Bilişim ProfesyonelleriMakale

30 Günde Nasıl Milyon Dolar Kazandım

Bildiğiniz gibi makaleler genellikle sonuna kadar genelde okunmaz, bu nedenle sonda yazacaklarımı şimdiden en başta yazayım istedim. Öncelikle bu bir uydurma makaledir, alıntı yapılarak, Türkçeye uyarlanmış ve neden hiç kripto paralarla ilgili makale paylaşmıyorsun diyenler için hazırlanmıştır.

Ünlü bir ekonomi profesörünün de dediği gibi bu kripto paraların %90’ı batacaktır, dolayısıla bunlara yatırım yapmak çok risklidir, deyim yerindeyse kumar oynamak gibidir. Kazanma ihtimaliniz olduğu gibi yüksek bir ihtimalle bir süre sonra büyük bir kesim bu işten çok zararlı çıkacaktır. Tabiki herkesin kendi tercihleri ve bu tercihlerinin sonucunu yaşamak kendi seçimleridir, isteyen istediği gibi bir başkasına zarar vermeden bunları yapma özgürlüğüne sahiptir.

Son olarak sizlere uyarım ise şöyle; Sorumluluk Reddi: Bu makale komik, kurgusal ve yalnızca eğlence – parodi amaçlıdır. Bilgiler yanlış ve uydurma olacaktır. Bu nedenle bu makale kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir, mali veya hukuki tavsiye olarak değerlendirilmemelidir!
Osman Selçok – Bilişim Profesyonelleri Genel Yayın Yönetmeni

Gelelim 30 Günde Nasıl Milyon Dolar Kazandım Hikayemize

Büyürken, sürekli bana özel biri olduğumu söylerlerdi. Bir yetişkin olarak harika şeyler başaracağımı ve yapmak istediğim her şeyde son derece başarılı olacağımı söylediler.

Evet, haklıydılar. Bu yılın başlarında, 30 günde bir milyon dolar kazandım. Kolay olmadı. Ancak biraz sıkı çalışma ve azimle, birçok insanın imkansız olduğunu söylediği bir şeyi başardım.

Üstelik bu düşündüğünüzden çok daha kolaydı. İşte böyle yaptım:

Tüm Parayı Riskli Kripto Para Birimlerine Koydum

Kaybetmeye hazır olduğunuzdan daha fazla yatırım yapmamanız gerektiği yaygın bir bilgidir. Ama şükürler olsun ki, kesinlikle her şeyi kaybetmeye hazırdım. Bazı yönlerden, bu zihniyet bana diğer insanların çoğundan daha fazla risk almaya hazır olduğum için bir avantaj sağladı.

Önceden herhangi bir araştırma yapmadan, tüm hayatımdaki birikimlerimi bir kuruş bile değmeyen küçük kripto para birimlerine yatırdım. Nedeni? Reddit’ten biri değerlerin bir gün fırlayacağını söyledi ve ben de onlara inandım. Bence daha fazla risk, daha fazla ödül anlamına geliyordu. Bu benim için yeterince iyiydi.

Birkaç gün sonra, milyonlarca takipçisi olan insanlardan paraları Twitter’da tanıtmalarını istedim. Bunu yapmak, madeni paraların değeri kısa bir süre içinde katlanarak arttığı için 1500 doları 250 bin dolara çevirmemi sağladı.

Birden zengin oldum. Banka hesabımda her zamankinden çok daha fazla param vardı ve istediğim hemen hemen her şeyi karşılayabiliyordum. Ben de çantalarımı topladım ve herhangi bir mantıklı insanın yapacağı şeyi yaptım.

Vegas’a gittim ve her şeyi siyaha boyadım

Pandemi sırasında böyle bir şey yaptığım için beni eleştireceğinizi biliyorum. Ama lütfen birinci sınıf koltuklardan her birini satın alarak kendimi diğer yolculardan sosyal olarak uzaklaştırmaya çalıştığımı bilin.

Her neyse, 250 bin doları bir milyona çevirme süreci oldukça basitti. Önce havaalanından kumarhaneye bir limuzin aldım ve rulet masasına oturdum. Sonra tüm paramı siyaha yatırdım ve en iyisini umdum.

Ben dahil birçok insanı şaşırtacak şekilde strateji işe yaradı. Rulet masasında net kar olarak yaklaşık 1.04 milyon dolar kazandım. Ve tekrar rulet oynamak istemelerine rağmen, kumarhane beni daha fazla para kaybetmek istemedikleri için kovdu. Bu büyük bir Hataydı oysaki 🙂

O akşam otel odama döndüm, çizburger sipariş ettim ve garsona 350 dolar bahşiş verdim. Nedeni? Yerel topluma da bi miktar geri para vermek istedim.

Paramı kripto para birimine yatırarak ve Vegas’ta kumar oynayarak 30 günde bir milyon dolar kazandım. Tabii ki, büyük miktarda para kazanmak zor görünebilir. Ama ben yaptım. Sonra milyon dolarımı daha çok artırmak isteyip, milyarlarım olsun istedim ve lakabı little bull olan birisine bana çok güven verdiği için borç verdim, kendisine bir süredir kimse ulaşamıyor ama kendimizi güvende hissetmemiz için bize mesaj attı, merak etmeyin paranız bende ve güvende diye. Mesajı okuyunca çok rahatladım, içimi bir huzur kapladı. Bu da yakında milyar dolarlarım olacağı anlamına geliyor sanırım.

Lütfen Dikkat: Dolandırılma ve kandırılma ihtimallerine karşı artık çok daha dikkatli olalım, sanal dolandırıcılar hayallerimizle oynayarak bütün birikimlerimizi elimizden alabilir!