MakaleWeb Uygulamaları

Müşteri Deneyimi, Çevrimiçi Alışveriş Yapanları Nasıl Etkiler?

Müşterileriniz dahil tüm insanlar duygusal yaratıklardır.

Bu nedenle, müşterilerin şirketinizle olan her etkileşiminin akılda kalıcı olmasını sağlamak çok önemlidir – işletmenizi bir arkadaşına, aile üyesine veya meslektaşına önermek isteyecekleri kadar akılda kalıcı.

İşletmeniz ve müşterileriniz arasındaki bu bağlantı, tam olarak müşteri deneyiminin konusu – müşterilerinizin, alıcının yolculuğunun tüm aşamalarında aradığı desteği sağlamak.

Tüm müşteri yolculuğunu, markanız ile müşteriniz arasındaki (çok önemli) ve eksiksiz bir işlem olarak düşünebilirsiniz – bu işlem boyunca neler olduğu ve müşterilerinizin müşteri deneyimini nasıl tanımladığı.

Örneğin, yerel dondurmacınızı ziyaret ediyorsunuz; Garson sizi adınızla karşılar ve hemen her zamanki ikramınızı mı, ekstra çikolata parçacıklı çikolatalı dondurmayı mı yoksa bir menüye bakmayı mı tercih edeceğinizi sorar.

Bu kişiselleştirilmiş ve olumlu deneyim, o dondurma dükkanına geri dönmeye devam etmek istemenize neden olmaz mı? Bazen yemeğin tadının nasıl olduğunun hiç önemi yoktur — benzersiz ve keyifli müşteri deneyimi, geri dönmenizi sağlayan şeydir.

Bu sadece gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalar için de geçerli değil. Örneğin, bir potansiyel müşteri web sitenizi ziyaret ettiğinde, değerli, anlaşılmış ve duyulmuş hissetmezlerse neden ürünleriniz veya markanızın neyi temsil ettiği hakkında bilgi edinmek için burada kalmak istesinler? Bu durumda, web tasarım yapısının ne kadar güzel olduğu veya sitenizi ne kadar iyi optimize ettiğiniz önemli değildir; önemli olan müşteri deneyimidir. https://www.kullanicideneyimi.org.tr/musteri-deneyimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.