TeknoPark & TeknoKent

Bilkent CYBERPARK

Bilkent CYBERPARK, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Bilkent Üniversitesi ve Bilkent Holding tarafından 2002 yılında kurulmuş olup Türkiye’nin ilk vakıf üniversite teknokentidir. Bilkent CYBERPARK, çeşitli sektörlerde alanında lider 240 Ar-Ge firması, 5 Araştırma Merkezi, 1 mikro nanoçip fabrikası, 4500’den fazla personeli ve 115.000 m2 kapalı alanı ile Türkiye’nin en büyük teknoparklarından biridir ve teknoloji tabanlı girişimcilik ekosisteminde önemli bir yere sahiptir.

Bu misyonun bir parçası olarak, Bilkent CYBERPARK, şirketlere ve kuluçka firmalarına sürekli olarak büyüme fırsatları sunarak sadece hedef ülkelerde varlığımızı sürdürmek için değil aynı zamanda şirketlerimiz için potansiyel iş fırsatları belirlemek amacıyla ortaklıklar oluşturur.

Türkiye’nin en büyük teknoparklarından biri olan Bilkent CYBERPARK’ın sunduğu çeşitli ve kapsamlı hizmetlerin yanında sahip olduğu çok sayıda avantaj ve ayrıcalıklar bulunmaktadır;

 • Özel bir üniversiteye bağlı olarak kurulmuş olması ve özel bir şirket tarafından yönetilme dinamizmi ile esnek ve kalite odaklı bir yönetime sahip olması
 • İş ve girişimcilik merkezi olma perspektifine sahip ve buna imkan sağlayan araç ve mekanizmaları geliştirmesi
 • Türkiye’nin en önemli Araştırma Merkezleri’ni bünyesinde bulundurması (NANOTAM, UNAM, İSYAM, UMRAM, BASTA)
 • Türkiye’nin ilk özel Kuluçka Merkezi’ni kurmuş olması
 • Bilkent Üniversitesi ve diğer seçkin üniversitelere yakınlığı ve bu sayede nitelikli iş gücüne erişim kolaylığı
 • Uluslararası tanınırlığa sahip ve çok sayıda uluslararası kuruluşla iş birliği halinde olması
 • Uluslararası Teknoparklar Birliği (IASP) üyesi olması
 • Türkiye’de 50’ye yakın teknoparkın üyesi olduğu Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği’nin (TGBD) üyesi olması
 • Kaliteye verdiği önemin bir göstergesi olarak Türkiye’de ISO 9001-2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ni alan ilk teknopark olması
 • Ankara Teknoparkları arası iş birliği ve Ankara’nın teknoloji başkenti markası için çalışan Ankara Teknoloji Platformu TechAnkara’nın daimi ortağı olması
 • Konut, otel, AVM, spor, eğlence, kongre merkezi gibi imkanlara sahip, çağdaş bir uydukent üzerinde kurulu olması

Bilkent Cyberpark dünya birincisi

Bilkent Cyberpark, 2017 yılında Uluslararası Teknoparklar Birliği (IASP) tarafından “B2B Eşleştirme Projesi” ile dünya birincisi seçildi.

“B2B Eşleştirme Metodolojisi” Bilkent Cyberpark tarafından, girişimciler için uluslararası düzeyde ortaklıklar kurulmasını kolaylaştırmak üzere tasarlanmış bir iş geliştirme programıdır. Program, Uluslararası Teknoparklar Birliği’nin (IASP) 76 ülkeden 400’e yakın üyesi tarafından yapılan oylama sonucunda 2017’nin “en ilham verici” çözümü seçildi.

ULUSLARARASI ARENA

Bu yıl 34’üncüsü yapılan IASP Dünya Konferansı’nın gala gecesinde düzenlenen törende, Bilkent Cyberpark Genel Müdürü Faruk İnaltekin birincilik ödülünü IASP Genel Direktörü Luis Sanz’dan aldı. İnaltekin, “Ülkemize bu alanda bir birincilik ödülü kazandırmanın gururu içindeyiz. Bu ödül yaptığımız çalışmaların başarısını ispatlamanın yanı sıra Türkiye’deki teknoparkların uluslararası arenada yarattığı değerin bir göstergesidir” dedi. IASP tarafından 34 yıldır, her yıl bir ülkede gerçekleşen kongre, bu yıl Teknopark İstanbul, ODTÜ Teknokent ve İTÜ ARI Teknokent konsorsiyumu tarafından İstanbul’da yapıldı. IASP; bilim, teknoloji ve araştırma parklarını birbirine bağlayan dünyanın en büyük ağı. Merkezi İspanya olan birliğin 400’e yakın üyesi bulunuyor.


Kuluçka Merkezi

Bilkent CYBERPARK’ta, teknoloji yoğun alanlarda girişimciliği teşvik etmek amacıyla fikir sahiplerine ve yeni kurulan şirketlere uygun koşullarda ofis alanı ve danışmanlık hizmetlerinin verildiği bu merkez, 2004 yılında Dünya Bankası’nın desteği ile, 15-45 metrekare arası her türlü altyapısı hazır ofislerden oluşan Türkiye’nin ilk özel Teknoloji Kuluçka Merkezidir.

Bilkent CYBERPARK Atölye

Bilkent CYBERPARK Atölye, başlangıç seviyesindeki firmalara tahsis edilen ve Ankara’nın sektör ayrımı yapmadan en uygun maliyetli açık ofis kuluçka ortamını sunan ilk merkezdir.

Bilkent CYBERPARK Patent Destek Hizmeti

Bilkent CYBERPARK, paten almak isteyen firmalarına Bilkent TTO aracılığı ile ücretsiz danışmanlık hizmeti sağlanmaktadır. Detaylı bilgi ve randevu için: [email protected]

Micro Sermayesi Desteği

Başarılı girişimlerin Bilkent CYBERPARK tarafından değerlendirilerek gelişimlerinin hızlanması amacıyla sağlanan maddi destek mekanizmasıdır. 

Danışmanlık Hizmetleri

Bilkent CYBERPARK’ın çözüm ortağı şirketleri aracılığıyla verilen iş geliştirme, pazarlama, finansal kaynaklara erişim, mali müşavirlik, muhasebe, marka-patent desteği, iş hukuku ve firmaların ihtiyaç duyabileceği alanlarda danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

İK ve Stajyer Desteği

Bilkent Üniversitesi Bölümleri ve Bilkent Üniversitesi Kariyer Merkezi iş birliğinde CYBERPARK firmalarının eleman ve stajyer ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bilgi için [email protected]

Kuluçka Rehberlik Programı

Kuluçka Merkezi’nde yer alan firmaların ihtiyaçlarının tespit edilip danışmanlık ve eğitim hizmetlerinin sağlandığı bir hizmettir.

Mentör Desteği

Kuluçka firmalarına, başarılı şirketlerin yöneticileri tarafından sağlanan birebir danışmanlık hizmetidir.

Bilkent TTO Hizmetleri

Bilkent CYBERPARK iş birliğinde teknoloji transferi odaklı çalışarak faaliyet veren bir destek hizmetidir.

PR, Basın ve Tanıtım Desteği

Bilkent CYBERPARK firmalarının, başarılı projelerinin, ürünlerinin, markalarının basın ve sosyal medyada duyurulduğu ve tanıtımlarının yapıldığı destek hizmetidir.

Eğitim ve Etkinlikler

Bilkent CYBERPARK firmalarının ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda düzenlenen:

Eğitim, seminer, bilgilendirme günleri, konferanslar, yatırımcılarla girişimcileri bir araya getiren özel kurgulanmış iş birliği görüşmeleri

Yarışmalar (Ankara Start-up ZirvesiGet in the Ring)

Hızlandırma programları (CYBERPARK Accelerator ProgramDoping XL)

Kümelenme programları (Bil-Tel)

Konferans, Sergi ve Toplantı Alanları

Bilkent CYBERPARK’ta, konferans salonu ve çeşitli büyüklükte toplantı, eğitim odaları ve sergi/fuaye alanları bulunmaktadır. İmkanlardan yararlanmak için başvuru formunu doldurarak [email protected] adresine mail atmanız gerekmektedir.

Mali Müşavirlik, İş Hukuku ve Vergi Yönetimi Danışmanlığı

Bilkent CYBERPARK’ta, mali müşavirlik, denetim ve hukuk şirketleri ile yapılan iş birlikleriyle Bölge firmalarına özel olarak Teknoloji Geliştirme Bölgeleri mevzuatı ve uygulama esasları hakkında ücretsiz bilgi günleri düzenlenmektedir.

Diğer Hizmetlerimiz:

Bilkent CYBERPARK’ın firmalarına sağlanan başlıca operasyonel ve idari destekler arasında;

 • Danışmanlık ve Eğitim hizmetleri
 • İletişim Hizmetleri
 • Sosyal Aktiviteler
 • Konferans, Kongre, Sergi Olanakları
 • Sigorta Hizmetleri
 • Yiyecek – İçecek Hizmetleri
 • Alışveriş İmkanları
 • Posta Hizmetleri
 • İlk Yardım Hizmetleri
 • Altyapı Hizmetleri
 • Güvenlik ve İtfaiye Hizmetleri
 • Bakım, Onarım, Yeşil Alan Düzenlemesi
 • Temizlik Hizmetleri
 • Bankamatik

BİZE ULAŞIN

 CYBERPARK, Cyberplaza No:4/B Kat 1 Bilkent 06800 ANKARA

 +90 312 265 00 40

 +90 312 265 00 48

[email protected]

www.cyberpark.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.