Haber Duyuru EtkinlikManşet

22. Akademik Bilişim Konferansı 2024

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi Dekanı, OptiWisdom A.Ş. Kurucusu Prof. Dr. Sadi Evren Şeker tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda Akademik Bilişim Konferansının 22,23 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirmek üzere hazırlıkların devam ettiği bilgisi ile hazırladığımız haberimizi okumalarınıza sunarız.

Osman SELÇOK
Genel Yayın Yönetmeni
Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi


Prof.Dr. Sadi Evren Şeker‘in Sosyal Medya Paylaşımı

Doç.Dr. Mustafa AKGÜL Hocamızın sağlığında Anadolu’daki üniversitelerde yapılan Akademik Bilişim’e, Hocamızın vefatı ile uzun bir süredir ara verilmişti. Amaç mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde Bilişim çalışmalarını yaygınlaştırmak ve bölge halkı ile buluşturmaktı. Bir anlamda amaç, akademi-sektör-toplum-buluşmasını verimli bir şekilde gerçekleştirmekti. Bu uzun aradan sonra, bayrağı İstanbul Üniversitesi devralıp etkinliği 22,23 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirmek için kolları sıvadı. Katılım tamamen ücretsiz olup herkese açıktır. Çok yararlı eğitim seminerleri de program kapsamında. Eğitim vermek isteyenler de teklifte bulunabilir.

Prof.Dr. Sadi Evren Şeker‘in LinkedIn paylaşımına bu linkten ulaşabilirsiniz.


Akademik Bilişim Hakkında (resmi web sitesinden)

Üniversitelerde bilgi teknolojileri konusunda ilgili grupları bir araya getirerek, bilgi teknolojilerinde ulusal altyapı, araştırma ve geliştirme, üretim, eğitim ve kullanım alanlarını tüm boyutlarıyla tanıtmak, tartışmak, birikimleri paylaşmak ve ortak politikalar oluşturmak amaçlarıyla Akademik Bilişim Konferansları dizisi 1999’dan bu yana düzenlenmektedir.

Konferanslar ulusal boyuttadır ve 1999’da düzenlenen ilk konferansta alınan karar doğrultusunda sadece Anadolu üniversitelerinde düzenlenmektedir. Konferansların düzenlenmesinde İnternet Teknolojileri Derneği ve yerel düzenleyici üniversite işbirliği yapmaktadır. Yerel düzenleyici üniversiteler, Anadolu üniversitelerinin insangücü ve konferans salonları altyapısı göz önüne alınarak Devamlı Düzenleme Kurulu tarafından saptanmaktadır.

Konferanslarda bildiri sunumları, sponsor firma/kuruluş sunumları, kısa ve uzun süreli eğitim seminerleri, açık oturumlar ve çalışma grupları gibi etkinlikler yapılmaktadır. Konferanslar kayıt olan herkese açıktır ve katılım ücretsizdir.

Bir süredir düzenlenemeyen Akademik Bilişim Konferansları, 2024 yılında İstanbul Üniversitesi’nin ev sahipliğiyle tekrar hayata geçecektir. İmkanların optimum kullanılabilmesi için AB’24, Anadolu üniversitelerinde gerçekleştirilme kuralını bu yıl esnetmektedir. Her türlü katkı için konferans e-postası olan [email protected] ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Detaylı bilgi için: https://www.ab.org.tr/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.