Haber Duyuru Etkinlik

Oniki E-Ticaret ve E-İhracat Konferansı Bursa’da Gerçekleşti

Oniki’nin yapay zeka destekli yenilikçi konsepti ile hayata geçirdiği E-Ticaret ve E-İhracat konferansı İdeasoft ve Papara ana sponsorluğunda Bursa Almira Otel’de yoğun bir katılımla gerçekleşti.

E-Ticaret ve E-İhracat Ekosistemi Buluştu

Oniki’nin Bursa ve çevre illerdeki e-ticaret ve e-ihracat ekosisteminin önemli paydaşlarını bir araya getirdiği etkinlikte yapay zeka aracılığıyla çözüm arayan ve çözüm sunun tarafların birebir bir araya getirilmesi ile çok değerli işbirlikleri doğdu.

Sektöre Dair Önemli Bilgileri Paylaşıldı

Etkinlikte sektörün birbirinden değerli isimleri konuşmalarını yaptılar.

Açılış konuşmasında Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fahrettin Bilgit, temsil ettikleri 85 bin işletme olduğunu ifade etti, iş hayatında network sahibi olmanın öneminden bahsetti ve  Yunus Emre’nin “gelin tanış olalım işi kolay kılalım” sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Marsifed Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkonfed Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Kaya, Türkonfed tarafından ülkemizin kalkınması ve küresel rekabet için 3d olarak tanımladıkları dijital dönüşüm, yeşil dönüşüm ve toplumsal dönüşümün temelini dijitalleşme alanındaki başarılı çalışmalar belirleyecektir diyerek başladığı sözlerini, öreceğimiz dijital ağların kalkınmadaki ve küresel rekabette güçlenmemiz açısından önemine vurgu yaparak sürdürdü. Kaya, Türkonfed’in dijital Anadolu projesi hakkında da bilgi verdi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 70. Meslek Komitesi Başkanı Barış Sülün ise e-ticaret meslek komitesi olarak verdikleri hizmetleri ve bu alanda çalışan işletmelere sağladıkları faydaları anlattı.

Etkinliğe Amerika’dan canlı bağlantı ile katılan Türk Amerikan Ticaret Odası Başkanı Erhan Çevikel, Amerika-Türkiye arası ikili ticaret potansiyelinden bahsederken, iki ülke arasındaki işbirliklerini güçlendirmenin önemini ve TACCS olarak buna destek vermek amacıyla oluşturdukları ortamı ve hazırladıkları özel paketlerden söz etti.

Papara COO Cenap Doğru, işletmeler için Papara olarak teknolojiyi kullanarak sundukları finansal çözümlerden bahsederken, işletmelerin rakiplerinin bir adım önüne geçmek için kullanabilecekleri finansal çözümleri detaylandırdı.

İdeasoft Satış Direktörü Zekeriya Ateş ise yeni kurulan bir e-ticaret sitesinin İdeasoft gibi bir ekosistemde yer almasının avantajlarını anlattı, sitelerin organik trafiğini artırmalarının ve görünür olmalarının öneminin altını çizdi.  

8.500 Üzeri İşbirliği Odaklı Görüşme

Oniki’nin E-Ticaret ve E-İhracat dikeyindeki hibrit konferans serisinin dördüncü ayağına 450’si fiziksel olmak üzere 800’ün üzerinde katılım oldu. Gerek fiziksel gerek çevrimiçi yapılan B2B eşleşme seansları ile dünyanın dört bir yanından katılımcılar ile 8.500’ün üzerinde katma değerli işbirliği odaklı görüşme yapıldı. Katılımcılar, daha önce katıldıkları konferanslarda böyle bir deneyimi yaşamadıklarını ve sektörün bu tarz etkinliklere ihtiyacı olduğunu dile getirdiler.

2023 Türkiye Roadshow’un Bir Sonraki Ayağı Antalya Olacak

Oniki’nin E-Ticaret ve E-İhracat dikeyindeki etkinlik serisinin 2023 yılı ikinci durağı 23 Şubat’ta Antalya’da olacak. Biletlerin oniki.net adresi üzerinden satışa çıktığı etkinlik için şimdiden yoğun bir talep oluştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.