Bilişim ProfesyonelleriTeknoPark & TeknoKent

Konya Teknokent

Konya Teknokent 2004 yılında kurulmuş köklü bir teknokenttir. Bünyesindeki firma sayısı, alınan patent sayısı, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin kurduğu şirket sayısı, görev alan akademisyen sayısı gibi kriterlere göre en başarılı teknokentler arasındadır.

Üniversitelerdeki bilimsel araştırma geliştirme çalışmalarının sektörler tarafından uygulanabilirliği ve patentlenebilirliği değerlendiren Teknoloji Transfer Ofisi de (Selçuk TTO) olan Konya Teknokent, üniversite sanayi işbirliği ile Ar-Ge temelli yeni projeler üreten teknoloji geliştirme bölgesidir.

Vizyonumuz

Türkiye’de ve Dünya’da teknoloji temelli fikirlerin projeye dönüşmesini sağlayan, girişimcileri kuvvetlendiren, ticarileştiren ve marka değerleri yaratan öncü bir teknoloji üssü olmaktır.

Misyonumuz

Üniversite sanayi işbirliğini geliştirecek projelerin öncüsü olmak, İç Anadolu bölgesinin ihtiyaçlarına uygun Ar-Ge projeleri geliştirmek, üniversite akademisyenlerinin araştırmalarını sektörlere açmak, tarım teknolojileri ile ilgili yeni projeler üretmek, farklı sektörlerin gelişimini destekleyecek bilimsel altyapıyı oluşturmak, girişimcilik ekosistemini büyüterek küçük girişimlerin büyük marka oluşumlarına destek olmak.

Konya Teknokent hakkında detaylı bilgi için: https://konyateknokent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.