Haber Duyuru EtkinlikManşet

Dijital Dünya Kadınları ‘2024 Etkinliği

Değerli Bilişim Profesyonelleri, Değerli Meslektaşlarımız..

Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi olarak “Basın Medya Sponsorları” arasında yer aldığımız “Girişimci.Güçlü.Lider.” Ana temasıyla 4 Mart 2024‘de Ankara Tekmer UP‘da gerçekleşecek “Dijital Dünya Kadınları” etkinliği Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 2019 yılından itibaren TBD – Türkiye Bilişim Derneği, TBD Kadın Grubu ve GLOBALNET birlikteliği çerçevesinde düzenlenmektedir. Etkinlik hakkında hazırlanan basın bülteni aşağıdaki gibidir.

Osman SELÇOK | Genel Yayın Yönetmeni
Bilişim Profesyonelleri Haber Sitesi


DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2024 “Girişimci.Güçlü.Lider.”

DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2024 Etkinliği “Girişimci.Güçlü.Lider.” Ana temasıyla 4 Mart 2024‘de Ankara Tekmer UP‘da gerçekleştiriliyor.
2019 yılından bu yana 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında gerçekleştirilen “Dijital Dünya Kadınları’2024” etkinliği girişimci, güçlü ve lider konuşmacılar ve katılımcılarla 4 Mart 2024’de gerçekleştiriliyor. Etkinliğin amacı kadın girişimciliğinin önündeki engellerin kaldırılması, girişimci ruhlarının desteklenmesi ve iş dünyasındaki liderliklerinin güçlendirilmesidir.

Etkinlikte birbirinden değerli teknoloji ve yatırım alanında girişimci ve öncü kadınlar bir araya gelerek, deneyimlerini, başarı hikayelerini ve bilgilerini paylaşıyorlar ve özel sektör temsilcileri ve yatırımcılarla etkileşime geçme imkanı buluyorlar.

Zengin içeriğinin yanı sıra kadınların yönetimde etkin roller üstlenmelerine destek olmak, ilham verici girişim hikayeleriyle, yatırımcılar, akademisyenler ve kamu kurumlarıyla etkileşime girmeleri ve farkındalık oluşturulması sağlanıyor.

Kadınların iş ve teknoloji dünyasındaki başarılarını kutlamak ve gelecekteki güçlü liderleri teşvik etmek için benzersiz bir fırsat sunuyor.

ETKİNLİK PROGRAMI
DİJİTAL DÜNYA KADINLARI ‘2024 “Girişimci.Güçlü.Lider.”
Tarih : 4 Mart 2024 Pazartesi, 13:30 – 18:00

Yer : ANKARA TEKMER UP

Etkinlik, Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hande Öztürk ‘ün açılış konuşmaları ile başlayacak. Etkinlik aynı zamanda ICTMEDIA tarafından Youtube kanalı üzerinden çevrimiçi olarak da yayınlanacak. Yayına www.dijitaldunyakadinlari.com web sitesi üzerinden de erişilebilecek.

KAMU KAYNAKLARI ve DESTEKLERİ PANELİ: Moderatörlüğü TBD Kadın Grubu Başkanı Dilek Şen Karakaya tarafından yapılacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Teknoloji Genel Md., Teknoloji Girişimciliği Daire Başkanlığı, Ankara Kalkınma Ajansı Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı ve KOSGEB Başkanlığından Kamu Kurum temsilcileri davet edilmiştir. Panelde kamu kurum temsilcileri tarafından “Kamu Kurumlarının Teknoloji ve Girişimcilik Ekosistemi, Ulusal Teknoloji Girişimcilik Stratejisi, Programları ve Destekleri, Kadın Girişimciliği Alanında Sıkça Sorulan Sorular, Kadın Girişimci ve Yatırımcı Yetiştirme Programları ve Destekleri” gibi konularda girişimci kadınlara yönelik destek ve teşvik programları hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

KADIN GİRİŞİMCİ ve TEKNOLOJİ PANELİ: Moderatörlüğü TBD Genel Merkez Başkan Yardımcısı Ceyda Süer tarafından yapılacak panelde, seçilmiş birçok kadın girişimci, akademisyenler ve STK temsilcileri tarafından “Yapay Zeka, Sürdürülebilirlik, Dijital Beceriler, Eğitim, Kadın İstihdamı, Teknoloji Girişimciliği, Dijitalleşmede Kadın, Mentörlük” gibi çeşitli başlıklar altında bilgi ve hikaye paylaşımları yapılacaktır.

YATIRIM DÜNYASI PANELİ : Moderatörlüğü Ankara Tekmer & LEAP Investment CEO ‘su İmran Gürakan tarafından yapılacak panelde, yatırımcı firma temsilcisi kadınlar, “Türkiye’de ve dünyada yatırım ekosistemi, yatırım dünyasındaki son gelişmeler ve trendler, girişimlerin yatırım alması önündeki engeller, yatırımcıların aradığı özellikler” gibi konular ele alınacak ve bilgilendirmeler yapılacaktır.

SPEED NETWORKING : Kadın girişimciler, yatırımcılar ve esnek işgücü (freelancer) dijital platform temsilcileri ile bir araya gelerek projelerini, girişimlerini ve dijital becerilerini paylaşacak, destekler ve koşullar hakkında bilgi alacaklardır.

Etkinlik, teknoloji ürünleri hediye çekilişi ve katılımcıların katılacağı toplu fotoğraf çekimi ile sona erecektir.

Hep birlikte kadın girişimciliğinin gücünü kutlamaya ve dijital dünyada kadın liderliğini güçlendirmeye davetlisiniz.

Katılım Kayıt : Etkinlik için www.dijitaldunyakadinlari.com web sitesi üzerinden kayıt yapılması gerekmektedir. Katılım ücretsizdir. Dijital dünyada güçlü, girişimci ve lider olmak isteyen tüm kadınlar davetlidir.


TBD Genel Başkanı Rahmi Aktepe’nin Dijital Dünya Kadınları Etkinliği ile ilgili Basın Açıklaması :

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Dijital Dünya Kadınları” etkinliğimizi 4 Mart 2024 tarihinde düzenliyor olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyuyoruz.

Bu yılki temamızı “Girişimci.Güçlü.Lider.” olarak belirledik. Amacımız, girişimci kadınların güçlerini ve liderlik yeteneklerini ön plana çıkararak, onları teknoloji ve iş dünyasında daha görünür kılmaktır.

Günümüz dünyasında teknoloji her alanda hızla ilerlemekte ve bu ilerleme, iş dünyasında da büyük bir dönüşüme yol açmaktadır. Ancak, bu dönüşümde kadınların yeterince temsil edilmediğini görüyoruz.

2019 yılından bu yana düzenlediğimiz ve her sene birbirinden değerli kadın girişimcileri ağırladığımız “Dijital Dünya Kadınları” etkinliğiyle bu dengesizliğin giderilmesine ve kadın girişimcilerin daha fazla desteklenmesine katkı vermeye devam ediyoruz.

Etkinliğimizde kamu kaynakları ve destekleri, kadın girişimci ve teknoloji, yatırım dünyası gibi çeşitli panellerle çeşitli bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulacaktır. İlk defa bu sene programa eklediğimiz speed networking bölümüyle de girişimcilerle yatırımcıları bir araya getirerek etkileşimde bulunmalarına imkan sağlayacak ve etkili iş birliklerinin temellerini atacağız.

Kamu kurum temsilcilerinin “Teknoloji ve Girişimcilik Ekosistemi, Ulusal Teknoloji Girişimcilik Stratejisi” gibi konularda yapacakları sunumlar, girişimci kadınlara rehberlik edecektir. Kadın girişimcilerin “Yapay Zeka, Sürdürülebilirlik, Dijitalleşme” gibi alanlardaki hikayeleri ise tüm katılımcılara ilham verecektir.

Yatırım dünyasından konuklarımızın “yeni trendler, girişimlerin yatırım alması önündeki engeller” üzerine yapacakları paylaşımlar, girişimcilerimiz için değerli fırsatlar sunacaktır.

Girişimci, güçlü ve lider kadınların, teknoloji ve iş dünyasında önemli başarılar elde ettiklerini biliyor ve bunun daha geniş kitlelere yayılmasını arzuluyoruz. Etkinliğimizin, bu yolda atacağımız adımlar için bir ilham kaynağı olmasını diliyoruz.

TBD Merkez Yönetim, Şube Kadın Grupları ve CEPIS Kadın Çalışma Gruplarımızla DİJİTAL DÜNYADAKİ KADINLARA yönelik etkin çalışmalar yürütüyoruz.

Dijital geleceğe kadınların girişimci yönleriyle katkı vereceğine, güçlü ve de liderlik vasıflarıyla bu süreçleri en iyi şekilde yöneteceğine inanıyorum. Tüm kadınları dijital dünyada kadın liderliğini güçlendirmek ve kadın girişimciliğinin gücünü kanıtlamak üzere etkinliğimize davet ediyoruz.

RAHMİ AKTEPE
TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ
GENEL BAŞKANI
www.tbd.org.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.