Haber Duyuru EtkinlikManşetYazılım Geliştirme

Gelişen Teknoloji Dünyasında Yazılım Testine Genel Bakış

TÜYAFED Eğitim Komitesi tarafından düzenlenecek olan webinar da eğitimi konusu “Gelişen Teknoloji Dünyasında Yazılım Testine Genel Bakış

Webinar Açıklaması

TÜYAFED Yazılımcılar Federasyonu ve İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanlığı İşbirliğiyle düzenlenecek eğitimde Yapı Kredi Teknoloji’de Test Mimarı olan Kerem HancıGelişen Teknoloji Dünyasında Yazılım Testine Genel Bakış” konusunu işleyecek.

Webinar 29 Aralık 2022 Perşembe günü Saat:21:00‘de online olarak düzenlenecek.

Webinar Kaydı

Toplantı Kaydı için : https://us06web.zoom.us/meeting/register/tZ0lcu6qrjsqHdB8j5TyDbRrAaW75AWpQsQ9


TÜYAFED Hakkında

TÜYAFED, Yazılım ve Bilişim sektöründe faaliyet gösteren dernekler tarafından bir araya gelinerek kurulan bir çatı kuruluştur.

Federasyon olarak üç temel amacımız bulunmaktadır;

Ekonomik, Sosyolojik politikalar ve stratejiler ile yurtiçi ve yurtdışında güçlü, büyük bir yönetim kadrosu ile hedeflerini oluşturmaktadır.

Yurt içi faaliyetlerimiz olarak hedeflerimiz Yazılımda sektör birliği sağlayarak odalaşmak, Dijital Dönüşümü hızlandırmak, Akademi ve Sanayi Birliği, Türkiye geneli ticaret odalarında yazılım meclislerinin kurulması ve firmalar ile entegrasyonu, Endüstri 4.0 ve 5.0 Entegrasyonu, Gelişmekte olan bölgelerin kalkınması, Eğitim çalışmaları, Ar-ge Kuluçka merkezlerini oluşturulması, Yeni buluşlar ile birlikte Melek yatırımcıları bir araya getirmek olacaktır. Bu kapsamda oluşturulan komitelerin sağlıklı çalışmaları ile birlikte ülkemizin ekonomik refaha kavuşmasında TÜYAFED gerekli katkıları sağlayacaktır.

Yurtdışı hedeflerimiz olarak Asya ve Avrupa’yı birleştirecek büyük proje ile birlikte  Türkiye Cumhuriyeti, Balkan Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Kafkas ülkelerini ve Komşu ülkeleri tek bir çatı altında toplayarak yerli-yabancı yazılımları bir araya getirerek başta Avrupa olmak üzere gelişmiş ülkelere  yazılım ve donanım ihracatlarının  önünü açmak ve ülkemize döviz girdisi sağlamaktır.

Teknoloji transferleri sağlayarak ve katma değerli hale gelen  ihracatların yolunu açmak ve Yurt dışına açılmak isteyen mikro, kobi veya büyük ölçekte olan bütün üreticilerimize kurmuş olduğumuz yurt dışı temsilcilikleri ile birlikte kılavuz olmak. Ülkemizde yer alan şirketlerin Global ölçekli birer şirket olması için gerekli alt yapıyı oluşturmak temel hedefimizdir.

Çalıştay hedeflerimiz olarak ta bütün sektörün duayenlerini ve deneyimli firmalarını bir araya getirerek katma değerli çalışmalar ile sektörel  bazlı  çalıştaylar yaparak dış pazarlarda üyelerimize ve üyelerine  rekabet edebilir koşullar oluşturmak temel  hedefimizdir.

TÜYAFED web sitesi: https://tuyafed.org/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.