Bulut - Cloud Teknolojileri

Hibrit bulut depolama kılavuzu nedir? Hemen öğrenin

Hibrit bulut depolama kılavuzu nedir?

Hibrit bulut depolama kılavuzu nedir?

Hibrit bulut depolama kılavuzu nedir? Hibrit bulut depolamanın faydaları ve zorlukları nelerdir?

Hibrit bulut depolama, kuruluşun ihtiyaçlarını karşılamak için dahili ve genel bulut depolamanın bir birleşimidir. Uyumluluk veya güvenlik amacıyla, genel bulutun avantajlarından yararlanırken verilerinin çoğunu veya tamamını şirket içinde tutmak isteyen şirketler için kritik öneme sahiptir.

Bu strateji, işletmelerin genel bulut depolamanın ölçeklenebilirliğinden, güvenilirliğinden ve maliyet tasarruflarından yararlanırken aynı zamanda özel bulut depolamanın ek güvenliğini ve tam denetimini kullanabileceği anlamına gelir.

İşletmelerin tahmini %68’inin bir hibrit bulut depolama modeli devreye soktuğu veya gelecek yıl içinde hazırlandığı göz önüne alındığında, şirketlerin teknolojinin ödüllerini görebilecekleri ve güvenlik ve giderle ilgili temel endişeleri ele almanın yollarını buldukları açıktır.

Hibrit bulut depolama kılavuzunun faydaları

Hibrit bulut depolama kılavuzunun faydaları nedir? Gelişmiş veri paylaşımı, mobilite ve esneklik, hibrit bulut depolama ortamlarının temel faydalarıdır. Kuruluşlar, hızlandırılmış ağ iletişimi ve bulut ağ geçidi önbelleğe alma teknolojilerinden yararlanarak artık bulut dağıtımlarının esnekliğini genişletebilir.

Optimum bir hibrit depolama programı planlamak için, I&O gruplarının mevcut depolamaları hakkında tam bilgiye sahip olması gerekir, bu nedenle bir hibrit bulut modeline doğru adımlar atmak, dahili bir süreç olarak depolama ortamında gelişmiş görünürlüğe sahip olmaya başlayabilir.

Ayrıca, genel bulut ve yerinde depolama arasında karar verme yeteneği, veri külliyatlarının belirli bölümlerinin nerede ve nasıl depolandığı konusunda dikkatli olması gerekebilecek işletmeler için bir güven düzeyini garanti eder. Örneğin, bankacılık veya sağlık gibi yoğun şekilde düzenlenmiş sektörlerdeki kuruluşların, hassas bilgilerin kurum içinde depolandığından emin olmaları gerekecek ve hibrit bir bulut ortamı, işlerinin geri kalanı için genel bulutu kullanmaya devam ederken bunu yapmalarına olanak tanıyacak. veri. 

Paylaşılan bir depolama bulutu dağıtımı, müşterilerin bulut iş yüklerine birim paylaşımı, optimizasyon ve uygulama entegrasyonu gibi tanıdık kurumsal depolama özelliği setlerini uygulamalarına da olanak tanır. Bu tür geliştirmelerin maliyeti, depolama sistemleri, fiziksel raf alanı ve ağ oluşturma maliyetleri gerektirdiğinden yüksektir, ancak patlama ve mevsimlik iş yükleri için kuruluşlar, bulut hizmetlerinin esnekliğinden yararlanacakları için önemli bir maliyet tasarrufu görmelidir.

Riskten kaçınan kuruluşlar, bulut ortamlarında iş yüklerini nasıl optimize edeceklerini öğrenirken tanıdık veri koruma ve depolama yönetimi yeteneklerinden yararlanma yeteneğini vurgulayarak dağıtım maliyetini haklı çıkarabilir. Ayrıca, gelecekte bulut sağlayıcıları arasında geçiş yapılması muhtemeldir, bu nedenle geçişi kolaylaştırmak için ortak yerleşim ağlarını düşünün.

İyi bir hibrit bulut depolama ortamı, fiziksel konumdan bağımsız olarak ilke tabanlı yönetim ve akıllı gözetim yapabilen bir çerçeveye dayalı olarak hem şirket içinde hem de dışında kaynakları kullanmak için çok yönlülük sunmalıdır. Bu çerçeve daha sonra veri yaşam döngüsü yönetimini otomatikleştirebilir, gereksiz tekrarları en aza indirebilir ve verilere uzun vadeli görünürlük sağlayabilir.

Hibrit bulut depolama zorlukları

Hibrit bulut depolama zorlukları nedir? Hibrit bulut depolamanın benimsenmesi, kurumsal güvenlik duvarının ardında yer alan depolama ortamları için hiç mevcut olmayan yeni bir endişe grubu ekliyor. Avrupa kuruluşlarının neredeyse yarısı, bir bulut ortamında gizlilik ve veri koruma düzenlemelerini tesis içi ağlara göre yönetmenin daha karmaşık olduğu konusunda hemfikir veya hemfikir, bu nedenle, bir depolama ortamını şirket veri merkezinin internet üzerinden görece güvenliği dışında genişletme olasılığıyla ilgili ek riskler alınması şaşırtıcı değildir.

Veri güvenliği, genellikle bulut çağında hızlandırılmış geliştirme beklentileriyle çelişebilir, ancak isteğe bağlı yetenekleri etkinleştirmeye devam ederken veri güvenliği politikalarını otomatikleştirebilecek bir hibrit bulut çerçevesi varsa, olması gerekmez. hibrit bulut depolama.

Hibrit bulut ortamı, depolama kapasitesi, performans, konum, hareket ve kullanılabilirlik seçeneklerine dayalı tamamen yeni bir dizi fiyatlandırma değişkeni sunduğundan, maliyet yönetimi bir diğer önemli husustur – birden fazla bulut platformunda depolama kullanımını izlemenin zor olduğunu belirtmeye gerek yok. .

Performans, eski uygulama desteği ve sistem yönetimi gibi şu anda net yanıtları olmayan başka zorluklar da var, ancak bunların çoğu hibrit bulut depolama yönetimi teknolojisindeki gelecekteki iyileştirmelerle çözülecek.

Hibrit bulut depolama önerileri

Hibrit bulut depolama önerileri sizinle! Hibrit bulut, bulut teknolojisinin sağladığı son derece esnek yetenekleri ve maliyet düşürmeyi bir araya getirmek için en etkili yöntemin ne olabileceğini simgelerken, aynı zamanda şirket içi altyapı tarafından sunulan güvenlik ve iç kontrol yeteneklerini de korur. Bu, benimseme konusundaki endişeleri geçersiz kılmaz, ancak hibrit bir çözümün faydalarını kullanmak isteyen işletmeler için aşılmaz engeller çok azdır.

Bulut benimsemesinin ikili bir seçim olması gerekmediğini hatırlamak önemlidir. Bulut depolama kaynakları, araç kutusundaki başka bir araç olarak düşünülmeli ve iş uygulaması uygunluğu, güvenlik ve yönetim sorunlarının yanı sıra maliyet tasarrufunun uygun kombinasyonuna dayalı olarak kullanılması gereken bir araç olarak düşünülmelidir.

Depolama teknoloji uzmanları, hibrit bulut depolamaya, çoğu BT ortamının şirket içinde uygulamayı asla karşılayamayacağı yetenekleri ve hizmetleri keşfetme fırsatı olarak yaklaşmalıdır.

Ayrıca depolama satıcıları ve bulut depolama sağlayıcıları için, teknolojinin faydaları daha yaygın olarak kabul edildiğinden, müşterilerin hibrit bulut depolamayla ilgili güvenlik, maliyet ve uygulama endişelerini ele almalarına yardımcı olacak fırsatlar da vardır. 

Bu makalenin orjinal kaynağını bu linkten okuyabilirsiniz.

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.