MakaleWeb Uygulamaları

Web Sitesi Kişiselleştirmede Nasıl Ustalaşılır

En sevdiğiniz hediyelerin, gelen kutunuzdaki son e-postanın ve bir kebap restoranındaki beyti sarma siparişinin ortak noktası nedir? Kişiselleştirilmiş olduklarını tahmin ettiyseniz, haklısınız! Kişiselleştirme hayatımızın o kadar yaygın bir parçasıdır ki, patronluk tasladığımız işletmelerle etkileşimlerimizin çoğunda bunu bekleme eğilimindeyiz. Şirketlerin müşterileri için bu benzersiz deneyimleri yaratmasının ana yolu, web sitelerini kişiselleştirmektir.

Şirketler, her müşteri için kişiselleştirilmiş bir web deneyimi yaratmak için açıkça toplama iznine sahip oldukları verileri kullanır. Ardından, müşterinin mobil uygulamalar, e-postalar, dijital reklamlar ve web sitelerindeki deneyimini coğrafi konum, site davranışı, geçmiş satın almalar ve çok daha fazlasını kullanarak uyarlarlar.

Web sitesi kişiselleştirmenin özelleştirme ile tamamen aynı olmadığını unutmayın. Web sitesi kişiselleştirme ve özelleştirme şu şekilde açıklanabilir: Özelleştirme kullanıcı tarafından kontrol edilirken kişiselleştirme şirket tarafından kontrol edilir.

Panolar, sohbet odaları ve e-posta filtreleri, bir müşterinin kendi özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde yapılandırabileceği tüm özelleştirme türleridir; kişiselleştirme ise şirket tarafından müşteri verilerini kullanarak onlara daha ilgili bir çevrimiçi deneyim sunmak için yapılır.

Kişiselleştirme için kullanılabilecek müşteri verilerinin türleri, uygulamanın yararları ve zorlukları ve web sitenizi müşteriler için nasıl kişiselleştireceğiniz bu makalede ele alacağımız konulardır. Ek bir bonus olarak, web sitesi kişiselleştirmede harika bir iş çıkaran favori şirketlerimizden birkaçını içeren bazı mini vaka incelemelerini sizin için ekledik.

Artık müşteri deneyimini kişiselleştirme hakkında daha fazla bilgi sahibi olduğumuza göre, web sitesi kişiselleştirme konusuna daha derinlemesine dalalım.

Yazının devamı için: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/web-sitesi-kisisellestirme-ornekleri-dinamik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.