web siteniz, dijital pazarlama çabalarınızın temel dayanağıdır. Harika bir web sitesi kullanıcı deneyimi tasarlamak, farklı ziyaretçilerin çözmesi gereken sorunları anlamayı gerektirir.

Günümüzün pazarlama ortamında, web siteniz her zamankinden daha güçlü bir araç haline geldi. Web siteniz 7/24 bir satıcıdır ve bu nedenle, en güçlü varlığınız ve pazarlama çabalarınızın en önemli parçası olma potansiyeline sahiptir.

Bununla birlikte, hızla değişen dijital trendler, web sitenizi eski ve modası geçmiş hissettirebilir. Bazen bir yeniden tasarım ideal olabilir, bu kadar büyük bir projeye yatırım yapmak için zamanınız veya paranız olmayabilir. Bu zorluğun üstesinden gelmenize yardımcı olmak için, bir liste hazırladık 10 web sitenizi daha yararlı ve kullanışlı hale getirmek için geliştirebileceğiniz basit yollar.

Bir Web Sitesi Nasıl Geliştirilir

  1. Beyaz boşluk kullanın.
  2. Sayfa hızınızı optimize edin.
  3. Çekici harekete geçirici mesajlar kullanın.
  4. Köprüleri farkeilebilir şekilde kullanın.
  5. Anahtar bilgileri madde işaretleriyle segmentlere ayırın.
  6. Görüntüleri kullanın (akıllıca).
  7. İyi tasarlanmış ve yazılı başlıkları ekleyin.
  8. Web sitenizin sayfalarını tutarlı tutun.
  9. 404’lerinizi yakalayın.
  10. Duyarlı ve mobil uyumlu olun.

Web siteniz, dijital pazarlama çabalarınızın temel dayanağıdır. Harika bir web sitesi kullanıcı deneyimi tasarlamak, farklı ziyaretçilerin çözmesi gereken sorunları anlamayı gerektirir. Şimdi bunları tek tek açıklayalım: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/web-sitenizin-kullanici-deneyimini-iyilestirin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.