Bilişim ProfesyonelleriMakaleTurizm TeknolojileriYazılım Geliştirme

Otel Ön büro PMS Yazılımları

Ülkemizde Otel Önbüro yazılımları (PMS – Hotel Property Management System, Otel Mülk Yönetim Sistemi), otel turizm sektörünün 1980’lerden sonra Türkiye’de hızlı büyümesiyle birlikte yerli yazılım firmaları tarafından yabancı yazılımları yurtdışı menşeili grup oteller dışında, saf dışı bırakarak, çok başarılı işler çıkarmışlardır. Özellikle ülkemizin turizm başkenti olan Antalya’da, bir iki yazılım dışında bütün otellerimizde yerli yazılımlar kullanılmaktadır. Turizmde göstermiş olduğumuz başarıyı aynı şekilde turizm otelcilik yazılımlarında da başarılı bir şekilde geliştirmekteyiz.

Otel Yazılımları üreten firmalarımızın çok büyük bir kısmının merkezi Antalya Teknokent bölgesinde ArGe ve Yazılım Geliştirme çalışmalarını yürütmekle birlikte uzun zamandır da yurt dışında ürünlerini satabilme kabiliyetine sahiptir.

Bir turzim işletmesi ve otel tesisinin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde geliştirilen otel yazılımlarının özellikleri genel olarak aşağıdaki gibidir. Her yazılım firması kendi müşterilerinin konseptine ve koşuluna göre ayrıca özel yazılımlarda geliştirmekte olup, sürekli yeniliklere devam etmektedirler.

Genel Özellikler:
Ön Büro Yönetimi, Pos Yönetimi, Muhasebe Yönetimi, Stok ve Maliyet Yönetimi, Peronel ve Bordro Yönetimi, Satın Alma Yönetimi, Personel Devamlılık Kontrol Yönetimi, İnsan Kaynakları Performans Yönetimi, Demirbaş ve Amortisman Yönetimi, Temassız Misafir Uygulamaları, Sağlık, Spor ve SPA Yönetimi, E-Fatura, E-Defter, E-Arşiv Yönetimi, Banket Yönetimi, Satış ve Pazarlama Yönetimi, Online Rezervasyon Yönetimi, Kimlik ve Pasaport Okuma Uygulaması, İnternet Güvenlik ve Loglama, Teknik Servis ve Cihaz Bakım Yönetimi, İş Yönetimi, Satış Kanalları Yönetimi, CRM Yönetimi, Kiosk Yönetimi, Mobil Yönetim Uygulamaları, CallCenter Yönetimi, Misafir Sadakat Yönetimi

Otel Yazılımları ve Otel Ön büro (PMS) Yazılımları Üreten Yazılım Firmaları (Bazı yazılım firmalarını “alfabetik sıralama” ile aşağıda bulabilirsiniz.)

AkınSoft, AmonRa, AsyaSoft, Athena, BSOFTotel, Elektra, HMS, ModHotel, Protel, Rmos, Sedna, SisPar, Sistem Otel, TruvaStudio,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.