MakaleWeb Uygulamaları

Kullanıcı Deneyimini Geliştirmenin Denenmiş ve Gerçek Yolları

Bir işletmenin web sitesi veya uygulaması, bir müşteri üzerinde kalıcı bir izlenim bırakma yeteneğine sahiptir ve bu izlenimin iyi ya da kötü olup olmadığı birçok faktöre bağlı olabilir.

Web ve mobilin potansiyel etkisi nedeniyle, girişimciler kullanıcı deneyimini (UX) iyileştirmek için zaman ve kaynak harcamaya başladılar. Peki web sitenizin veya mobil uygulamanızın kullanıcı deneyimini nasıl iyileştirebilirsiniz?

Ux Tasarım Nedir?

UX tasarımı, müşterilerinizin ürününüzü kullanma deneyimine odaklanır. “Ürün”, sattığınız somut mal veya hizmetin ötesine geçer; müşterilerinize daha onlar ürününüze dokunmadan ulaşmak ve onlarla etkileşim kurmak için oluşturduğunuz içeriği içerir.

Kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurarak bir web sitesi geliştirirken amaç, ziyaretçilerinize, satın alma sürecinin belirli noktalarında tam olarak görmelerini ve anlamalarını istediğiniz şeyi gösterecek şekilde işiniz boyunca eşlik etmektir.

Fiziksel bir ürünün kullanıcı deneyimini ele alırken amaç, kullanıcınızın o anda sahip olduğu ihtiyaca karşılık gelen benzersiz bir çözüm sunmaktır. Ürün, kullanıcının ihtiyacı değiştikçe yeni bir çözüm sunabilir. Yazının devamı: https://www.interanaliz.com/kullanici-deneyimini-iyilestirmek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.