Haber Duyuru EtkinlikManşet

İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı – Expo Tech – Ar-Ge Ür-Ge

İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı fuarında bizi neler bekliyor?

İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı – Expo Tech – Ar-Ge Ür-Ge

;İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı fuarında bizi neler bekliyor?

Ege Bölgesinin Tek Savunma Sanayi ve Teknoloji Buluşması

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Expo Tech – Ar-Ge Ür-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı, yenilikçi teknolojilerin buluşma noktası olacak.

İZFAŞ ve Ekaglobal Fuarcılık iş birliğiyle uluslararası olarak düzenlenen Expo Tech – Ar-Ge Ür-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı, 14-17 Eylül 2022 tarihlerinde fuarizmir’de gerçekleştirilecek. “Yerli Üretim, Global Ticaret” temasıyla düzenlenen Fuar ile sektöründe lider sanayicilerin tedarikçilerle buluşarak iş gücünü büyütmesi ve üretimlerde yerlilik oranının artırılması amaçlanıyor. Expo Tech’de, otomotivden savunma sanayine, tarımdan gıdaya, enerjiden bilişime kadar tüm sektörlerdeki teknolojiyi kullanan üreticiler yer alacak. Ar-Ge merkezleri, tasarım merkezleri, kuluçka ve start-up aşamasındaki firmalar ile teknoparklar ve organize sanayi bölgelerinde yer alan firmaların Ar-Ge ve tasarımını yaptıkları, ürettikleri en inovatif ürünler, Expo Tech’te sergilenecek. Fuar, yerli ve yabancı alım heyetlerinin de katılacağı uluslararası bir platform olacak.

Ege Bölgesinin Tek Savunma Sanayii ve Teknoloji Etkinliği

Ekaglobal Fuarcılık Genel Müdürü Kadir Uçar “Expo Tech Ar-Ge Ür-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarının ikincisini düzenliyoruz. Öncesinde de Ege Bölgesinde 3 kez Savunma Sanayi ve Tedarikçi Zirvesini düzenledik. Ege Bölgesi genelde coğrafi avantajlarından dolayı tatil, turizm ve tarımla birlikte anılsa da aslında önemli bir sanayi ve teknoloji merkezi olduğunu söyleyebiliriz. İzmir Limanından dolayı da birçok sektördeki ihracat ürününün batıya açılan kapısı durumundadır. Yetenekli ve eğitimli gençlerimiz bölgenin ve ülkenin önemli bir insan kaynağı merkezidir” dedi.

Ekaglobal Fuarcılık Genel Müdürü Kadir Uçar

Uluslararası Pazarlarda Rekabet Gücünü Artırmaya Katkı

Türkiye’nin toplam ihracatında kilogram başına birim fiyatı yaklaşık 1,5 Dolar. Bu fiyatı artıracak adımları atmamız gerekiyor. Sürdürülebilirlik eksenli, katma değerli ürün üretip ihraç etmek için tasarım, Ar-Ge ve inovasyon, odağımız olmalı. Bu kavramlar, ülkelerin dünya ekonomisindeki yerinin de önemli belirleyicilerinden. Bizler uluslararası pazarlarda rekabet gücünü artırma hedefine giden yolda katkı sağlamak için çalışıyoruz. Expo Tech – Ar-Ge Ür-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı ile de İzmir, Ege ve Türkiye’nin gelişen ekonomisi, sanayisi ve iş dünyası ile küresel ekonomideki pazar payını arttırmayı hedefliyoruz. Bu fuarla aynı zamanda; dünyayı, toplumları değiştiren çok yönlü gelişmeleri, geniş kitlelerle kentimizde buluşturmayı amaçlıyoruz.

Yeni Başarı Hikâyelerinin Başlangıç Noktası Olacak

Bu yıl fuarın ikincisini düzenlediklerini belirten Ekaglobal Group Genel Müdürü Kadir Uçar, 

Expo Tech’e onlarca ülkenin katılım sağlayacağını belirterek, 121 ülkenin Ticari Ataşeliklerimiz kanalıyla, Türkiye’deki Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bulunan 87 ülke ve 24 ülkenin de temsilciliklerimiz kanalıyla bizzat ziyaret edilerek resmi olarak davet edildiğini söyledi. Uçar, “Expo Tech, aynı zamanda bir teknoloji buluşması, üretimin ve ticaretin kalbinin attığı uluslararası bir pazar yeri. Yeni girişimci ve start-up’lara fırsatlar veren, yatırımcılara yeni kapılar açan, gençlerin teknoloji ile buluşma, kendilerini reel olarak ifade etme platformu. Birçok tedarikçi içinse yeni müşteri networkünün kurulacağı, yeni başarı hikâyelerinin yazılacağı başlangıç noktası olacaktır” diye konuştu.

Fuar programında, ayrıca, “Yeşil Mutabakat ve Temiz Enerji” penceresinden bakılarak düzenlenen 12 panel, 10 konferans, 8 sektör toplantısı, yüzlerce yerli ve uluslararası firmalar ile yüz yüze iş görüşmeleri, Melek yatırımcı olarak da adlandırılan ulusal ve uluslararası yatırım grupları da heyet olarak fuara katılacak. Protokolün yanı sıra yurtiçi ve yurtdışı yatırımcıların da katılım sağlayacağı Fuar, öğrencilerin katılım ve ziyaretlerine de açık olacak.

İZFAŞ ve Ekaglobal Fuarcılık iş birliğiyle uluslararası olarak düzenlenen Expo Tech – Ar-Ge Ür-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçı Birlikleri ve İzmir Ticaret Borsası tarafından destekleniyor.

Expo Tech – Destekleyen Kurumlar

Milli Savunma Bakanlığı Expo Tech’i desteklemektedir.
Savunma Sanayii Başkanlığı Expo Tech’i desteklemektedir.

Expo Tech – Fuarı Hakkında

Expo Tech – İletişim Bilgileri

İzmir, Ege ve Türkiye’nin gelişen ekonomisi, sanayisi ve iş dünyası ile küresel ekonomide pazar payını arttırma, inovasyon şehri haline getirme vizyonu kapsamında dünyayı ve toplumları değiştiren çok yönlü gelişmeleri, geniş kitleler ile İzmir’de buluşturmak amaçlanmaktadır.

Organizatör: İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. – Ekaglobal Fair&Expo

Adres: Zafer Mah. 840 Sk. Fuar Alanı No:2 Gaziemir / İzmir

Telefon: (0232) 497 10 00

Tarih: 14-17 Eylül 2022

Ziyaret Saatleri: 10.00 – 18.00

Web adresi: https://www.expotechizmir.com/tr

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.