Haber Duyuru EtkinlikManşet

Depremzedeler için Ücretsiz İlan Yayınlayın

Depremde İşsiz Kalanların İş Bulması için İş İlanlarınızı Ücretsiz Yayınlıyoruz

06 Şubat 2023 de Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremin ardından 13 Milyonun üzerinde doğrudan, yakın il ve ilçelerde de dolaylı olarak etkilenen milyonlarca vatandaşımız İşsiz Kaldı.

Her kesimden vatandaşımızın ve yurt dışından gelerek destek olan insanların yardımları ile bugüne kadar deprem bölgesinde insan üstü gayretle çalışmalar yapıldı ve yapılmaya devam ediyor.

Bizlerde hemen hemen her konuda ilk günden bu yana daha neler yapabiliriz diye hareket ediyoruz.

Son günlerde diğer illere geçen depremzelerin hayatlarını sürdürebilmek ve sıkıntılarını atlatabilmek için yoğun bir iş arayışında olduğunu görüyoruz.

Siz Değerli İş İnsalarımız hemen her konuda yardımlarınızı esirgemediniz. Sizlerden bir ricamız daha olacak. İşletmelerinizde bu vatandaşlarımız için uygun iş alanlarında onlara kol kanat germeniz. İşsizliğin bu zor zamanda minimum seviye olmasını sağlamanız. Haber sitemizde işletmeniz için iş ilanlarınızı ücretsiz yayınlıyoruz. Katkıda bulunmanızı ve bu zor zamanda iş arayan depremzedelerin sizlere kolay ulaşmasını sağlamanızı rica ederiz.

Saygılarımızla

Bilişim Profesyonelleri

ÜCRETSİZ İş İlanı Yayınlamak için: https://bilisimprofesyonelleri.com/ilan-yayinla/


Depremlerin Mali Hasarı

TÜRKONFED: Mali kaybın 84,1 milyar dolar olması bekleniyor

Depremin maddi bilançosu çok ağır. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu bir rapor hazırladı. Rapora göre, yaşanan iki depremin 84 milyar dolarlık ekonomik kayba yol açması bekleniyor.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu, ekonominin 84 milyar doları aşan bir mali hasar yaşayacağı tahmininde bulundu..

TÜRKONFED raporuna göre, mali hasarın 70,7 milyar doları konut zararı, 10,4 milyar doları milli gelir kaybı ve 2,9 milyar doları iş gücü kaybından kaynaklanacak.

Raporda Marmara depreminin 1999 yılı dolar kuruyla 17,1 milyar dolar zarar yarattığı hatırlatıldı.

1 MİLYON KONUT HASARLI

Deprem bölgesinde 3 milyona yakın konut bulunuyor. Bu konutların 1 milyonu aşkını hasarlı.

Hasarlı konutların yerine yaşam alanları kurulması halinde kabaca 1 milyon konteyner eve ihtiyaç olacak.

Ancak Türkiye’nin aylık konteyner ev üretimi 30 bin kadar. İş dünyasının bu rakamı artırmak için çalışacağı dile getiriliyor.

BÜTÇE AÇIĞININ 1 TRİLYON LİRANIN ÜZERİNE ÇIKMASI BEKLENİYOR

TÜRKONFED, bütçe açığının 2023’te en az 1 trilyon liranın üzerine çıkmasının beklenebileceğini aktardı.

10 ilin ihracatının liman altyapısının bozulmasının da etisiyle 15 milyar dolar düzeyinin altına düşebileceği tahmin edildi.

Kimi bölgelerde altyapıların yeniden inşaasının gerektiği vurgulanırken, elektrik dağıtım şebekesinin de bazı yerlerde yok olma düzeyinde zarar gördüğü hatırlatıldı.

Öte yandan Uluslararası Para Fonu’ndan da bir değerlendirme var.

IMF İcra Direktörü Ekonomist Mahmud Mohieldin, Türkiye’nin milli geliri üzerindeki deprem etkisinin 1999’daki kadar olmasının muhtemel olmadığını ifade etti.

Mohieldin, önümüzdeki birkaç aydaki ilk etkinin ardından, yeniden inşaya yönelik harcamaların artacağını dile getirdi.

Haberin kaynağını bu linkten okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.