MakaleWeb Uygulamaları

Yeni Başlayanlar İçin Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi tasarımı, yazılım sürecinin en önemli parçalarından biridir. Eğer tasarım işiyle ilgileniyorsanız, yaratıcı bir yapınız olduğunu varsayabiliriz. Durum böyleyse ilk sitenizi yapmak için oldukça heyecanlı olmalısınız. Web sitesi, fonksiyonel bir sanat eseri üretmekle ilgilidir. Peki bu sanat eserini üretmeye nereden başlamalısınız?

İlk Tasarımınız İçin Basit Bir Şey Seçin

Bu madde size oldukça basit gelebilir ancak bazen hevesimiz ve cesaretimiz sandığımızdan daha çabuk kırılabiliyor. İlk projeniz için hazır şablonlar sayfasından basit ve eğlenceli bir şey seçmeniz doğru olacaktır. Örneğin e-ticaret siteleri diğerlerine göre çok daha karmaşıktır ve deneyim kazandıktan sonra yapılmalıdır.

Bir blog sitesi ile başlayabilirsiniz. Blog iyi bir egzersiz olacaktır. Bu basit proje ile kullandığınız içerik yönetim sisteminin (CMS) nasıl çalıştığını anlayabilirsiniz.

İçerik yönetim sisteminizin size sunduğu temalar mükemmel eğitim araçlarıdır. Bu temaları inceleyerek HTML, CSS ve JavaScript elemanlarının nasıl şekillendiğini ve tasarımın işe yaraması için bu elemanların nasıl bir araya getirilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Temaları özelleştirmek için temel olarak kullanabilirsiniz. Yazının devamı: https://bulut.press/yeni-baslayanlar-icin-web-tasarimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.