Haber Duyuru EtkinlikManşet

Akdeniz Bilişim Zirvesi 2022 nerede yapılacak?

Akdeniz Bilişim Zirvesi 2022 14 Ekim Cuma Günü Antalya’da Düzenlenecek

Akdeniz Bilişim Zirvesi 2022

Akdeniz Bilişim Zirvesi 2022 14 Ekim Cuma Günü Antalya’da Düzenlenecek! Nerede yapılacak? Okumaya devam edin.

Piksel Akademi tarafından düzenlenen ve bu yıl 4. kez gerçekleştirilecek olan Akdeniz Bilişim Zirvesi, Antalya’da düzenlenen bir etkinliktir. Bilişim sektöründe yer alan uluslararası ve ulusal markaların katılımıyla gerçekleşen zirve, inovasyon deneyimi sunmayı hedeflemektedir.

Etkinlik, 8 Aralık 2018 tarihinde Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve yapay zeka, insansı robotlar, endüstri 4.0, siber güvenlik, dijital para, girişimcilik, bilişimde farkındalık, algı yönetimi, dijital pazarlama, dijital tasarım ve yeni nesil iş modelleri gibi konuların ele alınacağı konferanslar içerecektir.

Akdeniz Bilişim Zirvesi, bilişim uzmanları, akademisyenler ve öğrencilerden oluşan 2500 kişilik bir katılımcı profiline sahiptir. Piksel Akademi, teknoloji ve bilişimde farkındalığı artırmayı amaçlayarak etkinliği bir bilişim festivaline dönüştürme hedefiyle yola çıkmıştır.

Etkinlik, bilişim sektörünün hızla değişen yapısına dikkat çekmekte ve ülkemizdeki bilişim farkındalığını artırmayı amaçlamaktadır. Uluslararası düzeyde konuşmacılar ve en son teknolojilerin tartışılacağı bir platform sağlayarak, sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrenciler için değerli bir bilgi paylaşımı imkanı sunmayı hedeflemektedir.

Akdeniz Bilişim Zirvesi, sektör profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerin ücretsiz olarak katılabildiği bir etkinlik olup, bilişim alanındaki son trendleri ve teknolojileri takip etmek isteyenlere bir ortam sunmaktadır. Piksel Akademi’nin önceki yıllarda düzenlediği etkinliklerin başarısı ve bilişim sektöründeki ihtiyaçları gözlemleme yeteneğiyle 4. Akdeniz Bilişim Zirvesi düzenlenmektedir.

Antalya Teknokent tarafından bu yıl 6.sı düzenlenecek olan ve her yıl artarak devam eden konuşmacı ve katılımcı sayısı ile Akdeniz Bilişim Zirvesi sadece Antalya ve bölgesinden değil, ülkemizin birçok şehrinden katılacak ziyaretçiler ile 14 Ekim 2022 Cuma Günü Kepez Mimar Sinan Kongre Merkezi‘nde düzenlenecek.

Akdeniz Bilişim Zirvesi Hakkında

Piksel Akademi tarafından 15 Ekim 2015 yılında, 600 katılımcı ile 1.si düzenlenen ve konuşmacıları arasında 1990’lı yılların interaktif oyun programı Hugo ile tanınan ve çocukların Tolga Abisi olan Tolga Garipoğlu, Google’dan Selim Önal ve Microsoft Türkiye‘den Daron Yöndem gibi tanınmış bilişim yöneticileri ve etkinlik salonunu dolduran katılımcılar ile tamamlanan Akdeniz Bilişim Zirvesi, o günden bu yana konuşmacı ve ziyaretçi çeşitliliğiyle bölgede devam eden en büyük organizasyonlardan birisi olmuştur.

Bugüne kadar toplamda 5 zirve düzenleyen ekip gücünü Antalya Teknokent ile birleştirerek çok daha başarılı bir zirve için hazırlıklara başladı. Antalya Teknokent Genel Müdürü İbrahim Yavuz yaptığı açıklamada bugüne kadar düzenlenen tüm zirvelerde paydaş ve destekçi olarak yer aldıklarını, zirvenin bölgemize ve bilişim ekosistemine büyük katkılar verdiğini belirtti. Bundan sonraki zirvelerde artık Akdeniz Bilişim Zirvesi, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokent ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Aynı ekip ve daha güçlü bir vizyon ile çalışmaya ve ülkemizdeki bilişim gündemine damga vuran etkinlikler yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Ülkemizin en büyük bilişim zirvelerinden biri olan Akdeniz Bilişim Zirvesi bugüne kadar 80’nin üzerinde konuşmacı ve 20 binin üzerinde katılımcının etkinliklerimizi ziyaret etmesiyle ülkemizin bilişim gündemine girmiş sayılı etkinliklerindendir.

Akdeniz Bilişim Zirvesi’nin Bu Yıl 6.sı Düzenlenecek

Her yapılan organizasyon ile kendi çıtasını yükselten Akdeniz Bilişim Zirvesi, Antalya Teknokent tarafından düzenlenecek olup, Bilişim dünyasının en yüksek katılımcı ve ulusal etkinliği olma özelliğini taşıyan bu zirve, tüm bilişim gönüllülerini aynı çatı altında topluyor olacak.

Akdeniz Bilişim Zirvesi #ABZ2022 de Sizleri Neler Bekliyor

Akdeniz Bilişim Zirvesi, Organizasyon komitesi direktörü, Emrah KOZAN ise bu güne kadar düzenlenen 5 zirveden çok daha büyük ve zengin içerikli bir program hazırladıklarını, şimdiden 30’dan fazla üniversitenin zirveye katılmak için başvurduğunu belirtti. 2 yıllık bir pandemi arasından sonra böyle güzel bir ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirten KOZAN, Akdeniz’in en büyüğüne! Bilişimin kalbine tüm teknoloji ve bilişim severleri bekliyoruz. dedi.

2 yıllık zorunlu pandemi arasından sonra çok daha dinamik ve çok daha güncel bir içerikle karşınıza gelmeye hazırlanan ABZ2022 bu yıl “DİJİTAL ÇAĞ”  teması ile karşınızda olacak.

Dijital Çağın tam ortasında yaşarken dünü, bugünü ve geleceği şekillendiren tüm teknolojiler ABZ sahnesinde yer bulacak. Ayrıca  tüm dünyanın gündeminde olan Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Ekonomi’de Savunma Sanayi Teknolojileri, Blockchain Teknolojisi, Yerli Yazılım Teknolojileri de etkinliğimizde yer alacak.

Bu yıl 6. düzenlenecek olan ve 4.000 üzeri katılımcı ile gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz etkinliğimizde, bir Dijital Dönüşüm Paneli ve Melek Yatırım Ağı Paneli de yer alacak.

Bu müthiş buluşmayı ve Bilişimin Kalbinde yer almayı kaçırmayın!

Etkinlik web sitesi: https://www.akdenizbilisimzirvesi.com/

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.