Haber Duyuru EtkinlikManşet

17. İstanbul Bilişim Kongresi

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 17. İstanbul Bilişim Kongremiz bu sene 18 Aralık 2023 tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nde yapılacaktır.

TBD İstanbul Şube Yönetimi tarafından hazırlanan bilgiler aşağıdaki gibidir.

“Üretken Yapay Zekâ ile İnsan Yaratıcılığının Yükselişi”

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen 17. İstanbul Bilişim Kongremiz bu sene 18 Aralık 2023 tarihinde Kadir Has Üniversitesi‘nde yapılcaktır. Temamız “Üretken Yapay Zekâ ile İnsan Yaratıcılığının Yükselişi”

Her sene vizyoner ve fark yaratan bir temayla düzenlediğimiz ve bir marka olan İstanbul Bilişim Kongremiz yoğun ilgi ile beklenmektedir. Kongremizde amacımız teknolojinin ve insan potansiyelinin bir araya geldiğinde doğurabileceği büyüleyici sonuçları anlatmak, yapay zekânın sadece basit görevleri otomatize etmekle kalmayıp, aynı zamanda insanların yaratıcı yeteneklerini genişletip derinleştirebileceğini işaret etmek, teknolojinin yaratıcılığımızı sınırlamadığı, aksine onu desteklediği ve yeni ufuklara taşıdığını vurgulamak. Bu birlikteliğin, hem bilişim dünyasında hem de diğer disiplinlerde yeni, yenilikçi ve beklenmedik çözümlerin ortaya çıkmasına olanak tanıyacak olmasının Akıllı şehirlere, KOBİ’lere, topluma ve Ülke ekonomisine sağlayacağı katkı noktasında rehber olmasıdır.

Saygılarımızla

Türkiye Bilişim Derneği
İstanbul Şube Yönetim Kurulu


Kongre Komitesi tarafından hazırlanan bilgiler aşağıdaki gibidir.

Her sene fark yaratan bir temayla düzenlediğimiz ve bir marka olan İstanbul Bilişim Kongremiz herkes tarafından merakla beklenmektedir.

Kamu, Yerel Yönetimler, Üniversiteler, Sivil Toplum Kuruluşları ve Özel Sektör paydaşlarımızla beraber düzenlediğimiz kongremizde amacımız; teknolojinin ve insan potansiyelinin bir araya geldiğinde nasıl büyüleyici sonuçlar doğurabileceğini anlatmak, yapay zekanın sadece basit görevleri otomatize etmekle kalmayıp, aynı zamanda insanların yaratıcı yeteneklerini genişletip derinleştirebileceği işaret etmek, teknolojinin yaratıcılığımızı sınırlamadığı, aksine onu desteklediğini ve yeni ufuklara taşıdığını vurgulamaktır. Bu birliktelik, hem bilişim dünyasında hem de diğer disiplinlerde yeni, yenilikçi ve beklenmedik çözümlerin ortaya çıkmasına olanak tanıyacak olmasının Akıllı şehirlere, KOBİ’lere, topluma ve Ülke ekonomisine sağlayacağı katkı noktasında rehber olmasıdır.

Dünyada yaşanan hızlı gelişmeler çerçevesinde son teknolojik gelişmeleri anlatmak, dijital dönüşümün hızlanması ile gelecekte değişecek iş, ticaret ve yaşam stilleri üzerine çalışmaları, dijital dönüşümün akıllı şehirlere, KOBİ’lere ticarete, yaşama etkisini, Ülkemizdeki ve Dünyadaki yerini anlatarak farkındalık yaratmak ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak geleceğe ışık tutmaktır.

17. İstanbul Bilişim Kongre‘si hakkında detaylı bilgi için: https://www.istanbulbilisimkongresi.org.tr/2023/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.