MakaleWeb Uygulamaları

Web Sitesi Yükleme Süresi İstatistikleri

Eskilerin “sabır bir erdemdir” sözünü duymuş olabilirsiniz, yani cesaretiniz kırılmadan bir şeyi beklemek, sahip olunması gereken harika bir niteliktir. Ancak, çoğumuz için, yavaş sayfa yükleme süresiyle karşılaştığımızda bu “erdem” söz konusu bile olmaz.

Web sitenizin yüklenme süresi ne kadar hızlı olursa, ziyaretçileriniz o kadar mutlu olur. Başka bir deyişle — web sayfanızın yükleme süresini optimize ettiğinizde, kullanıcı deneyiminde (UX), dönüşüm oranlarında ve nihayetinde satış gelirinde iyileştirmeler görmeyi bekleyebilirsiniz.

Web sitenizin sayfa yükleme süresinden birkaç milisaniye kısaltmanın gerçekten müşteri deneyimi ve iş büyümesi üzerinde bu kadar büyük bir etkisi olup olmadığını sorguluyor olabilirsiniz.

Gerçek şu ki, evet, web sitenizin sayfasının yüklenmesi ne kadar uzun sürerse, hedef kitlenizi kaybetme olasılığınız o kadar artar. Web sitesi yükleme süresi ve bunun müşterilerinizin şirketinizle olan deneyimini nasıl etkileyebileceğine ilişkin kılavuzu için okumaya devam edin: https://www.kullanicideneyimi.org.tr/sayfa-yukleme-suresi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.