MakaleWeb Uygulamaları

Pazarlamacıların Kullanıcı Deneyimi Tasarımından Öğrenebilecekleri

Kullanıcı Deneyimi tasarımı, yazılım ve teknoloji endüstrisinin çağdaş dönüm noktasıdır.

Teknolojik silahlanma yarışı, ortak bir hedef seti altında birleşen binlerce ön koşucu arasında baş başa, multi-milyar dolarlık bir savaştır: basitleştirin, modernleştirin ve satmasını sağlayın (“o” her ne ise).

Ne yazık ki gerçekten yakından baktığımızda, müşteri etkileşimlerinin satış ekipleriyle başladığı ve Kullanıcı Deneyimi en iyi uygulamalarının yalnızca ürün geliştirme sırasında uygulandığı görülüyor.

Birçok yazılım şirketi, pazarlama konusunda ilginç bir ikilemle karşı karşıyadır. Ürünler, çeşitli potansiyel kullanıcıların ihtiyaçlarına uyum sağlamak için giderek daha fazla tasarlanıyor ve UX, tasarım ve mimari ile ilgili kararları yönlendiriyor. Örneğin, bir kurumsal personel yazılımı, kurumsal işe alımı olabildiğince etkili ve zahmetsiz hale getiren doğru, güvenilir sistemler ve arayüzler tasarlamayı amaçlayabilir.

İdeal olarak, UX/UI uyarlanabilir ve genişletilebilirdir, böylece platformun kendisinin her dağıtımda yeniden oluşturulması gerekmez. Ürünün kendisi, bağlandığı iki veya üç veya daha fazla tüketici kanalını tanıyabilirken, pazarlama çabaları muhtemelen medya satın alma, PPC, büyük platformlarda sosyal paylaşım ve gönülsüz blog yazma girişimlerinin öngörülebilir bir karışımı gibi görünebilir. Yazının devamı https://www.sarvon.com/pazarlamacilarin-kullanici-deneyimi-tasarimindan-ogrenebilecekle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.