Haber Duyuru EtkinlikManşet

Engelsiz Bilişim Ödülleri 2022 Nasıl Geçti?

Engelsiz Bilişim Ödülleri 2022 Nasıl Geçti?

Engelsiz Bilişim Ödülleri 2022 Nasıl Geçti?

Engelsiz Bilişim Ödülleri 2022 Nasıl Geçti? Engelsiz Bilişim Ödülleri, bilişim teknolojilerinin engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak için kullanılmasını teşvik etmek ve başarılı projeleri ödüllendirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. Bu ödüller, engelli bireylerin dijital erişilebilirlik, eğitim, istihdam, iletişim ve yaşam kalitesi gibi alanlarda karşılaştıkları zorlukları aşmak için geliştirilen yenilikçi çözümleri tanımak ve desteklemek amacıyla düzenlenmektedir.

Engelsiz Bilişim Ödülleri, çeşitli kategorilerde projelerin değerlendirildiği bir yarışmadır. Bu kategoriler, web erişilebilirliği, mobil uygulamalar, bilişim eğitimi, engelli istihdamı, sosyal katılım, dijital sağlık ve yaşam kalitesi gibi konuları içerebilir. Yarışmada, engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştıran, onlara daha fazla bağımsızlık sağlayan, eğitim ve istihdam fırsatları sunan, iletişim ve erişilebilirlik engellerini kaldıran projeler ödüllendirilir.

Engelsiz Bilişim Ödülleri, bilişim sektöründeki farkındalığı artırmak, engelli bireylerin dijital dünyaya tam katılımını teşvik etmek ve toplumun engelli bireylere yönelik farklı ihtiyaçlarını karşılayan teknolojilerin geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenlenmektedir. Bu ödüller, bilişim teknolojilerinin herkes için erişilebilir olmasını sağlamak için önemli bir adımdır ve engelli bireylerin dijital dünyaya aktif ve eşit bir şekilde katılmalarını desteklemeyi hedeflemektedir.

Engelsiz Bilişim Ödülleri, genellikle bilişim sektörü, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve kamu kurumları tarafından desteklenir. Ödül töreni sırasında başarılı projeler sergilenir ve kazananlara ödülleri verilir. Bu ödüller, engelli bireylerin günlük yaşamlarını kolaylaştıran, onlara daha fazla bağımsızlık ve eşitlik sağlayan teknolojik yenilikleri teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için bir platform sağlamaktadır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ nin sekretaryasını yürüttüğü, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu tarafından, Türkiye’de engellilere yönelik yürütülen başarılı bilişim hizmetlerine Engelsiz Bilişim Ödülleri verilecektir.

Ödül Töreni, 22-24 Eylül 2022’de, Türkiye Engelsiz Bilişim Platformu organizasyonuyla düzenlenecek olan BİLTEVT’22:“Bilişim Teknolojilerinde Evrensel Tasarım” ULUSLARARASI ENGELSİZ BİLİŞİM 2022 KONGRESİ açılışında gerçekleştirilecektir.

Herkes, Engelsiz Bilişim Ödülleri’ne web sayfası üzerinden 31 Ağustos 2022 tarihine kadar ilgili kategoride başvuru yapabilecek veya aday gösterebilecektir.

Aday gösterilen kurum ya da hizmetler oluşturulan jüri üyelerince değerlendirilerek her kategoride ödüle layık görülen kurum ya da hizmetler belirlenecektir.

Engelsiz Bilişim Ödülleri Katılım Koşulları

Aday gösterilecek kurum ya da hizmetin, bilişim teknoloji ve hizmetlerinden yararlanarak, engelli bireylerin:

  • Sosyal ve ekonomik hayatlarına,
  • Kamu kurum  hizmetlerinden yararlanmalarına,
  • Eğitimlerine,
  • Bilgiye erişimlerine

doğrudan yada dolaylı katkı sağlaması ve bu hizmetlerin uygulamaya geçmiş olması şartı aranacaktır.

Başvuru detay bilgileri, ödül kategorileri ve çevrimiçi başvuru için: https://www.engelsizbilisimodulleri.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.