MakaleWeb Uygulamaları

Neden Web Siteniz Olmalı?

Bu zamanda, bir şirket veya işletme sahibiyseniz ve web siteniz yoksa, hiç şüphesiz, müşteri kaybediyorsunuz. İşletmelerin yerli yerinde durup, birebir satış yaptıkları zamanlar geride kaldı. Bunun başka bir yolu yok. Bu şekilde bir düşünce sizi ve şirketinizi doğruca karanlık bir gerçeğe götürür: İşinizi kaybetmeye.

Gerçekleri İster Misiniz?

Çevrimiçi alışveriş konusunda bu kadar ilerlememize rağmen, hala başarılı bir web sitesinin satışlar üzerinde nasıl olumlu bir etki yaratacağını anlamayan işletmeler mevcut. Şu listeyi inceleyince siz de bize katılacaksınız:

  • Her gün 2.4 milyardan fazla insan internet kullanıyor.
  • Bu insanların yaklaşık %90’ı almayı düşündükleri ürünü veya hizmeti internet üzerinden araştırıyor.
  • Geçtiğimiz ay internet kullanıcılarının %40’ı çevrimiçi olarak bir ürün veya hizmet satın aldı.
  • Potansiyel müşterilerinizin %70’ten fazlası sizinle iş yapmaya karar vermeden önce internette sizi araştırıyor.
  • Tüketicilerin %55’i bir ürün almadan önce internette firmaların web sitelerini incelediklerini söylüyor.
  • Tüketicilerin %52’si 2018’de satın aldıkları ürünlerin yarısının çevrimiçi alındığını söylüyorlar.

Bu verilere bakarak rahatlıkla anlayabilirsiniz ki, işletmenizin internette düzgün bir web tasarımı ile görünmesi gerçekten çok önemli.

Zaten Web Sitem Var!

Web sitesi olmayan bir insanı, web tasarımı sahip olmaya ikna etmek, ona hiç yardımcı olmayan, işlevsiz bir web sitesi olan insana göre çok daha kolay. Çoğu insan yalnızca bir web sitesine sahip olmanın yeterli olacağını ve bunun çok basit bir şey olduğuna inanıyorlar.

Şunu aklınızdan çıkarmayın; web sitesi sizin kartvizitiniz ya da broşürünüz değil. Web sitesi işletmenizi değiştirebilecek inanılmaz güce sahip bir platform. Onunla yapabileceklerinizin veya ne kadar büyük bir pazara ulaşabileceğinizin farkına varın. İnternetin sınırları yok. Bu tamamen aldığınız kararlar ve o kararlarla nasıl ilgilendiğinizle ilgili. Herşey sizin elinizde.

Bu konuda konuştukça konuşabiliriz ama en temelde şu yatıyor; Web siteniz çok önemli ve işletmeniz gibi sıradışı olmalı. Onu yaratma ve idare etme kabiliyetiniz olmalı ve şunu sakın aklınızdan çıkarmayın; bütün web siteleri eşit yaratılmıyor. Web sitenizin kodları sizi çok yükseltebileceği gibi, işletmenizi çok kötü de etkileyebilir. Bu iş garajında tasarımlar yapan bir çocuğa verilmeyecek kadar önemli. Siz bunu ekonomik bir seçim olarak düşünebilirsiniz ancak bunun size hiçbir yararı olmayacaktır ve kaybınız ilerleyen süreçte daha da artacaktır. Yazının devamı: https://bulut.press/neden-web-siteniz-olmali

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.