Bilişim ProfesyonelleriMakale

Google Takvim artık iş gününüz hakkında daha fazla bilgi veriyor

Google, Takvim uygulaması için size zamanınızı nasıl harcadığınızı, kaç tane toplantı yaptığınızı ve zamanınızın çoğunu kiminle çalışarak geçirdiğinizi gösterecek yeni bir Time Insights modunu duyurdu.

Dağıtılmış ekiplerin programlarını daha iyi yönetmesine ve bunları bir grup veya şirket arasında paylaşmasına yardımcı olan Google Takvim, uzaktan çalışma çağında bir güç merkezi haline geldi. Yakında, günlük işlerinizi derinlemesine incelemenizi sağlayan yeni Time Insights moduyla daha fazlasını sunacak.

Time Insights, gününüzü daha iyi anlamanıza yardımcı olacak bilgilere yakından bakmanızı sağlar. Çalışma saatlerinizi ve yaptığınız çeşitli toplantı türlerini gösteren zaman dökümünüzü size gösterecektir. Ayrıca, özellikle toplantıların yoğun olduğu günleri ve saatleri vurgulayarak, toplantılarda harcadığınız zaman hakkında size fikir verecektir. 

Bir diğer önemli içgörü, kiminle buluştuğunuza ve iletişim hatlarını akıcı tutmanızı sağlamak için kilit paydaşları “sabitleme” yeteneğine bir bakış olacaktır. Bu özellik, Takvim uygulamasında fareyle belirli bir kişinin üzerine geldiğinizde tüm toplantılarınızı da vurgulayacaktır. 

Birine “zaman paylaşım erişimini yönetme” izinleri vermediğiniz sürece, tüm bu bilgiler yalnızca sizin tarafınızdan görülebilir – yöneticiniz bu içgörülere erişemez. 

Google, yeni Time Insights güncellemesini 30 Ağustos’ta yöneticilere sunmaya başladı ve yönetici dağıtımını 15 gün içinde tamamlamayı planlıyor. 

Google’ın Hızlı Sürüm yolundaki son kullanıcılar, 6 Eylül’de Time Insights’ı görmeye başladılar. Google, ilk sürümün ardından 15 gün içinde son kullanıcı dağıtımını tamamlamayı planlıyor.

Google Calendar Time Insights, yalnızca Google Workspace Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Plus ve Sivil Toplum Kuruluşları müşterilerinin kullanımına sunulacaktır. Yalnızca bilgisayarda görünecek – akıllı telefon uygulaması yeni özelliği kazanmayacak. 

Google’a göre, Time Insights varsayılan olarak etkin olacak, ancak yöneticiler bunu domain/OU düzeyinde devre dışı bırakabilir. 

Makalenin orjinal kaynağını bu linkten okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.