Bilişim ProfesyonelleriİnternetMakale

Kayıt Tutmayan En İyi 10 VPN – Tam Analiz

Kayıt tutmayan en iyi 10 hizmeti bulmak için 300 premium VPN araştırdım, test ettim ve sorguladım.

Listemdeki her VPN, güvenliğinizi ve gizliliğinizi garanti eder. Kötü amaçlı yazılımdan koruma, müşteri destek seçenekleri ve para iadesi garantileri gibi ek özellikleri de not ettim.

Önerilerimi sık sık yeniden test edip gözden geçiriyorum, bu nedenle bu liste her VPN’in Şubat 2021 gizlilik politikasının tamamen güncel bir hesabını içeriyor .PROFESYONELLER İÇİN İPUCU: Önerilerimden herhangi birini kullanırken çalışmayan bir sunucuyla karşılaşırsanız, tekrar çalışmaya başlamak için bağlantısını kesip farklı bir sunucuya yeniden bağlanın.

1. ExpressVPN – En Güvenli Kayıt Tutmayan VPN

ExpressVPN ile uyumlu küçük teknolojik cihaz çeşitleri.

 • Sıfır günlük politikası
 • RAM tabanlı sunucular
 • VPN üzerinden Tor ile uyumlu
 • Akış ve torrent için yıldırım hızında hızlar
 • 5 eşzamanlı bağlantı
 • 30-gün para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO GO, Vudu, Disney +, Sling TV
 • Şunlarla uyumludur: macOS, Windows, Linux, iOS, Android, Chrome, Firefox, Safari, yönlendiriciler

ExpressVPN, hem benim tarafımdan hem de Cure53 ve PwC tarafından bağımsız siber güvenlik denetimlerinde test edilmiş su geçirmez bir sıfır günlük politikasına sahiptir .

ExpressVPN yalnızca e-posta adresinizi ve ödeme bilgilerinizi saklar . Daha fazla gizlilik istiyorsanız, kripto para birimi ile ödeme yapabilirsiniz, böylece ödeme bilgileriniz izlenemez.

Yalnızca ExpressVPN için kullanmak üzere yeni bir e-posta hesabı oluşturmanızı öneririm. Bu şekilde, kişisel e-postanızı kullanmanıza gerek kalmaz.

Sıfır günlük politikası, TrustedServer teknolojisi ile desteklenmektedir .

Sabit disklerine bilgi yazan diğer VPN sunucularının aksine, ExpressVPN sunucuları RAM üzerinde çalışır. Bu, her yeniden başlatmada tüm verilerden silindikleri anlamına gelir.

ExpressVPN ayrıca 256 bit şifreleme kullanır. Bu, mevcut en yüksek şifreleme düzeyidir ve trafiğinizi aşılmaz hale getirir.

Mükemmel iletme gizliliği ile her oturumda size yeni bir şifreleme anahtarı atanır. Dolayısıyla, önceki bir seans tehlikeye atılırsa, diğer tüm seanslarınız güvende olur.

VPN bağlantınız başarısız olursa, korumasız verilerin ağınızdan çıkmasını önlemek için otomatik durdurma anahtarı devreye girer. Ayrıca, cihazınızdaki güvenlik açıklarının tarama etkinliğinizi ISS’nize göstermesini önlemek için DNS ve IPv6 sızıntı koruması da vardır.

Daha fazla güvenlik için ExpressVPN, Tor üzerinden VPN ile uyumludur. Bu, aktivitenizi VPN’nizden gizlemek için Tor tarayıcısına geçebileceğiniz anlamına gelir.

ExpressVPN, 5/9/14 Eyes Alliance dışında, gizlilik dostu İngiliz Virgin Adaları’nda yer almaktadır . Bu , özel bilgilerinizi herhangi bir gözetim kurumuyla paylaşmaya zorlanamayacağı anlamına gelir .

94+ ülkede 3.000’den fazla sunucu arasından seçim yapabilirsiniz, bunların tümü P2P uyumludur. ExpressVPN, test ettiğimiz en hızlı VPN’lerden biridir .

Testlerim sırasında Netflix’in tüm bölgesel kütüphanelerinin engelini kaldırabileceğini görmek beni çok etkiledi Ayrıca Hulu, HBO GO ve Vudu’nun engelini de kaldırabildim.

Sen edebilirsiniz seferde 5 cihaza kadar bağlantı ile bir ExpressVPN abonelik.

Uygulamaların kullanımı son derece kolaydır, ancak herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, 7/24 faydalı bir canlı sohbet vardır. Ayrıca test etmek için 30 günlük para iade garantisi alırsınız .

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için ExpressVPN incelememizi keşfedin .

Özel indirimimizi kullanın ve% 49’a kadar tasarruf edin

ExpressVPN’i Bugün Deneyin!

2. NordVPN – En Hızlı Kayıt Tutmayan VPN

NordVPN ile uyumlu küçük teknolojik cihaz çeşitleri.

 • Sıfır günlük politikası
 • Çift VPN şifreleme
 • Gizlenmiş sunucular
 • Onion over VPN ile uyumlu
 • Reklam, izleyici ve kötü amaçlı yazılım engelleyici
 • P2P için optimize edilmiş sunucular
 • Aynı anda 6 cihaza kadar bağlanın
 • 30-gün para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, Hulu, Vudu, HBO GO, Showtime
 • Şunlarla uyumludur: iOS, Android, macOS, Windows, Linux, Chrome, Firefox, yönlendiriciler

NordVPN, kullandığım en hızlı VPN . En üst düzey güvenlik özelliklerini ve güvenilir sunucuları hızdan ödün vermeden birleştirmeyi başarır. ExpressVPN’e benzer şekilde , sunucularının çoğu disksizdir ve tamamen RAM üzerinde çalışır.

Ve yine ExpressVPN’e benzer şekilde, NordVPN hizmetini, özelliklerini ve politikalarını bağımsız olarak denetlemiştir . Denetim, katı kayıt tutmama politikasını doğruladı: NordVPN hiçbir faaliyetinizi kaydetmez.

Gizlilik politikasına göre, yalnızca e-posta adresinizi ve ödeme bilgilerinizi saklar. Anonim olarak ödeme yapmak istiyorsanız, kripto para birimlerini de kabul eder.

NordVPN, 5/9/14 İttifakının meraklı gözlerinden oldukça uzakta, Panama merkezlidir. Askeri düzeyde şifreleme kullanır ve uygulamada otomatik bir kill anahtarı vardır.

NordVPN ayrıca DNS ve IPv6 sızıntı koruması sunar. DNS sızıntı koruması, cihazınızdaki güvenlik açıklarının DNS isteklerinizi ISS’nize yönlendirmesini engeller. IPv6 sızıntı koruması, IPv6 etkin web sitelerinin gerçek IP’nizi bulmasını ve trafiğinizi VPN’in dışına yönlendirmesini engeller.

Şunları yapabilirsiniz iki VPN sunucuları üzerinden yönlendirmek için trafik İkizi VPN özelliği kullanmak bir yerine. Bu, verilerinize ikinci bir şifreleme katmanı ekler, ancak testlerim sırasında bağlantımı önemli ölçüde yavaşlattı. Bu modu akış veya gezinme için kullanmanızı önermiyorum çünkü çok yavaş.

NordVPN’in karmaşık sunucuları, ISP’niz veya herhangi bir gözetim ajansı VPN kullandığınızı öğrenmeden sansürü atlamanıza yardımcı olur. Çin’de bile işe yarıyor .

Tor uyumluluğunu bir adım öteye taşır : NordVPN, uygulamada yerleşik Onion over VPN işlevselliğine sahiptir. Açtığınızda, tüm verilerinizi VPN sunucusundan ayrıldıktan sonra Onion ağı üzerinden yönlendirir. Bu, sadece Tor’da değil, bir tarayıcıda.onion sitelerine erişebileceğiniz anlamına gelir.

CyberSec güvenlik yazılımı reklamları engeller, izleyiciler ve kötü niyetli web siteleri. Bu sizi kötü amaçlı yazılımlardan korur ve can sıkıcı pop-up’ları ortadan kaldırır.

YouTube izlerken videonun ortasında gösterilen reklamları bile engelledi. NordVPN’in yayın izlemek için kişisel seçimim olmasının nedenlerinden biri budur.

Yerleşik SmartPlay DNS’i de beni etkiledi: yolundaki her coğrafi engellemeyi atlayabilir.

Testlerim sırasında SmartPlay , Netflix, Amazon Prime Video, BBC Player ve çok daha fazlasının kilidini açtı . Herhangi bir ara belleğe alma olmadan yüksek çözünürlükte yayın yapabildim.

NordVPN’i tek bir lisansla aynı anda  cihazda kullanabilirsiniz .

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, müşteri desteği canlı sohbet aracılığıyla 7/24 hizmetinizdedir. Önce NordVPN’in yeteneklerini test etmek ister misiniz? Onun en iyi şekilde 30 -day para iade garantisi .

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için NordVPN incelememizi keşfedin .

Sınırlı süreli indirim:% 68’e varan indirim kazanın

NordVPN’i Bugün Deneyin!

3. Surfshark – Harika Özelliklere Sahip Çok Fonksiyonlu VPN

Surfshark ile uyumlu küçük teknolojik cihaz çeşitleri.

 • Katı kayıt tutmama politikası
 • Sınırsız cihaz bağlantısı
 • CleanWeb güvenlik yazılımı
 • Akış ve P2P dostu
 • Mobil cihazlarda 7 günlük ücretsiz deneme ile 30 günlük para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: BBC iPlayer, Hulu, SkyTV, FOX Go, HBO GO, Disney +
 • Şunlarla uyumludur: macOS, iOS, Windows, Linux, Android, Chrome, Firefox, Opera, yönlendiriciler

Geniş bir eviniz veya korumanız gereken büyük bir cihaz koleksiyonunuz varsa Surfshark en iyi değeri sunar. Sınırsız eşzamanlı bağlantı sunar, böylece birden fazla aboneliğe kaydolmanız gerekmez.

Britanya Virjin Adaları merkezlidir, bu nedenle bağlantı günlüklerini tutması için yasal bir zorunluluk yoktur. Gizlilik politikasını araştırdıktan sonra, Surfshark’ın hiçbir aktivitenizi kaydetmediğini onaylayabilirim: bant genişliğinizi bile takip etmez.

Gizlilik politikası da Cure53 tarafından bağımsız olarak denetlenmiştir .

Surfshark ayrıca, herhangi bir üçüncü şahıs ondan bilgi talep etmeye çalıştıysa sizi uyarmak için kullandığı aktif bir arama emrine sahiptir . VPN’in hiçbir zaman herhangi bir kullanıcı verisini üçüncü şahıslara ifşa etmediğini ve veri ihlali geçmişine sahip olmadığını gösterir.

Surfshark’ın gizlilik politikasını incelerken, bazı reklam tanımlayıcılarını sakladığına dair kanıt buldum . Bu, pazarlama amacıyla kullanabileceği sizinle ilgili anonim bilgilerdir. Neyse ki, Surfshark uygulamanızdaki ayarlar panelini kullanarak vazgeçmek kolaydır.

Surfshark, gizliliğinizi ve anonimliğinizi artıran birçok ek güvenlik özelliğine sahiptir. En çok izleyicileri, kötü amaçlı yazılımları, reklamları ve kimlik avı girişimlerini engelleyen CleanWeb’den etkilendim .

MultiHop modu, Double VPN gibi çalışır, ancak verilerinizi yalnızca iki değil, birden çok sunucu üzerinden yeniden yönlendirir . Beklendiği gibi MultiHop, test ettiğimde bağlantımı yavaşlattı, bu yüzden onu akış veya göz atma için kullanmanızı önermiyorum. Ancak, bu ekstra koruma katmanı torrent için kullanışlıdır.

Kamuflaj Modu, Surfshark’ın gizlenmiş sunucularıdır ve hükümet sansürünü aşmanıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır . VPN kullandığınız gerçeğini gizler, böylece bağlantınız gözetim kurumları ve güvenlik duvarları tarafından engellenmez. Hatta Çin’in Büyük Güvenlik Duvarı’na karşı bile çalışıyor.

Onun Whitelister bölünmüş tünel özelliği size hangi uygulamaların veya web VPN üzerinden bağlanmak ve yerel IP adresini kullanır hangi karar vermenizi sağlar. Akış sırasında veya torrent indirirken ağınızdaki yerel hizmetlere ve diğer cihazlara erişebilmek istiyorsanız bu yararlıdır.

Bir de var otomatik Öldürme anahtarı DNS kaçak koruması ve 256-bit AES şifreleme verilerinizin güvenliğini sağlamak için. Bu güvenlik seviyesi casuslara, bilgisayar korsanlarına veya gözetlemeye karşı asla savunmasız kalmayacağınızı garanti eder.

Surfshark, yayın izleme ve torrent için de harika bir VPN’dir. 3.200’den fazla sunucusunun tümü P2P dostudur ve çoğu akış için optimize edilmiştir. Ben başardı Netflix, Hulu, HBO GO ve Disney + engelini kaldırmak .

VPN’in 7/24 canlı sohbet özelliğini test ettim ve hızlı ve kullanımı kolay buldum. Bir olsun 30 -day para iade garantisi Eğer Surfshark risksiz denemek istiyorum.

Mobil uygulama üzerinden kaydolarak 7 günlük ücretsiz deneme de edinebilirsiniz . Kurulumunuzu yaptıktan sonra, deneme sürümünüzü istediğiniz herhangi bir cihazda, hatta masaüstünüzde kullanabilirsiniz.

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için Surfshark incelememizi keşfedin .

24 aylık abonelik satın alırsanız% 81 tasarruf edin

Surfshark’ı Bugün Deneyin!

4. CyberGhost – Yeni Başlayanlar İçin En İyisi

dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi farklı cihazlarda cyberghost 8 uygulamaları kullanıcı arayüzü grafiği

 • Katı kayıt tutmama politikası
 • Kullanıcı dostu
 • Yerleşik reklam, izleyici, kötü amaçlı yazılım engelleme
 • Akış ve torrent için özel profiller
 • 7 eşzamanlı bağlantı
 • 45 günlük para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: Netflix, Vudu, BBC iPlayer, Crunchyroll, Sony Crackle, Sling TV
 • Şunlarla uyumludur: macOS, Windows, Linux, Android, iOS, Chrome, Opera, Firefox, Safari, yönlendiriciler

VPN’lerde yeniyseniz, CyberGhost’u öneririm. Kullanımı son derece kolaydır ve herhangi bir ayarı değiştirmenize veya yapılandırmanıza gerek yoktur – sadece kurun, oturum açın ve bağlanın.

Yine de, daha gelişmiş bir kullanıcıysanız, bunun sizi ertelemesine izin vermeyin. CyberGhost son derece özelleştirilebilir. Özel güvenlik kuralları belirleyebilir, kendi protokollerinizi seçebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Ayrıca güvenebileceğiniz bir kayıt tutmama politikası vardır . CyberGhost , aldığı tüm yasal taleplerle ilgili önemli istatistikleri, güvenlik bilgilerini ve ayrıntıları ileten düzenli şeffaflık raporları yayınlar .

Bu raporlar, CyberGhost’un hiçbir veri günlüğünüzü kaydetmediğini onaylar. Pazarlama amaçlı girişlerinizin sıklığı dahil olmak üzere giriş bilgilerinizi kaydeder. Ancak, bu ayrıntıların hiçbiri size geri izlenemez ve her 24 saatte bir silinir.

CyberGhost, 5/9/14 Gözler Birliği’nin bir parçası olmayan Romanya’da yerleşiktir. Verilerinizi teslim etmek için devlet kurumlarının güçlü bir şekilde silahlandırması konusunda endişelenmenize gerek yok. Olsalar bile, devredilecek hiçbir şey olmazdı.

Ayrıca CyberGhost’un yerleşik reklamını, izleyicisini ve kötü amaçlı yazılım engelleyicisini de seviyorum . Cihazınızı kötü amaçlı sitelerden korur ve can sıkıcı ve potansiyel olarak zararlı pop-up’ları durdurur. Ayrıca , akış sırasında reklamları engeller. CWTV’yi izlemek için açtım ve herhangi bir kesinti olmadı.

CyberGhost, özellikle akış için iyi bir şekilde ayarlanmıştır. Engelini kaldırmaya çalıştığınız hizmete göre bağlantınızı optimize eden özel bir akış profili vardır. Her sunucu erişebileceği sitelere göre etiketlenir. Test ederken Netflix, BBC iPlayer, Sony Crackle ve Sling TV’yi izleyebildim.

Bir var adanmış torrenting profili de. Bu, yüksek hızlı, güvenli bir torrent oturumu için sizi otomatik olarak P2P için optimize edilmiş sunuculara bağlar.

90 ülkede 6.900’den fazla sunucudan oluşan bir ağ, seyahat ederken bile yakınınızda her zaman bir sunucu bulunduğunu garanti eder. Aynı zamanda dünyanın her köşesinden coğrafi olarak kısıtlanmış sitelerin engelini kaldırabileceğiniz anlamına da gelir.

Bir CyberGhost hesabıyla aynı anda 7 cihaza kadar bağlanabilirsiniz. Büyük bir eviniz varsa veya tüm taşınabilir cihazlarınızı da korumak istiyorsanız idealdir.

7/24 canlı destek sunar ve sizin için doğru hizmet olduğundan emin olmak için 45 günlük cömert bir para iade garantisi verir.

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için CyberGhost incelememizi keşfedin .

Sınırlı süreli teklif:% 83 indirim kazanın

CyberGhost’u Bugün Deneyin!

5. Özel İnternet Erişimi – Torrent için Uygun Fiyatlı VPN

Özel İnternet Erişimi ile uyumlu küçük teknolojik cihaz çeşitleri.

 • Sıfır günlük politikası
 • Yerleşik reklam, kötü amaçlı yazılım, izleme engelleyici
 • Tüm sunucularda P2P dostu
 • 10 eşzamanlı bağlantı
 • 30-gün para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: Amazon Prime Video, HBO GO, Disney +, Hulu, Netflix ABD ve İngiltere, FOX Go, Sony Crackle, Showtime, ESPN
 • Şunlarla uyumludur: Windows, Android, macOS, iOS, Chrome, Firefox, Opera, yönlendiriciler

Torrent için harika bir seçenek olan Özel İnternet Erişimi, büyük bir küresel sunucu ağına sahiptir. Ayrıca birkaç büyük marka hediye kartıyla anonim olarak da ödeme yapabilirsiniz.

Özel İnternet Erişimi ABD merkezlidir . 5 Göz İttifakının kurucu üyelerinden biri olan ABD, gizlilik dostu yasasıyla tanınmıyor.

Bununla birlikte, Özel İnternet Erişiminin sıfır günlük politikası , ABD hükümeti tarafından talep edilse bile aktarılacak hiçbir bilginin olmadığı anlamına gelir.

Politika geçmişte birkaç kez test edilmiştir; Yetkililer, Özel İnternet Erişimi günlüklerinin teslim edilmesini talep ettiğinde, VPN hizmeti, verilerinizin gerçekten hiçbirini depolamadığını kanıtlayarak buna uyamadı .

Ek olarak, askeri düzeyde şifreleme, otomatik bir acil anahtar ve IPv6 / DNS sızıntı koruması ile korunursunuz . Bu özelliklerin çoğu varsayılan olarak gelse de, Özel İnternet Erişiminin varsayılan şifreleme ayarının 128-bit AES olduğunu hatırlamakta fayda var. En üst düzeyde şifreleme için bunu AES 256-bit olarak değiştirmeniz gerekir,

Ayrıca yerleşik bir reklam, izleyici ve kötü amaçlı yazılım engelleyici var .

77 ülkedeki Private Internet Access’in 25.290+ sunucusunun tamamı torrentleri desteklemektedir . Ayrıca coğrafi engelleri kolaylıkla atlar, Netflix ABD ve İngiltere, Hulu, Disney + ve daha fazlasının engelini kaldırabildim .

Özel İnternet Erişimi size  aynı anda 10 adet cömert bağlantı sağlar . Orada hiçbir canlı sohbet desteği ve oluşturma konusunda yardıma ihtiyacın olursa, çevrimiçi bilgi tabanını kullanmayı tercih ediyorum bu yüzden onun e-posta bilet sistemi, yavaş olabilir.

Almadan önce denemek ister misin? Kullanım 30 -day para iade garantisi .

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için Özel İnternet Erişimi incelememizi keşfedin .

Yıllık abonelik satın alarak% 78’e kadar tasarruf edin

Özel İnternet Erişimini Hemen Deneyin

6. PrivateVPN – Basit ve Bütçe Dostu

PrivateVPN ile uyumlu küçük teknolojik cihaz çeşitleri.

 • Sıfır günlük politikası
 • 2048 bit DH anahtarıyla 256 bit AES şifreleme
 • Basit ve kullanımı kolay uygulamalar
 • P2P ve akış dostu
 • 6 cihaza kadar bağlanın
 • 30-gün para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: Netflix, Crunchyroll, Disney +, Amazon Prime Video, Hulu, Vudu, HBO GO
 • Şunlarla uyumludur: Windows, iOS, Android, Linux, macOS, Chrome, Firefox, Safari, yönlendiriciler

PrivateVPN, en sevdiğim bütçe dostu hizmetlerden biridir. Kurulumu ve kurulumu çok kolaydır ve güvenlikten ödün vermez.

Karmaşık bir kurulum süreci olmadan coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğin engelini kaldırmak istiyorsanız bu harika bir seçimdir. Ayrıca, sorunsuz akış, torrent ve oyun oynayabileceğiniz kadar hızlıdır.

İsveç merkezli olmasına rağmen, 14 Göz İttifakı için endişelenmenize gerek yok. PrivateVPN’in gizlilik politikasına derinlemesine bir daldıktan sonra, herhangi bir kayıt tutmadığından memnunum.

Sıfır günlük politikası , giriş e-postanız ve şifreniz dışında hiçbir bilginizin saklanmayacağını garanti eder . Zaman damgası yok, kullanım bilgisi yok ve tanımlayıcı veri yok. Yetkililer bilgi talep etse bile, PrivateVPN’in verecek hiçbir şeyi yoktur.

Adından da anlaşılacağı gibi PrivateVPN gizliliğinizi ciddiye alır. Ek bir gizlilik katmanı için 2048 bitlik bir DH anahtarı ile trafiğinizi kesintiye karşı korumak için askeri düzeyde şifreleme kullanır . Bir otomatik Öldürme anahtarı ve DNS / IPv6 kaçak koruma maruz adresinin belirlenmesi verileri kalkan.

PrivateVPN ile ilgili en sevdiğim şey , uygulamalarının ne kadar basit ve sezgisel olduğu. Şunları yapabilirsiniz indirmek ve 6 cihazlara up VPN kullanmak aynı anda ve uygulamalar temiz ve kullanıcı dostu yönüyle bulunmaktadır.

Başlıca akış hizmetlerinin her biri için açıkça etiketlenmiş akış için optimize edilmiş sunucularla akış kolaydır . Netflix, Amazon Prime Video, SkyTV, Crunchyroll ve Disney + ‘a girmek için PrivateVPN kullandım.

60 ülkede 150’den fazla sunucu konumu ağında desteklenen P2P dosya paylaşımı ile torrent için de harikadır .

Orada canlı sohbet desteği, ancak İsveçli iş saatlerinde açıktır – bu 24/7 değil. Ancak, mevcut olduğunda, doğrudan ve faydalıdır.

Uzun vadeli bir taahhütte bulunmadan önce VPN’i test etmek istiyorsanız , 30 günlük para iade garantisinden yararlanın.

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için PrivateVPN incelememizi keşfedin .

Sınırlı bir süre için% 77’ye varan tasarruf edin

PrivateVPN’i Bugün Deneyin!

7. VyprVPN – VPN Engellerini ve Sansürü Aşmak İçin En İyisi

VyprVPN ile uyumlu küçük teknolojik cihaz çeşitleri.

 • Sıfır günlük politikası
 • Kötü amaçlı yazılımları ve botnet’leri engellemek için NAT güvenlik duvarı
 • VPN engellerini aşmak için benzersiz Chameleon protokolü
 • Temel kullanıcılar için 3 eşzamanlı bağlantı, Premium için 5
 • 30-gün para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: Amazon Prime Video, Netflix, BBC iPlayer, Hulu, Vudu, HBO GO, Disney +
 • Şunlarla uyumludur: macOS, iOS, Android, Windows, Linux, Chrome, Firefox, Safari, Opera, yönlendiriciler

VyprVPN, bazı benzersiz güvenlik özelliklerine sahip , kullanıcı dostu , kayıt tutmayan bir VPN’dir Benim favorim, tescilli Chameleon protokolü. OpenVPN meta verilerinizi karıştırarak sansür, gözetleme ve tespit edilmeyen VPN engellerini atlamanıza yardımcı olur. Chameleon kullanırken kimse VPN kullandığınızı söyleyemez.

Merkezli gizlilik dostu İsviçre , VyprVPN kendi gizlilik politikasını bağımsız denetimden geçmiş olan ilk VPN’lerin biriydi. Leviathan Security tarafından yapılan denetim, VPN’in herhangi bir günlük kaydetmediğini doğruladı.

VyprVPN, güvenlik özellikleriyle doludur. AES 256-bit şifreleme ve otomatik kill switch’in yanı sıra, kötü amaçlı yazılımların, bilgisayar korsanlarının ve botnet’lerin cihazınızın güvenliğini ihlal etmesini engelleyen bir NAT güvenlik duvarına sahiptir .

Bukalemun protokolü aynı zamanda VyprVPN’in yayın sitelerinin engelini kaldırmada harika olduğu anlamına gelir. VPN karşıtı önlemleriyle ünlü olan Netflix ve BBC iPlayer’a erişmek için kullandım. Ayrıca tüm VyprVPN sunucularında anonim olarak torrent kullanabilirsiniz .

Sen almak Temel VyprVPN aboneliği ile 3 eşzamanlı cihaz bağlantılarını veya  bir Premium hesabı olan cihaz bağlantılarını . Orada 24/7 canlı sohbet desteği yardımcı gerekirse.

30 günlük para iade garantisi ile VyprVPN’i kendiniz deneyin .

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için VyprVPN incelememizi keşfedin .

% 88’e kadar tasarruf edin: bu fırsat uzun sürmeyecek

VyprVPN’i Bugün Deneyin!

8. IPVanish – Müşteri Desteği Açısından En İyisi

IPVanish ile uyumlu küçük teknolojik cihaz çeşitleri.

 • Katı kayıt tutmama politikası
 • Kullanımı kolay
 • Akış ve torrent dostu
 • Sınırsız cihaza kadar bağlanın
 • 30-gün para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: Netflix, Vudu, FOX Go, Disney +, Sony Crackle, Sling TV, Showtime
 • Şunlarla uyumludur: macOS, iOS, Android, Windows, Linux, Chrome, yönlendiriciler

IPVanish, canlı sohbet, telefon ve e-posta aracılığıyla 7/24 yardım sunan en iyi müşteri hizmetleri departmanlarından birine sahiptir .

ABD merkezli olmasına rağmen, ana şirketi StackPath, IPVanish’i satın almadan önce bağımsız olarak denetlemiştir. Denetçiler veri kayıtlarının geçmişine rastlamadı ve kayıt tutmama politikasını doğrulayabildiler. Bu, hükümet bilgi talep etse bile IPVanish’in paylaşacak herhangi bir kaydı olmadığı anlamına gelir.

Ek güvenlik önlemleri arasında AES 256 bit şifreleme, DNS sızıntı koruması ve VPN bağlantınız kesilse bile konumunuz veya IP adresiniz gibi hassas verilerin asla açığa çıkmamasını garanti eden otomatik bir kill switch bulunur .

Belgeler, fotoğraflar, videolar ve müzik gibi kişisel dosyalar için güvenli depolama için IPVanish aboneliğinize SugarSync Bulut Depolaması ekleyebilirsiniz.

Testlerim sırasında, Netflix ve Disney + gibi bazı büyük yayın sağlayıcıların engelini kaldırmak için IPVanish kullandım . Ayrıca tüm sunucularında P2P trafiğini desteklediğini keşfettim .

IPVanish’i çok kolay buldum. VPN’i aynı anda Sınırsız cihaza kadar edinebilirsiniz , bu da tüm evinizi korumak için kullanışlıdır. Uygulamalarının her biri çok basit ve kullanıcı dostudur .

IPVanish’i 30 günlük para iade garantisiyle hemen deneyin .

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için IPVanish incelememizi keşfedin .

Sınırlı bir süre için% 100’e varan indirim kazanın

IPVanish’i Bugün Deneyin!

9. ZenMate – Windows için İyi Fiyatlı VPN

ZenMate ile uyumlu küçük teknolojik cihaz çeşitleri.

 • Katı kayıt tutmama politikası
 • Yerleşik izleme ve kötü amaçlı yazılım engelleyici
 • Akış ve P2P dostu
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • 30-gün para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: Netflix, Disney +, Amazon Prime Video, HBO GO, Showtime, ESPN, FOX Go
 • Şunlarla uyumludur: macOS, iOS, Windows, Android, Linux, Firefox, Chrome, Opera

ZenMate’in sunabileceği çok şey var ve Windows kullanıyorsanız harika bir seçim. 78’den fazla ülkede 2.700’den fazla sunucusu var ve birçok optimize edilmiş sunucu, kısıtlamaları aşabiliyor. Kullanımı da kolaydır.

ZenMate’in katı bir kayıt tutmama politikası vardır ve herhangi bir bilgi saklamaz. Almanya merkezli, ancak verilerinizi kaydetmediği için 14 Göz İttifakı için endişelenmenize gerek yok.

Bilgisayar korsanlarını ve meraklıları engellemek için askeri düzeyde şifreleme ile gizliliğinizi daha da korur. Yerleşik koruma, kötü amaçlı yazılımları engeller ve izleyicileri savuşturur . Ayrıca ücretsiz olarak indirebileceğiniz ayrı bir reklam engelleyici güvenlik duvarı vardır .

Ne yazık ki, yalnızca ZenMate’in Windows uygulamaları otomatik bir kill switch ve DNS sızıntı koruması özelliğine sahiptir, bu yüzden IP adresinizin ve konumunuzun diğer uygulamalarda korunmayabileceğini unutmayın.

Ben başardı erişimi oyuncu Akış Big çoğu ZenMate ile. Netflix, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, HBO GO ve Disney + engelini kaldırabilir – ancak Hulu, Vudu veya Sling TV’yi açamaz. Torrent için P2P için optimize edilmiş sunuculara sahiptir .

Bir ZenMate lisansıyla sınırsız  eşzamanlı bağlantı elde edersiniz . Onun 30 -day para iade garantisi diğer bazı VPN’lerin kadar cömert değildir, ama çok var kullanışlı 24/7 canlı sohbet size deneme süresi içinde herhangi bir yardım gerekiyorsa.

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için ZenMate incelememizi keşfedin .

Sınırlı süreli anlaşma, ekstra 6 ay ücretsiz ZenMate kazanın

ZenMate’i Bugün Deneyin!

10. Windscribe – Netflix İçin Optimize Edilmiş Sunucular ve Sınırsız Cihaz

Windscribe ile uyumlu küçük teknolojik cihaz çeşitleri.

 • Güçlü kayıt tutmama politikası
 • Torrent dostu
 • Netflix için optimize edilmiş Windflix sunucuları
 • Sınırsız cihaz bağlantısı
 • 3 günlük para iade garantisi
 • Şunlarla çalışır: Netflix, Hulu, Vudu, Amazon Prime Video, FOX Go, HBO GO, Disney +
 • Şunlarla uyumludur: Windows, macOS, Linux, iOS, Android, Chrome, Firefox, Opera, yönlendiriciler

Sınırsız cihaz bağlantılarıyla Windscribe aileler için mükemmel bir seçimdir. Torrent indirmeyi destekler, Netflix için özel sunuculara sahiptir ve diğer birçok yayın hizmetinin engelini kaldırabilir.

Windscribe, 5 Eyes Alliance’ın bir başka kurucu üyesi olan Kanada’da bulunuyor. Ancak, Özel İnternet Erişimi gibi, Windscribe’in kayıt tutmama politikası, bu bir sorun olmayacak kadar güçlüdür .

Gizlilik politikasını kontrol ettikten sonra, Windscribe’ın herhangi bir kullanım verisini veya tanımlayıcı bilgiyi kaydetmediğini veya saklamadığını öğrendim . Zaman damgalarınızı ve oturumunuz sırasında kullandığınız veri miktarını kaydeder, ancak bu veriler anonimdir; sizi tanımlamak için kullanılamaz.

Windscribe , kaydolmak için herhangi bir tanımlayıcı bilgi gerektirmediğinden bir adım daha ileri gider . Sadece bir kullanıcı adı ve şifreye ihtiyacınız var ve tam anonimlik için Bitcoin kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

DNS ve IPv6 sızıntı korumasının yanı sıra WebRTC sızıntı korumasını kullanır . Bu, tarayıcınızın yanlışlıkla IP adresinizi sızdırmasını engeller.

Trafiğinizi askeri düzeyde şifreleme ve otomatik kill switch ile korur .

Windscribe , çoğu sunucuda torrentlemeyi destekler ve P2P dostu sunucularını etiketler, böylece onları kolayca bulabilirsiniz. Netflix engelini kaldırmak için özel Windflix sunucularına sahiptir . Hulu ve Amazon Prime Video’nun engelini kaldırmak için bu sunucuları da kullanabildim.

Sen olsun sınırsız cihaz bağlantılarını Windscribe ile ve bir sahiptir 24/7 canlı sohbet yükleme konusunda yardım istiyorum. Yine de yalnızca 3 günlük para iade garantisi alırsınız ve geri ödemenizi almak için 10 GB’ın altında veri kullanmanız gerekir.

Daha fazlasını öğrenmek ister misin? Araştırma ve testlerimizin tüm sonuçlarını görmek için Windscribe incelememizi keşfedin .

Yıllık planla daha fazla tasarruf edin

Windscribe’ı Bugün Deneyin!

Günlük Tutan VPN’ler

Kayıt tutmama politikaları VPN’ler için oldukça standarttır – veya en azından öyle olmalıdır.
Araştırmam sırasında, bağlantı ve kullanım günlüklerini tutan bazı VPN’ler keşfettim.

PureVPN

PureVPN herhangi bir kullanıcı aktivitesi kaydetmediğini iddia etse de umduğum kadar güvenli değil.
PureVPN, bir ABD ceza davasında FBI ile işbirliği yaptı ve bir kullanıcının gerçek konumunu ve IP adresini yetkililere açıklayan bilgileri yayınladı.
Coğrafi engelleri aşmak için güvenilir olmasına rağmen, bu durum PureVPN’in aslında bazı önemli günlükleri tuttuğunu göstermektedir. Bizim PureVPN yorumu daha ayrıntılı olarak özelliklerini ve güvenliğini açıklar.

Hola

Hola, P2P tabanlı bir VPN’dir. Verilerinizi VPN sunucuları yerine ağdaki diğer eşler üzerinden yönlendirir. Ve diğer insanların verilerini sizin aracılığınızla yönlendirir.
Bu, kulağa geldiği kadar güvenli, Hola’nın tarama aktiviteniz dahil her türlü kaydı tuttuğunu kabul etmesiyle daha da kötüleşti Verilerinizi de şifrelemez. Meslektaşım, Hola VPN incelememizde politikaları hakkında kapsamlı bir araştırma yapıyor .

BolehVPN

BolehVPN, herhangi bir bağlantı detayınızı veya göz atma etkinliğinizi kaydetmediğini iddia ediyor ve çoğunlukla bu doğru.
Ancak, gizlilik politikasını araştırırken ilginç bir uyarı fark ettim: Şüpheli kullanıcıları belirlemek için günlükleri geçici olarak açabilir.
Bu mutlaka kötü bir şey değildir, ancak kullanıcıyla ilgilenildikten sonra günlükleri kapatmak ve kaydedilen herhangi bir etkinliği silmek için onlara güvenmeniz gerektiği anlamına gelir. Aksi takdirde, çok güvenilir ve kullanımı kolay bir VPN’dir. BolehVPN incelememizde özelliklerini derinlemesine araştırıyoruz .

Araştırma Metodolojisi

Hangi hizmetlerin günlük tuttuğunu ve hangilerinin güvenli olduğunu görmek için en popüler 300 VPN’i test ettim.

Testlerimi araştırırken ve yürütürken, su geçirmez gizlilik politikalarına sahip VPN’leri aradım. Her hizmetin gizlilik politikasını taradım ve şunları kontrol ettim:

 • Küçük yazılarda gizli olan tüm günlük bilgileri. Yalnızca katı kayıt tutmama politikalarına sahip VPN’leri listeledim .
 • Bağımsız denetimler. Güvenlik önlemlerini ve politikalarını doğrulamak için Cure53 gibi bağımsız denetim şirketlerini işe alan VPN’leri tercih ettim.

Ayrıca aşağıdakiler gibi diğer özellikleri de kontrol ettim ve test ettim:

 • Kişisel verilerinizin tam olarak korunmasını sağlamak için 256 bit şifreleme
 • IP ve DNS isteklerinizin cihazınızdaki güvenlik açıkları tarafından tehlikeye atılmamasını sağlayan DNS ve IPv6 sızıntı koruması.
 • Bir otomatik Öldürme anahtarı VPN bağlantısı başarısız olursa ağınızı bırakarak korumasız verileri durdurmak için.
 • Cihazınızı kötü amaçlı enfeksiyonlardan korumak için reklam, izleyici ve kötü amaçlı yazılım engelleyiciler.
 • P2P ve akış uyumluluğu. Torrent ve akış için kullanabileceğinizden emin olmak için her hizmeti test ettim.

Para iade garantileri, eşzamanlı bağlantılar ve müşteri destek sistemleri gibi ek özellikleri de not aldım.

SSS

😀 Tüm VPN’ler günlük tutar mı?

Birçok VPN, bağlantı zaman damgaları ve kullandığınız veri miktarı gibi tanımlanamayan verilerin anonim günlüklerini tutar. Bu veriler, hizmeti izlemek ve iyileştirmek için kullanılır ve bu bir tehlike işareti değildir. Bunun gibi anonim veriler sizi tanımlayamaz veya tarama etkinliğinizi izlemek için kullanılamaz.

Yalnızca VPN’iniz, gerçek IP adresiniz ve ziyaret ettiğiniz web siteleri gibi tanımlayıcı bilgileri kaydederse endişelenmeniz gerekir.

Ancak, en iyi VPN’ler hiç günlük tutmaz . Birçoğu kripto para birimini kabul eder, böylece onlara ödeme bilgilerinizi vermenize bile gerek kalmaz. Bunları listemde kayıt tutmayan VPN’ler olarak işaretledim.

😄 Bağımsız denetim nedir?

ExpressVPN gibi bazı VPN’ler, politikalarını ve güvenlik özelliklerini denetlemek için bağımsız şirketler işe alır.

Denetçiler bir VPN’i kapsamlı bir şekilde test eder ve zayıf yönleri ve sızıntıları açısından inceler. Daha sonra sonuçları ve VPN’nin güvenliği hakkında tarafsız bir rapor hazırlarlar.

Bu denetimler iki nedenden dolayı faydalıdır: bir hizmetin günlük kaydı politikasını kanıtlarlar ve olası güvenlik tehditlerini ortaya çıkarırlar.

🙂 Ücretsiz kayıt tutmayan VPN’ler var mı?


Ücretsiz VPN’lerin çoğu, veri kaydı riski gibi gizli maliyetlerle gelir.

Hatta bazıları ekstra para kazanmak için kullanıcıların günlüklerini satarken yakalandı.

Verilerinizi kaydetmediklerini iddia etseler bile, ücretsiz VPN’ler bağımsız bir denetime yatırım yapacak kaynaklara sahip değildir. Yani doğruyu söyleyip söylemediklerini asla bilemezsiniz.

Alt çizgi

Katı bir kayıt tutmama politikası, bir VPN’de aramanız gereken ilk şeylerden biridir. Biri olmadan risk altındasın.

Listemdeki tüm VPN’lerin kullanımı güvenlidir ve hiçbiri günlük tutmaz. ExpressVPN, RAM tabanlı sunucuları nedeniyle benim en iyi tavsiyem . Sabit disklere herhangi bir veri kaydedemediği için günlükleri tutması imkansızdır.

Türkiye’de yapılan bir araştırma, ExpressVPN’in günlük tutmadığını kanıtladı .

Kaydolmaya hazır olduğunuzda, özel fırsatlarımızdan birini kullanarak yeni VPN’inizde tasarruf edebilirsiniz .

Makalenin Orjinal Kaynağı : https://www.vpnmentor.com/blog/best-no-log-vpns

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.