Haber Duyuru EtkinlikManşet

IMEX Teknoloji ve Bilişim Fuarı

IMEX Teknoloji ve Bilişim Fuarı

IMEX Teknoloji ve Bilişim Fuarı

IMEX Teknoloji ve Bilişim Fuarı ne zaman olacak? Okumaya devam edin!

IMEX Teknoloji ve Bilişim Fuarı, Marmara Tanıtım ve Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan ve TOBB Yazılım Meclisi, Metaverse Türkiye Platformu, SODİMER, TGBD (Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği) ve TÜYAFED Yazılımcılar Federasyonu gibi destekleyen kuruluşlarında aralarında bulunduğu Teknoloji ve Bilişim alanında yurtiçindeki tek ve bu bölgenin en büyük fuarı 13-16 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde, 25.000 m2 alanda gerçekleşecek olan IMEX İstanbul sektörün tüm kesimlerini buluşturacak.

TOBB Yazılım Meclis Başkanı Sayın Ertan Barut ve T.C. Ticaret Bakanlığı Bilişim, Yazılım ve İletişim Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Hürol Karlı‘nın katılımları ile IMEX Teknoloji ve Bilişim Fuarı‘nda 13 Ekim 2022 Perşembe günü 16:45 ile 18:00 saatleri arasında Yazılım Sektör Gündemi ve E-Turquality İhracat Destekleri konusunda bilgilendirme yapmak üzere panel konuşmacıları olarak orada olacaklar.

IMEX İstanbul – Teknoloji ve Bilişim Fuarı’nda

 • 200 üzerinde stant alanı kurulacak
 • 1.000 üzerinde firma katılacak
 • 3.000 üzerinde marka sergilenecek
 • 3.000 üzerinde yurtdışı alıcı
 • 30.000 üzerinde profesyonel ziyaretçi

Gelişmiş ülkelerdeki Teknoloji ve Bilişim alanında gerçekleşen uluslararası sektör fuarlarının Türkiye versiyonu olan IMEX İstanbul, çok kısa sürede gerek uluslararası gerekse de yerli firmalardan oldukça büyük talep ve ilgi görmüştür.

Ülkemizin Teknoloji ve Bilişim alanında bulunduğu bölgenin en büyük üretici olması ve en önemli merkez olması da IMEX İstanbul Fuarı’na gösterilen uluslararası ilgide önemli bir rol oynamaktadır. IMEX İstanbul ile ilgili dünyanın tüm ülkelerindeki ilgili firmalar, dernekler, odalar ile yapılan görüşmelerin neticesi de oldukça olumlu olmuş ve birçok ülkeden sektör paydaşları IMEX İstanbul’u ziyaret edeceklerini dile getirmişlerdir.

13-16 Ekim tarihlerinde Teknoloji ve Bilişim alanlarında faaliyet gösteren üretici, distribütör, uygulayıcı tüm sektör temsilcilerini ve sektör ürünlerinin kullanıcılarını, yatırımcılarını, yaratıcılarını ve son yenilikleri takip eden tüm iş, akademi, AR-GE profesyonellerini bir araya getirecek olan IMEX İstanbul sektörün ülkemizdeki uluslararası ev sahipliğini üstlenecektir.

Günlük hayatımızın bir parçası olarak kullandığımız ürünlerin ve bu ürünler ile birlikte kullandığımız uygulamaların bir arada sergileneceği ve konuşulacağı IMEX İstanbul’da, henüz günlük hayatımızda kullanmadığımız ancak çok yakın gelecekte hayatımızın bir parçası olacak ürünler, çözümler ve uygulamalar da ayrıca tanıtılacaktır.

IMEX; Teknoloji ve Bilişim alanlarında faaliyet gösteren ve göstermeyi düşünen;

 • Tüm sektör firmaları ve temsilcilerinin,
 • Tüm üreticilerin, proje yaratanların,
 • Tüm distribütör ve temsilci firmaların,
 • Tüm bayi ve uygulayıcı firmaların,
 • Tüm start-uplar ile yeni girişimci ve tasarımcıların,
 • Tüm yatırımcı ve yeni yatırım arayan girişimcilerin
 • Tüm tekno-kentlerin ve ar-ge merkezlerinin,
 • Bu sektörde olmak isteyen tüm yeni girişimci ve yatırımcıların,

Mutlaka katılması gereken günümüz teknolojisinin merkezi ve yarınlarının ise anahtarı olacak olan çok önemli bir etkinliktir.

IMEX ile birlikte;

 • Teknoloji ve Bilişim’de en son gelişmeler tek bir alanda sergilenecek, bugünkü sistemler ve geleceğin sistemleri bir arada incelenebilecektir.
 • Sektör temsilcileri ve kullanıcıları tek bir alanda bir araya gelebileceklerdir.
 • Sektörün içinde olup da birbiriyle iletişimi olmayan farklı sektör grupları tanışabilecek ve yeni iş ilişkileri kurmanın yanı sıra mevcut ilişkileri de geliştireceklerdir.
 • Sektördeki büyük firmalar ile küçük firmaların tek noktada buluşmasını ve bu buluşma neticesinde potansiyel çözüm ortaklıklarının kurulmasını sağlayacaktır.
 • Yeni gelişen, gelişmekte olan ve gelecekte hayatımızda daha fazla yer alacak ürün, sistem ve çözümlerin ilk kez sunulduğu yer olacaktır.
 • Kullanıcıların endüstride bugünkü durumu tek bir alanda görmenin yanında geleceği de görüp anlayabileceği, gelecekte neler olabileceğini görmesine yardımcı olacaktır.
 • Büyük yatırımcılar ile start-up’ları bir araya getirecektir. Katılımcı olan büyük yatırımcılar ziyaret eden start-up’lar ve yeni fikirleri stantlarında ağırlarken, katılımcı olan start-up ve yeni girişimciler de ziyaretçi olan büyük yatırımcılara fikirlerini sergileme şansı bulacaklardır.

Ülkemizde Teknoloji ve Bilişim alanlarını kapsayan bu özellikte ilk kez gerçekleşecek olan sektörün bu en önemli etkinliğinin yaratacağı ilişkiler ve iş birliklerinden faydalanmak üzere sizleri aramızda olmaya davet ediyoruz.

IMEX İstanbul Fuarı…

Teknoloji ve Bilişim’in dev organizasyonu.

Fuara katılım için Ücretsiz Online Davetiye için bu linki kullanabilirsiniz.

Fuar Programı için bu PDF dosyasını inceleyebilirsiniz.

Fuar hakkında detaylara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.