Bilişim Firmaları

İDT Bilişim Ltd Şti Kimdir?

İDT Bilişim Ltd Şti Kimdir?

İDT Bilişim Ltd Şti Kimdir?

İDT Bilişim Ltd Şti Kimdir? İDT Bilişim; bilişim teknolojileri, elektronik iletişim ve otomasyon sistemleri sektöründe faaliyet göstermek üzere 2015 yılında Osman Çetin tarafından kurulmuştur. Bilişim ve Teknoloji ürünlerini kurumsal firmalar ve son kullanıcılara en iyi şekilde sunmayı, teknolojik gelişmeleri takip ederek müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda projeler sunmayı hedeflemiştir.

Hizmetlerimiz ve Çözümlerimiz:

  • Kablosuz Akıllı Yaşam Teknolojileri & Hifi Ses Sistemleri (Ev/Villa/Ofis/Otel)
  • Kablosuz Toprak İzleme Teknolojileri

Akıllı Yaşam Teknolojileri; (Futurizm)

Her şeyin dijitalleştiği mevcut yakın gelecek senaryosunda, insanlar kendilerine daha fazla konfor, güvenlik, rahatlık ve lüks sunan evler arıyorlar. Akıllı evlerin önemli miktarda ev konforu, güvenlik, uygunluk ve rahatlama sağlayacağını ve diğer yandan ev enerji yönetiminin optimizasyonu nedeniyle kullanılan enerjiyi en aza indireceğini vaat eden birçok inşaat şirketi var. Akıllı evlerin birden fazla hedefe ulaşma potansiyeli vardır, ancak bu esas olarak ev sahipleri tarafından nasıl kullanıldığına bağlıdır; Akıllı ev, yapay zeka teknolojisinin kullanıldığı ve ev ortamının izlenmesine yardımcı olan evrensel bir bilgi işlemdir. Bu bölüm, akıllı evlerin ayrıntılarını ve bununla ilişkili farklı teknolojileri anlamaya odaklanmaktadır. Bu durum, akıllı evlerin uygulanmasında yaygın olarak kullanılan sensörler, farklı sistemler ve iletişim protokolleri ve multimedya cihazları hakkında birleşik bilgileri açıklamaktadır. Çeşitli alanlardan farklı algoritmalar vardır ve bunların önemi akıllı evlerdeki uygulamalarına göre gösterilmiştir. Bu bölüm ayrıca, doğada sürdürülebilir ve pratik olan akıllı evlerin geliştirilmesi için faydalı olabilecek araştırmacılar için çeşitli gelecek yönelimlerini de açıklamaktadır.

Akıllı evler/ofisler kullanıcıya rahat bir ortamda, lüks bir şekilde ve yüksek bir yaşam standardı içinde yaşama hissi veren çok benzersiz ve fütüristik bir içeriktir. Ayrıca, akıllı evde yaşamak için en iyi ortamı veren ve kullanıcıya tüm lüksü sağlayan çeşitli modern teknolojileri içerir. Akıllı evler ve geleceğin dünyasının evleri olduğu söylenen bu evlerin özelliği, kullanıcıya konfor ve öngörülemeyen bir deneyim yaşatması. Evlerin tüm akıllı özelliklerine tek tuşla ve tek bir kontrolle kolayca erişilebiliyor mu? 2060 yılına kadar, dünya genelindeki nüfusun çoğunluğu akıllı ev teknolojileriyle yaşama fırsatı sunacağı tahmin edilmektedir.

Sensörlerle dolu bir ev, çok sayıda okuma ve veri üretir. Her evde insanlar ve hayvanlar da dahil olmak üzere birkaç kişi olabileceğinden, evde birçok hareket algılanacaktır. Bu nedenle, meşru ev sakinlerinin ve evcil hayvanlarının hareketi ile bir davetsiz misafirin hareketi arasında ayrım yapacak bir mekanizma olmalıdır. IoT teknolojileriyle birleştirildiğinde, bir makine öğrenimi algoritması, evdeki hareketlerin algılanmasına ve ayırt edilmesine yardımcı olabilir. Makine öğrenimi algoritmaları, evdeki etkinlikleri ayırt ederek ve sınıflandırarak güvenliği artırır. Bir örnek, evdeki insan ve hayvan hareketlerini ayırt edebilen destek vektör makinesi algoritmasıdır.

KABLOSUZ TOPRAK İZLEME TEKNOLOJİLERİ (DÜNYA İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ve SU KRİZİ)

2015 yılından bu yana müşterilerine Akıllı Yaşam Teknolojileri sunan IDT TEKNOLOJİ, 2022 yılında SOIL SCOUT KABLOSUZ TOPRAK İZLEME sistemlerinin Tükiye Distribütörlüğünü almış olup, ülkemizdeki İklim Sorunu ve Su Sarfiyatını önlemeye yönelik projeler geliştirmeye başlamıştır. Sistemlerin kullanım alanlarının ana başlığı ise Toprak olup; Spor Sahaları, Stadyumlar, Golf Sahaları ve Tarım Alanları olmak üzere birkaç başlıkta toplanabilir. Sensör sistemleri tamamen kablosuz olup, toprağın 20 cm ile 200 cm derinliğe konumlandırılarak, 20 yıllık pil ömürleri ile “Kur ve Unut” sloganı ile belirli zaman aralıklarında (5 dk, 10 dk, 20 dk, 55 dk gibi) toprağın NEM, SICAKLIK, ve TUZLULUK verilerini kullanıcıya ileterek, toprağın ihtiyacı olanı ihtiyacı kadar sağlayarak, kullanıcıya öngörülebilirlik, tassarruf ve yüksek ürün verimliliği sağlamaktadır. Bu sayede dünya iklim krizine pozitif yönde katkı sağlayacaktır.

İletişim Bilgilerimiz:

Adres: Karşıyaka Mah. Sakarya Bulvarı 3940 Sk. No. 27/1 07060 Kepez/Antalya

Telefon: 0 242 312 82 20 – 0532 512 82 20

Web Sitesi: http://idtbilisim.com/

Web Sitesi: www.soilscout.com.tr

Tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.