Bilişim ProfesyonelleriManşetTurizm Teknolojileri

Otel Online Rezervasyon Sistemleri

İlgi çekici bir web siteniz mi var veya ilgi çekici bir otel web sitesi yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Elbette iyi fikir!

Ancak web siteniz konuklarınızın konaklamalarını doğrudan rezerve etmelerine izin vermiyorsa, çok sayıda potansiyel müşteri kaybedeceksiniz.

Her otel işletmecisi, doğrudan rezervasyon sayısını artırmak ve trafiği OTA’lardan resmi web sitesine kaydırmak ister. Sadece gelir üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda konuklara sorunsuz ve sorunsuz bir rezervasyon deneyimi sunar.

Yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı, Rezervasyon Motoru almak ZORUNLUDUR!

Otel Web Sitesi Rezervasyon Motoru nedir?

Otel rezervasyon motoru, çevrimiçi rezervasyonları güvenli bir şekilde işlemek için kullanılan bir yazılım uygulamasıdır. Otel her listelendiğinde misafirlerinizin doğrudan otelin web sitesinde ve Instagram gibi üçüncü taraf web sitelerinde rezervasyon yapmasına olanak tanır.

Çoğu insan sosyal medya platformlarında gezinmek için çok zaman harcıyor. Otelinizi Instagram veya Facebook’ta listelemek zaten iyi bir seçimdir. Ancak, konukların sosyal medya aracılığıyla rahatça rezervasyon yapmalarına olanak tanıyan bir otel rezervasyon motoru kullanıyorsanız daha da iyidir.

Dahası, iyi bir web sitesi rezervasyon motoru otelcilere ek kaynaklar sunar. Örneğin, bir kanal yöneticisi bir web sitesi rezervasyon sistemine entegre edilerek otel sahiplerinin ürünleri aynı anda birden fazla kanalda dağıtmasına olanak tanıyabilir.

Web Sitesi Rezervasyon Sistemi Nasıl Çalışır?

Basitçe ifade etmek gerekirse, bir otel rezervasyon sistemi web sitesi aracılığıyla yapılan güvenli çevrimiçi rezervasyonları işler. Elde edilen veriler, rezervasyonları ve daha pek çok şeyi yönetmek için otel sahipleri tarafından rahatlıkla erişilebilen bir extranete (arka uç sistemi) aktarılır.

Neden bir Rezervasyon Düğmesine ihtiyacınız var?

İster bir bütçe mülkiyeti isterse popüler bir zincir olun, bir otel rezervasyon sistemi satışları ve geliri artırmak için bir gerekliliktir. İnternetin gücüne inanmadığınız sürece, ki bu elbette garip olacaktır, birçok gezginin otel rezervasyonu için yalnızca çevrimiçi rezervasyonlara güvendiğini bilirsiniz.

 • OTA Bağımlılığını Azaltın
  • Bir rezervasyon motoru kullanarak, tıpkı OTA’lar gibi, aynı kolay arama ve doğru odayı rezerve edebilirsiniz.
  • Doğrudan rezervasyon sayısının artması, daha az OTA komisyonu anlamına gelir. Para biriktirmek para kazandırır, değil mi?
 • Rakiplere Göre Avantaj Elde Edin
  • Birçok küçük veya bütçeli mülk hala resmi web sitelerine sahip değil. Hatta bölgenizde bu tür pek çok mülkünüz bile olabilir. Onlar için kayıp ne sizin için bir kazançtır! Çevrimiçi rezervasyon sistemi ile rakipler üzerinde bir avantaj elde edersiniz. Kendi web sitenizin olması her zaman pahalı değildir.
 • İşletmelerde Verimliliği Artırır
  • Bir web sitesi rezervasyon motoru ile konuklarla doğrudan iletişim kurabilirsiniz.
  • Geri dönen misafirler için promosyon teklifleri oluşturun ve kolaylıkla kişiselleştirilmiş mesajlar gönderin.
  • Envanterinizi kanallar arasında gerçek zamanlı olarak güncel tutun ve yönetim görevlerinde zaman kazanmak için çifte rezervasyon riskini en aza indirin.

Web sitenize entegre bir rezervasyon motoru olmadan, çok fazla iş kaybedersiniz!

Turizm sektöründe OTA‘nın İngilizce açılımı; Online Travel Agency (İnternet Üzerinden Seyahat Acentesi)

Bu makalemize sponsor olmak için bu link ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.