MakaleWeb Uygulamaları

Form Tasarımı: Dönüşümleri Artırmak İçin 15 İpucu

Herhangi bir form içermeyen, ziyaret ettiğiniz bir web sitesini düşünün. Kayıt formu, anket, faturalama veya nakliye formu, müşteri geri bildirim formu ve hatta basit e-posta kayıt formundan bahsetmiyorum.

Şirketler, ziyaretçilere bir hesaba kaydolma, bir ürün satın alma, bir ürün için ödeme yapma ve daha fazlası için bir yol sağlamak için web sitelerinde formlar uygular. Bu nedenle çevrimiçi form tasarımı çok önemlidir — basit, kullanıcı dostu, estetik açıdan hoş bir form olmadan, ziyaretçilerinizi tüm bu kişisel bilgileri size sağlamak için zaman ayırmaya nasıl ikna edeceksiniz?

Harika bir form tasarımı olmadan gerçekten yapamazsınız.

Form Tasarımı Nedir?

Form tasarımı, formun düzenini, formatını, kullanıcı deneyimini, görünümünü ve diğer faktörleri göz önünde bulundurarak site ziyaretçilerinizin bilgilerini girip gönderebilecekleri bir web formu oluşturma sürecidir. Harika form tasarımı, kullanıcı deneyimini geliştirir ve dönüşümleri artırmaya yardımcı olur.

  1. Form Tasarımı Neden Önemlidir?
  2. En İyi Form Tasarım Uygulamaları
  3. Web Formu Kullanıcı Arabirimi
  4. Mobil Form Tasarımı
  5. Cta Form Tasarımı

kaynak: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/form-tasarimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.