Haber Duyuru EtkinlikManşet

WEBİNAR – İşveren Markası ve Çalışan Memnuniyeti

Tüyafed Yazılımcılar Federasyonu kapsamında İnsan Kaynakları ve Sektör Temsilciliği Komitesi olarak, Bilişim Teknolojileri firmalarına uzaktan ve canlı gerçekleşecek, sektörün en önemli İnsan Kaynakları Direktörleriyle İK sektörüne girmek, bilgilerini güncellemek veya kendini geliştirmek isteyen herkese yönelik 12 konu başlığıyla İnsan Kaynakları Yönetimi programı hazırladık. İlk eğitim konumuz “İşveren Markası ve Çalışan Memnuniyeti

Webinar Açıklaması

TÜYAFED Yazılımcılar Federasyonu İnsan Kaynakları ve Sektör Temsilciliği Komitesi tarafından düzenlenecek programda Stratejik İnsan Kaynakları Yöneticisi ve TÜYAFED İnsan Kaynakları Komite Başkan yardımcısı Mehmet Akif TOPCU; Şirketlerin mevcut çalışanlarının kuruma olan bağlılıklarının geliştirilmesi ve potansiyel nitelikli adayların işgücü talebinin kurumlara çekilmesi merceği ile  Bir kurumun İşverenliğinin  dış çevrede ve kurum içinde oluşan algısının Pozitif yönde tasarlanması ve geliştirilmesi , mevcut kadroda bu yönde  bir kültür inşa edilmesi  ve Yetenekli çalışanların kurumlarda çalışma talebinin oluşturulması yönünde potansiyel adaylarda işveren ile ilgili bakış açısı geliştirmek için önemli bir başlık olan İşveren Markası konusunu ele alacak.

Webinar 26 Ocak 2023 Perşembe günü Saat:21:00‘de online olarak düzenlenecek.

Webinar Kaydı

Kayıt İçin tuyafed.link/sektoregitim


TÜYAFED Hakkında

TÜYAFED, Yazılım ve Bilişim sektöründe faaliyet gösteren dernekler tarafından bir araya gelinerek kurulan bir çatı kuruluştur.

Federasyon olarak üç temel amacımız bulunmaktadır;

Ekonomik, Sosyolojik politikalar ve stratejiler ile yurtiçi ve yurtdışında güçlü, büyük bir yönetim kadrosu ile hedeflerini oluşturmaktadır.

Yurt içi faaliyetlerimiz olarak hedeflerimiz Yazılımda sektör birliği sağlayarak odalaşmak, Dijital Dönüşümü hızlandırmak, Akademi ve Sanayi Birliği, Türkiye geneli ticaret odalarında yazılım meclislerinin kurulması ve firmalar ile entegrasyonu, Endüstri 4.0 ve 5.0 Entegrasyonu, Gelişmekte olan bölgelerin kalkınması, Eğitim çalışmaları, Ar-ge Kuluçka merkezlerini oluşturulması, Yeni buluşlar ile birlikte Melek yatırımcıları bir araya getirmek olacaktır. Bu kapsamda oluşturulan komitelerin sağlıklı çalışmaları ile birlikte ülkemizin ekonomik refaha kavuşmasında TÜYAFED gerekli katkıları sağlayacaktır.

Yurtdışı hedeflerimiz olarak Asya ve Avrupa’yı birleştirecek büyük proje ile birlikte  Türkiye Cumhuriyeti, Balkan Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Kafkas ülkelerini ve Komşu ülkeleri tek bir çatı altında toplayarak yerli-yabancı yazılımları bir araya getirerek başta Avrupa olmak üzere gelişmiş ülkelere  yazılım ve donanım ihracatlarının  önünü açmak ve ülkemize döviz girdisi sağlamaktır.

Teknoloji transferleri sağlayarak ve katma değerli hale gelen  ihracatların yolunu açmak ve Yurt dışına açılmak isteyen mikro, kobi veya büyük ölçekte olan bütün üreticilerimize kurmuş olduğumuz yurt dışı temsilcilikleri ile birlikte kılavuz olmak. Ülkemizde yer alan şirketlerin Global ölçekli birer şirket olması için gerekli alt yapıyı oluşturmak temel hedefimizdir.

Çalıştay hedeflerimiz olarak ta bütün sektörün duayenlerini ve deneyimli firmalarını bir araya getirerek katma değerli çalışmalar ile sektörel  bazlı  çalıştaylar yaparak dış pazarlarda üyelerimize ve üyelerine  rekabet edebilir koşullar oluşturmak temel  hedefimizdir.

Tüyafed İnsan Kaynakları ve Sektör Temsilciliği Komite Başkanı  
SONAY ÇETİN

TÜYAFED Web Sitesi: https://tuyafed.org/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.